Gjest Shanti ♥ Skrevet 1. desember 2012 #1 Skrevet 1. desember 2012 Nå de første 6 ukene har vi veid hver 10.dag. Mest sv nysgjerrighet og litt fordi snuppa er litt mindre enn gjennomsnittet. Nå etter 6-ukerskontrollen tenkte vi bare stikke innom én gang før 3-mnd kontroll iom vektøkningen er fin. Hva har dere gjort? :-)
Puppen og lillemor Skrevet 1. desember 2012 #2 Skrevet 1. desember 2012 Typisk svar: Med førstemann veide jeg sikkert minst en gang uka.. Andremann har blitt veid en gang, går det var egentlig bare fordi vi skulle på helsestasjonen med storesøster uansett Men det skal sies at han varen stor gutt ved fødsel, spiser godt, sover godt og er stort sett veldig blid og fornøyd, og vi kan tydelig se på klærne at han vokser..Med andre ord, ingen grunn til å bekymre seg for noe med tanke på vektøkning..
3 små skatter Skrevet 1. desember 2012 #3 Skrevet 1. desember 2012 Går innom hver andre uke ca...mest for nysgjerrighetens skyld
Lisse_01 Skrevet 1. desember 2012 #4 Skrevet 1. desember 2012 Veier kun på kontrollene han er så stor og god at jeg ikke bekymrer meg
santhe Skrevet 1. desember 2012 #5 Skrevet 1. desember 2012 Veide han ofte de første ti dagene, pga at han gikk ned så mye etter fødselen. Men når vi veide han den tiende dagen hadde han begynt å gå godt opp i vekt igjen. Har ikke veid han siden da, han er nå 6 uker på tirsdag. Merkes godt at han legger på seg som han skal, er en stor gutt som stort sett er blid og fornøyd!
November-spire-79 Skrevet 1. desember 2012 #6 Skrevet 1. desember 2012 Jeg veier bare på kontroll fordi hun går opp så mye, og har fått skikkelig dobbelthake og valker i nakken Helt nydelig <3
.Lillemy. Skrevet 1. desember 2012 #7 Skrevet 1. desember 2012 Førstemann veide vi ofte, mest fordi vi var nysgjerrig. Andremann blir kun veid på kontrollene, ser godt på han at han vokser, og at klærene blir mindre, han er stort sett blid og fornøyd, så bekymrer meg ikke :-)
Nettie+jentungen Skrevet 1. desember 2012 #9 Skrevet 1. desember 2012 Vi bor to min unna hs så har veid henne ofte.. Veier et par ganger mellom kontrollene (7 mnd nå, så blir jo noen mnd i mellom) fordi hun legger litt dårlig på seg til tider
Vinterblomst Skrevet 2. desember 2012 #10 Skrevet 2. desember 2012 mi er 4 uker snart og har veid 1 gang i uken til nå pga lite mm og gitt mme.. mulig jeg tar en tur i uken frem til 6 ukers kontroll for nysgjerrighetens skyld og litt sosialt/øve meg på å komme ut til en viss tid hehe
katha90 Skrevet 2. desember 2012 #11 Skrevet 2. desember 2012 her har jeg veid to ganger i uken, pga stor vektnedgang og hun har ikke gått opp i vekt... så nå får hun mme etter amming for å få henne opp i vekt..
Mamma 2011 og 2012 Skrevet 2. desember 2012 #12 Skrevet 2. desember 2012 veide på 6 ukers kontrollen, å hadde ikke tenkt mere veiing før 3 mnd kontorll, men av mistanke om at hun fikk for lite mat, veide jeg da hun var 10 uker, og mistanken var rett, så nå skal vi på vektkontroll på torsdag for å se om hun har gått opp i vekt. Er hun det, blir det ikke mer veiing før 3 mnd kontrollen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå