Gå til innhold

Kan noen forklare hvordan det kjennes ut når babyen sparker?


Anbefalte innlegg

Jeg er førstegangs, og har kjent den lille romstere inni magen en stund nå. Det kribler/kiler i magen der livmora er :)

 

Men hvordan kjennes det egentlig ut når babyen starter å sparke? Vet man at det er spark når de først kommer?

Fortsetter under...

Det er ikke så lett å forklare. Jeg er 14 uker i dag og har i en ukes tid kjent noe som minner i sommerfugler. Dette er bare romstrering.

 

Når sparkene kommer synes jeg det minner mer om en liten fiskehale som slår eller bobler som sprekker :-)

I begynnelsen kjente jeg også bare "romstering" litt som å ha luft i magen som flyttet seg i tarmene, bare at det var der hvor livmoren sitter.

 

Etter en stund kjente jeg rett og slett at det dultet i magen. Jeg kan ikke beskrive det på noen annen måte. Jeg har ikke kjent noe som jeg har tenkt at minner om "fiskehaler" eller "sommerfugler", men det blir kanskje litt for abstrakt for meg... :P

 

Det kjennes ut som om noen dulter deg med fingeren i siden, bare at det er innenfra.....

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...