Gå til innhold

Jm klarte ikke strippe meg.. Er det vanlig da?


Anbefalte innlegg

Jeg var hos ei jm som jeg ikke pleier å være hos.hun her syntes jeg er litt rar og litt uviten virker det som og har derfor ikke villet gå til henne.men i hvertfall så skulle hun strippe meg og satte i gang,hun klarte så vidt å finne åpningen,men sa den var litt på siden og hun rakk ikke ordentlig til og ville da ikke gjøre noe mer..skal på overtidskontroll i morra og da gjør de vel det samme der..men nå gruer jeg meg ekstra mye siden det ble så mye tull med jm.fikk ikke vite noe om modenhet eller noe,så sitter her like uviten..er det vanlig at de er sånn da,følte det veldig ubehagelig..

Fortsetter under...

På kontroll kun tre dager over termin foretas i hovedsak ctg og ultralyd (bl.a. for å se at blodgjennomstrømningen i navlestrengen er ok). De setter ikke igang med mindre det er medisinsk nødvendig. Det sjekkers også om du er moden, men er du ikke det, er det ikke hensiktsmessig å strippe - særlig når du er førstegangsfødende. Dette vil ofte kun resultere i maserier som bare er egnet til å gjøre deg enda mer sliten.

 

 

 

 

Annonse

Jeg var på overtidskontroll i dag. Blodtrykk og urinprøve som vanlig, så var det ctg måling for å måle sammentrekninger, fosterlyd og fosterbevegelser, og så var det ul for vekstestimering og å sjekke at alt ellers er ok. Så sjekka hun åpning og strippet samtidig. Ganske brutal opplevelse, skikkelig ubehagelig (ikke noe å grue seg for egentlig, men ok å være forberedt på litt hardhendt behandling)

Egentlig skulle jeg ikke få komme inn på kontroll før til uka om alt hadde stått vel til med meg.men ettersom jeg har hatt søvnproblemer over flere mder og er helt utmattet tar de meg inn i morgen . Jm ville de skulle ta meg inn torsdag og ikke fredag så jeg skulle slippe å gå til over helga, men gudene vet hva som venter meg.hun sa at jeg måtte stå på mitt og ikke la de overstyre meg om jeg skulle møte en som er vanskelig .så det blir jo spennende..

En liten digresjon: Min mamma, som også er jordmor, har gitt meg klar besked at jeg ikke skal "gråte meg" til igangsetting på overtidskontroll førstkommende fredag (har fått timen allerede én dag etter termin pga avflatende sf-mål de siste par ukene).

 

Selvsagt, er det medisinsk grunnlag, skal man bli igangsatt.

 

Kroppen bør produsere sine egne rier, har jeg fått innprentet. Velger å stole på det. Dersom ikke fødsel har skjedd av seg selv iløpet neste uke, er selvsagt saken annerledes.

Det er helt vanlig. Før man er moden nok er mormunn såpass langt oppe at det kan være umulig å nå den.

Det er helt vanlig. Før man er moden nok er mormunn såpass langt oppe at det kan være umulig å nå den.

jA det er helt riktig.

Ikke alle jordmødre/leger er like flinke når det gjelder stripping og undersøkelse av modenhet tror jeg. På min første overtidskontroll da jeg skulle ha nr 3 ble jeg strippet. Moden og 2cm åpning. På ny kontroll 2 dgr senere skulle det strippes igjen...men legen som skulle gjøre det, fikk dey rett og slett ikke til...til tross for at jeg ble strippa 2 dgr tidligere uten problemer...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...