Gjest Nina10 Skrevet 1. desember 2012 #1 Skrevet 1. desember 2012 Nå har vi passert 4 uker å skal begynne med tran.. Det står start med noen dråper å i parantes 2,5 ml, er ikke det ganske mye? Hvor mange dråper tar jeg egentlig?
Lisse_01 Skrevet 1. desember 2012 #2 Skrevet 1. desember 2012 De skal ha 2,5 ml daglig. Men bare begynn litt og litt. Så trenger ikke å telle dråper. Bare begynn forsiktig, og øk mengden til 2,5 ml litt etter litt
Gjest Nina10 Skrevet 1. desember 2012 #3 Skrevet 1. desember 2012 De skal ha 2,5 ml daglig. Men bare begynn litt og litt. Så trenger ikke å telle dråper. Bare begynn forsiktig, og øk mengden til 2,5 ml litt etter litt Så gi litt flere ganger i løpet av en dag så det blir 2,5? Eller øke litt dag etter dag? Trodde ikke vi voksne skulle ha i oss så mye en gang jeg..
1+1=4 <3 Skrevet 1. desember 2012 #4 Skrevet 1. desember 2012 Kjøp noe som heter easytran på apoteket. Det er en sånn dings som du gir med, slipper så mye søl og den er 2,5 ml stor. Det er ikke mye.. Jg hadde nok gitt en gang i løpet av dagen, helst på kvelden før bad..
Gjest Nina10 Skrevet 1. desember 2012 #5 Skrevet 1. desember 2012 Kjøp noe som heter easytran på apoteket. Det er en sånn dings som du gir med, slipper så mye søl og den er 2,5 ml stor. Det er ikke mye.. Jg hadde nok gitt en gang i løpet av dagen, helst på kvelden før bad.. ja kanskje ikke det hadde vært dumt, har en sprøyte å det ser så mye ut, kanskje bare sprøyte ser stor ut. Synd babyen det smaker vondt nå tro? Hvordan har deres reagert?
Lisse_01 Skrevet 1. desember 2012 #6 Skrevet 1. desember 2012 (endret) 2,5 ml er ikke mye. Gi 1 gang om dagen. Så gir du litt mer for hver dag som går Jeg bruker easytran. Er genial Endret 1. desember 2012 av Lisse_01
Bustetroll Skrevet 1. desember 2012 #7 Skrevet 1. desember 2012 jenta mi på 3 uker fikk for første gang i dag. tok bare 1 ml, i sprøyte, og gikk veldig fint, hun brakk seg en gang tror jeg, men gulpa ikke
Lisse_01 Skrevet 1. desember 2012 #8 Skrevet 1. desember 2012 Jeg bruker easytran. Hvis jeg spruter inn all tranen spytter lillegutt det rett ut igjen. Men jeg gir bare litt og litt, så får han i seg alt. Tror ikke han hAr noe i mot tran
Gjest Nina10 Skrevet 1. desember 2012 #9 Skrevet 1. desember 2012 Detta var ikke lett, stakar lillegutt viste tydelig at det ikke var noe godt og ville ikke svelge det.. Jeg får bare prøve igjen i morgen, må man så må man, men ikke veldig morro altså..
Marsipanmor Skrevet 1. desember 2012 #10 Skrevet 1. desember 2012 Her bruker vi D-vitamin dråper.. jeg HATER den tranlukta som setter seg i klæra.. går ikke bort i vask en gang og setter flekker på klærne.. går heller over til tran da hun blir litt større..
Lisse_01 Skrevet 2. desember 2012 #11 Skrevet 2. desember 2012 Er bare å gi tran på stellebordet når baby er uten klær. Har ikke tranflekker eller lukt på noe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå