my-little-princess Skrevet 28. desember 2012 #1 Skrevet 28. desember 2012 Er det noen som har gode erfaringer med Quinny 3XL og Teutonia S3?? Vet ikke hva jeg skal velge. Ønsker ei lett vogn med god plass i bagen.
Queen_of_the_road*2_gull Skrevet 28. desember 2012 #2 Skrevet 28. desember 2012 Jeg har quinny 3xl og var veldig godt fornøyd med den. Helt genial. Kjøpte den for 5 år siden og da var det ikke så veldig mange slike vogner å velge i, de fleste større vogner hadde ordinært understell med fire faste hjul. Nå vurderer jeg å kjøpe ny vogn til babyen som skal komme i mai, og da blir det i så fall en emmaljunga mondial duo eller edge duo (usikker på forskjellene på disse to) men uansett med Duo S understell. Nydelige vogner som er både praktisk, romslig og veldig god å trille. :-)
Vogndilla Skrevet 28. desember 2012 #3 Skrevet 28. desember 2012 Mondial og edge har bare kosmetiske forskjeller, ibunn og grunn samme vognen Quinny er en tung og stor vogn med bitteliten bag (75cm), godt kjent for å tippe og har en veldig trang sittedel -anbefaler den ikke. Teutonia s3 er litt lettere og mindre, bitte litt større bag og er av disse to du nevner den beste vognen. Softbagen er den største bagen til teutonia, den er 80cm.
Maikrabat Skrevet 1. januar 2013 #4 Skrevet 1. januar 2013 Jeg har akkurat kjøpt spirit s3. Om lufthjul er must kan disse byttes til det (kjøpbarnvagn.se) men jeg skal først prøve ut de som er på. Vendbar sittedel, håndbrems, svingbart forhjul og stilig design. Comfort plus bagen er 86 cm, 76 cm liggelengde. Tror dette blir bra jeg.. store vogner som emmaljunga og simo er ikke noe for meg
Mamaraptor Skrevet 13. februar 2013 #5 Skrevet 13. februar 2013 Har teutonia spirit s3, brukes nå på andre barnet og er superfornøyd! To småting jeg irriterer meg litt over er at handlekurven ikke er så lett tilgjengelig og at det ikke går an å feste kallesjen, sånn at når hun var stor nok til å ta tak i kallesjen så tok hun den bare ned når hun ikke ville sove.. Men det går nok ikke å finne ei vogn uten et par småting du ville endra på. Har aldri angra det kjøpet! Ei lett vogn, lett å trille, lett å slå sammen, kan ha sportsdelen mot deg eller fra deg, full liggestilling, justerbart håndtak, har aldri velta (selv ikke når storesøster klatrer på den for å se lillebror) Anbefales! Den andre har jeg ikke erfaring med.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå