Anonym bruker Skrevet 9. november 2012 #1 Skrevet 9. november 2012 Setter pris på litt hjelp, jeg bryr meg nada om slike ting, har en gammel pc og en eldgammel mobil selv. Men ønsker å kjøpe en ipad(eller nettbrett) til min 17 årige gutt til jul. Har ikke all verdens økonomi. Han er glad i å surfe og spille. Hva bruker man egentlig en slik til?? Hva er forskjell på nettbrett og ipad? Kan noen anbefale meg hva jeg skal se etter, og hva må han ha i tillegg for å komme på nett overalt?? Forskjell på en slik og bærbar pc?? Men som sagt så er jeg ikke milionær så hva vil en grei slik koste?? Hjelp gamlemor nå!! Anonym poster: dc4c41997970978903b861fb2cd4e418
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 9. november 2012 #2 Skrevet 9. november 2012 Jeg har ikke nettbrett selv, har derfor ikke mye erfaring med det. Men noe kan jeg da hjelpe deg med. En ipad er et nettbrett, men et nettbrett trenger ikke å være en ipad. Ipad blir laget av apple, men mange andre produserer også nettbrett. Bl.a. samsung, asus osv. Man bruker et nettbrett til å surfe, spille, lese e-bøker osv. For å komme på nett overalt må du ha et nettbrett med 3G, det vil si at du må ha et simkort. Brettet kan fremdeles brukes på det trådløse nettet hjemme, da er det gratis. Kjøp et dataabonnement med inkluderte MB, ellers kan det bli dyrt. Dvs at du betaler en viss sum i mnd og kan surfe endel for det. Forskjellen på en laptop og nettbrett er at brettet er mindre og lettere. Der følger somregel ikke med eksternt tastatur, men det kan kjøpes. En laptop kan ha cd-rom, det har ikke et nettbrett. Nettbrett har ikke så mange utganger til diverse ting, bl.a. USB. De har inngang til strøm, og utgang til headphones. Det er det. Du får nok mer data for pengene på en laptop, men om det er nettbrett som står på ønskelista ville jeg gått for det. Prisen kan variere. Om du kjøper med abonnement blir ikke summen der og da så stor, men totalprisen er litt større vanligvis. En renkjøpt iPad koster 3.990,- på apple store ( http://store.apple.c.../home/shop_ipad ). Jeg er usikker på hva andre merker koster, men det er jo omtrent i samme området.
Anonym bruker Skrevet 9. november 2012 #3 Skrevet 9. november 2012 Hei Jeg har bare erfaring med iPad så kan skrive hva jeg føler om den! Du kan jo kjøpe iPad med wifi eller med wifi+3G. Den sistnevnte gjør at du feks kan få et tvillingkort (simkort) som du setter i iPad'en og du kan sitte på butikken og være på Internett. Mens med kun wifi er du nødt til å være tilkoblet et Internett. Jeg kjøpte min iPad i sommer da vi skulle reise på sommerferie. Jeg kjøpte uten 3G, da fordi jeg kun bruker den plasser hvor det finnes wifi Internett. Den billigste du får tak i nå, er nok den jeg har kjøpt til 2990. Eller kanskje en hundrelapp og to billigere i en butikk. Skal du ha den med 3G kommer den på 3990. Så har du jo den nye versjonen med retnia-skjerm, denne sier de er god til spill osv. Pga oppløsningen i skjermen. Men den koster fra 3890- 4890! Lykke til, jeg ELSKER min iPad og lillebror og storebror bruker mamma og pappas iPad selv til mye spill og glede Anonym poster: be62d56f2db76263f56b75b2af4032fe
Anonym bruker Skrevet 9. november 2012 #4 Skrevet 9. november 2012 Tusen takk for god hjelp, damer!!!! Anonym poster: dc4c41997970978903b861fb2cd4e418
Oktoberbabyen Skrevet 9. november 2012 #5 Skrevet 9. november 2012 Uten 3g får du de til 2790 på f.eks elkjøp, skal du ha 3g koster det en tusenlapp mer. Abb finnes f.eks her: http://www.telenor.no/privat/mobiltbredband/abonnement.jsp Jeg har 1gb og det holder i massevis siden brettet oftest blir brukt hjemme, og der har vi trådløst nett. Da bruker brettet det fremfor mobilabb.
Anonym bruker Skrevet 9. november 2012 #6 Skrevet 9. november 2012 Kan han ha sånn mobilt bredbånd uten 3g?? Eller er det det dere snakker om kanskje?? Anonym poster: dc4c41997970978903b861fb2cd4e418
Oktoberbabyen Skrevet 10. november 2012 #7 Skrevet 10. november 2012 Mobilt bredbånd er 3g:) ihvertfall på talemåten.
Oktoberbabyen Skrevet 10. november 2012 #8 Skrevet 10. november 2012 Han må da ha et abb som har eget simkort og ikke bruker usbdongle/plugg eller slike ting. F.eks ice sitt mobilt bredbånd er vel helt uten simkort etterhva jeg har forstått, det vil da ikke fungere. Men nettbrettet er merket, ihvertfall på eskene og i teksten på butikken med 3g dersom du kan ha mobilt bredbånd på det.
ingjo79 Skrevet 10. november 2012 #9 Skrevet 10. november 2012 Anbefaler ipad! Har selv Ipad3, men er sikker på at ipad 2 holder . 3'ern har bedre kamera og skjerm ellers svært lik 2'ern. Hadde ipad 2 i noen år og var veldig førnøyd med den:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå