Gå til innhold

Kan dere komme med tips til hjemmelagd julepynt?


Anbefalte innlegg

Uansett hva det måtte være, trenger tips til enkle, vanskeligere og vanlige, uvanlige julepynt man selv kan lage.

 

Har tenkt på stooore pepperkakehjerter der ett har min datters navn og ett har mitt navn og henge disse i gangen.

 

Hva er ditt tips? :)

Fortsetter under...

Lag pepperkakeformer i trolldeig. Skjevle ut, stikk ut forskjellige figurer med pepperkakeformer og stek dem. Blir kjempefine å henge på treet, veggen, i vinduet e.l. etter at dere har malt dem.Bruk bunnen av melkekartongene som kurver, skjær av toppen så høyt opp som du ønsker og enten mal rett på kartongen eller lim på papir, glanspapir, noen fine servietter e.l. Heng på en hank og du har en firkantet fin kurv å henge opp. Kan også bruke f.eks halve doruller til kurver, lim en rund papplate i bunnen, mal og heng på en hank.

 

Anonym poster: 4b698244935eee150333535a96ad6a2a

Jeg har laget pomponger med en liten snor som skal i juletreet. Mine er rosa og hvite, det passet fint sammen. Og så er det ingen fare for at lillemor knuser de.

 

Noe som er veldig enkelt og fint er å ta noen få furugreiner oppi en vase, det lager julestemning.

 

Papirgirlandere er jo veldig enkelt og fint.

 

Også kan det bli veldig fint å klippe figurer i papir/kartong. Du kan klippe hjerter, juletrær, bjeller osv. Så tar du f.eks. 4 hjerter og fester dem sammen i en tråd, så kan du henge de opp i ett vindu eller noe.

 

(Nå var jeg så lei av den røde og grønne julepynten, derfor er nesten all pynten min hjemmelaget i år)

Annonse

Du kan kjøpe små julestrømpet ol. i gips på Nille som dere kan male på. Male julekuler, male på små bokser, tre isoporkuler av ulik størrelse på en streng og male som et juletre, filthjerter med en liten bjelle på, tørke skriver av appelsin som dere etterpå sprayer med litt hårspray og henger på en tråd, feks. i vinduet

Masse gøy man kan lage! :)

Har du en Panduro butikk i nærheten?

Der er det blant annet

 

Glassjulekuler du kan fylle med glitter eller dekorsnø, og pensle med isperlelakk, snømaling, stempler, glitterlim osv... Dette blir helt nydelig.

De har også delbare julekuler som du kan sette et personlig bilde inni.

 

Filte ullhjerter er også enkelt og veldig fint. Kjøp et isoporhjerte, ullfilt og filtenål. Flott både på treet og i vinduene.

 

Hjerter av netting som du kan fylle med mose eller annen fin pynt.

 

Fimoleire. Formes til de figurene du ønsker. Feks hjerter til juletreet eller smykker. Stekes i ovnen i 30 min, så blir de helt harde. Husk å lage hull til oppheng før du steker dem.

 

Metallstjerner som du kan tre nydelige perler på.

 

Lage engler med perler og krystaller... veldig veldig enkelt. De viser i butikken hvordan det gjøres :)

 

Isoporkjegler som males røde, fest på skjegg og tre en rød strømpe (metervare) på toppen. Kjempesøt nisse.

 

Isoporkule eller isoporhjerte som dekoreres med paljetter i sølv, gull eller rødt...festes med små knappenåler.

 

Lag en flott dørkrans av en enkel konglekrans. Man kommer langt med litt bånd og snøspray :)

 

Dekorer store kongler med glitter og snøspray. Heng opp med et fint silkebånd.

 

Sy hjerter av filt. Dekorer med paljetter osv.

 

Mal på syltetøyglass, kopper osv med porslensmaling eller tusjer. Fyll glassene med hjemmelaget godteri, og du har den perfekte gave.

 

Lag hjemmelagede drops.

 

Lag engler med ferdige trekropper, mal hvite. Ha en glitterpiperenser til glorie, og et bredt og stivt gullbånd til vinger.

 

Dette var bare noe av det jeg kommer på :)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...