Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 #1 Skrevet 3. desember 2012 Selv hos fastlege altså, ikke for bebi. Jeg har ikke giddi å bestilt meg noe time, da jeg antar det er meningsløst.. Fastlegen min er jo helt inkompetent uansett... Og hva skjer der på en slik kontroll? Bare prat? Kanskje måle litt blodtrykk eller noe? Har ingen plager og føler meg frisk og rask, så ser ikke helt poenget.. Annet enn å evt få resept på prevensjon, men dette kan jeg jo også bare ta på en klinikk i sentrum. Har fastlegen 3 mil unna..
Gjest Kira bjeffer julen inn Skrevet 3. desember 2012 #2 Skrevet 3. desember 2012 Jeg var ikke første gangen, men dro etter andre fødselen. Var da på kontroll hos gyn, ikke fastlegen, og kun pga at jeg trengte prevensjon.
Vogndilla Skrevet 3. desember 2012 #3 Skrevet 3. desember 2012 Jeg hadde gjort det, lurt å måle blodprosenten og de tar celleprøve også -noe som er veldig viktig. Og husk at det er gratis, følger med i svangerskaps "pakka"
Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 Forfatter #4 Skrevet 3. desember 2012 Jeg hadde gjort det, lurt å måle blodprosenten og de tar celleprøve også -noe som er veldig viktig. Og husk at det er gratis, følger med i svangerskaps "pakka" Celleprøve? Går ikke dette under g-undersøkelse? De fleste sier jo at det er sjelden noen undersøker nedentil på 6'ukeskontrollen lengre..
Vogndilla Skrevet 3. desember 2012 #5 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv.
Lisse_01 Skrevet 3. desember 2012 #6 Skrevet 3. desember 2012 Glad jeg gikk. Tok gyn undersøkelse, pratet og ordnet prev.
Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 Forfatter #7 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv. jeg vil ikke at fastlegen min skal ta noe gu, på meg uansett.. Da vil jeg heller til en gynekolog,
Vogndilla Skrevet 3. desember 2012 #8 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv. jeg vil ikke at fastlegen min skal ta noe gu, på meg uansett.. Da vil jeg heller til en gynekolog, Hvorfor bytter du ikke lege hvis h*n er så ille? Du vet du kan gjøre det selv på nett? På helfo.no Skal du til gyn hver gang du skal ta en gu blir det jo litt pes da. Er jo dyrere og man må ha henvisning fra fastlege.
Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 Forfatter #9 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv. jeg vil ikke at fastlegen min skal ta noe gu, på meg uansett.. Da vil jeg heller til en gynekolog, Hvorfor bytter du ikke lege hvis h*n er så ille? Du vet du kan gjøre det selv på nett? På helfo.no Skal du til gyn hver gang du skal ta en gu blir det jo litt pes da. Er jo dyrere og man må ha henvisning fra fastlege. Fordi fastlegene her jeg har flyttet er det kun menn som er ledige. Jeg vil ha en kvinne. Det er jo 90% dårlige fastleger der ute alikevel, så sjansen for å finne en god, er ganske små.
Vogndilla Skrevet 3. desember 2012 #10 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv. jeg vil ikke at fastlegen min skal ta noe gu, på meg uansett.. Da vil jeg heller til en gynekolog, Hvorfor bytter du ikke lege hvis h*n er så ille? Du vet du kan gjøre det selv på nett? På helfo.no Skal du til gyn hver gang du skal ta en gu blir det jo litt pes da. Er jo dyrere og man må ha henvisning fra fastlege. Fordi fastlegene her jeg har flyttet er det kun menn som er ledige. Jeg vil ha en kvinne. Det er jo 90% dårlige fastleger der ute alikevel, så sjansen for å finne en god, er ganske små. Jøss, så negativ du er. Jeg har bare hatt gode fastleger de stedene jeg har bodd, så ser ikke den helt...
Elsa88 Skrevet 3. desember 2012 #11 Skrevet 3. desember 2012 Jeg gikk =) Fikk prevensjon og tok g-undersøkelse (fikk velge selv) Fastlegen min er også gynekolog og spesialist innen kvinnelige sykdommer og det er en mann. Stor fornøyd med han. Og han har 6 barn så han kan innom dette
Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 Forfatter #12 Skrevet 3. desember 2012 Jeg fikk beskjed av legen min nå sist at alle kvinner skal få tilbud om celleprøve på 6 ukers kontrollen, tok ikke det når jeg fikk første i 2003, men ble tilbudt i 2007 også. Tror det er ganske vanlig. Mye hormoner i kroppen under svangerskap og etter fødsel, lurt å ta en sjekk før man evt. stapper i seg hormon-prevensjon igjen. Men detskal sies at noen almenn leger synes det er "kjipt" å ta GU og tilbyr det derfor ikke. Så blir du ikke tilbudt bør du be om det selv. jeg vil ikke at fastlegen min skal ta noe gu, på meg uansett.. Da vil jeg heller til en gynekolog, Hvorfor bytter du ikke lege hvis h*n er så ille? Du vet du kan gjøre det selv på nett? På helfo.no Skal du til gyn hver gang du skal ta en gu blir det jo litt pes da. Er jo dyrere og man må ha henvisning fra fastlege. Fordi fastlegene her jeg har flyttet er det kun menn som er ledige. Jeg vil ha en kvinne. Det er jo 90% dårlige fastleger der ute alikevel, så sjansen for å finne en god, er ganske små. Jøss, så negativ du er. Jeg har bare hatt gode fastleger de stedene jeg har bodd, så ser ikke den helt... Ja er visst i det negative hjørnet i dag:p nei så klart er ikke alle dårlige.. Men sjelden jeg hører folk skryte faslegene sine opp i skyene. For meg er de fleste fastleger kjent for å dele ut unødvendige sykemeldinger, og levere ut antibiotika i hytt og pine uten å en gang sende vidre til spesialister osv.. Har bare dårlige erfaringer med fastleger.. Hun jeg hadde under graviditeten kunne INGENTING om graviditet... Gav meg ikke blodprøvesvar, kjente meg omtrent ikke igjen da jeg kom til timene , eller hvorfor jeg var der.. Gjorde ikke det hun skulle under timene.. flyttet 1 time unna, dro i rush, 1,5 time på buss, hun "gadd" ikke gjøre det hun skulle, fordi det "bare" var 2 uker siden jeg var der sist.. (var da i uke 36..) Så jeg reiste altså for å måle blodtrykk,og dra igjen. Tjohei.
Bustetroll Skrevet 3. desember 2012 Forfatter #13 Skrevet 3. desember 2012 Jeg gikk =) Fikk prevensjon og tok g-undersøkelse (fikk velge selv) Fastlegen min er også gynekolog og spesialist innen kvinnelige sykdommer og det er en mann. Stor fornøyd med han. Og han har 6 barn så han kan innom dette hehe, heldig du da
Elsa88 Skrevet 3. desember 2012 #14 Skrevet 3. desember 2012 Derfor ringte jeg og bestilte 6 ukerskontroll 1 uke etter fødselen for å være sikker at jeg fikk komme inn til han. Han er alltid fullbooket og de andre på legekontoret er helt skutt i hode. Den ene har jeg sendt inn klage til og den andre viste nesten ikke hva trøske er. Måtte fortelle han symptomene og hvilken behandling jeg skulle ha! Takk gud for ammehjelpen!
BettyBoob Skrevet 5. desember 2012 #15 Skrevet 5. desember 2012 Jeg gjorde ikke det nå med nr 2. Ikke sydd eller noe, og alt kjennes "normalt" ut, så jeg så ikke poenget. Hovedpoenget med den kontrollen er egentlig å informere om prevensjon tror jeg... Ja, og så sjekker de jernlagre.
November-spire-79 Skrevet 5. desember 2012 #16 Skrevet 5. desember 2012 Jeg skal på 6 ukers kontroll, men skal be om å slippe sjekk av underlivet. Hater å gjøre det hos mannlige leger. Føler at alt er greit, så jeg håper jeg slipper
Elsa88 Skrevet 5. desember 2012 #17 Skrevet 5. desember 2012 Liker bedre at det er menn som tar undersøkelsen jeg. De er mer varsome enn kvinner.
November-spire-79 Skrevet 5. desember 2012 #18 Skrevet 5. desember 2012 Liker bedre at det er menn som tar undersøkelsen jeg. De er mer varsome enn kvinner. Jeg går til gyn. når jeg skal ta celleprøve, og det er dessverre bare hvert 10 år eller noe for jeg hater det, men jeg tok celleprøve i uke 12 når jeg var gravid. Skal gå oftere nå som jeg har et lite barn å ta meg av
Bustetroll Skrevet 5. desember 2012 Forfatter #19 Skrevet 5. desember 2012 Liker bedre at det er menn som tar undersøkelsen jeg. De er mer varsome enn kvinner. Det er sant.. men vil uansett til en gyn for slikt. ikke en almenlege som egentlig ikke aner hva hun/han driver med
Amygdala84 Skrevet 5. desember 2012 #20 Skrevet 5. desember 2012 Liker bedre at det er menn som tar undersøkelsen jeg. De er mer varsome enn kvinner. Det er sant.. men vil uansett til en gyn for slikt. ikke en almenlege som egentlig ikke aner hva hun/han driver med Tull. En fastlege tar gjennomsnittlig fire-fem celleprøver daglig. Det er en ren rutineprøve hvor det ikke går an å gjøre feil.
Elsa88 Skrevet 7. desember 2012 #21 Skrevet 7. desember 2012 Liker bedre at det er menn som tar undersøkelsen jeg. De er mer varsome enn kvinner. Det er sant.. men vil uansett til en gyn for slikt. ikke en almenlege som egentlig ikke aner hva hun/han driver med menn kan være gynekolog dem og. min fastlege er gynekolog og er mann.
me_87 Skrevet 7. desember 2012 #22 Skrevet 7. desember 2012 Jeg avbestillte den timen jeg,å har ikke hatt problemer i etter tid heller. Skulle vel strengt tatt ha fått sjekket stingene på den kontrollen men valgte å ikke gå. Hadde jeg fått problemer senare så hadde jeg bare kontaktet lege igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå