Gå til innhold

Jenta mi er 6,5 mnd. Bør jeg prøve å gi henne litt vann når hun får grøt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Må vannet kokes? Er det tidlig å prøve tutkopp? (Har aldri gitt henne flaske. Hun suger bare kopp).

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er ikkje for tidlig med tutekopp. Min er like gammal som di og har brukt det lenge:) eg kokar ikkje vatnet:)

Skrevet

Min eldste fikk vann til grøten på den alderen, han drakk vann fra tutekopp. Trenger ikke koke vannet når de er så stor :-)

Skrevet

Jada :) Vann, utvannet juice eller mm/mme :) Det viktigste er jo at de får noe å drikke til grøten :) Man trenger ikke koke vannet etter at de har bikket 5 mnd :)

Skrevet

Ja, la ho få vann :) du trenger ikke koke det viss det er bra vannkvalitet der dere bor. Ho kan godt få prøve tutekopp, men vær forberedt på litt søl ;)

Skrevet

Snuppa her er 7 mnd og har fått vann siden hun begynte med fast føde. Syns det er stor stas :) Hun drikker av tutekopp (blir en del søl da), hun tar ik vanlig flaske, men Mam har en flaske med håndtak og litt annen smokk (tjukk farget gummi), som er for +6 mnd, denne funker fint :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...