Anonym bruker Skrevet 4. november 2012 #1 Skrevet 4. november 2012 Huff ja det er spørsmålet. Har nettopp funnet ut at jeg er gravid og tok ct skanning med kontrast av bekken, urinveier og blære. er usikker på hvor langt jeg er på vei og er bekymret over at det kan ha skadet fosteret:( takker for svar
Februargullet2013 Skrevet 4. november 2012 #2 Skrevet 4. november 2012 Tror ikke legen ville gjort noe som var skadelig for babyen din
AnTiLoPeSvIn Skrevet 4. november 2012 #3 Skrevet 4. november 2012 nei, men jeg visste ikke at jeg var gravid da jeg tok ct skanning, derfor lurte jeg på om jeg var gravid under skanningen og om man kan se fosteret på bildene.
<3 2G <3 Skrevet 4. november 2012 #4 Skrevet 4. november 2012 Tror ikke legen ville gjort noe som var skadelig for babyen din Leser du før du svarer? Hun sier jo tydelig hva som har skjedd?
<3 2G <3 Skrevet 4. november 2012 #5 Skrevet 4. november 2012 Huff ja det er spørsmålet. Har nettopp funnet ut at jeg er gravid og tok ct skanning med kontrast av bekken, urinveier og blære. er usikker på hvor langt jeg er på vei og er bekymret over at det kan ha skadet fosteret:( takker for svar Jeg var 6 uker på vei når jeg egentlig skulle ha en slik undersøkelse, men fikk kun ta ultralyden da den ikke var skadelig. Vet ikke om de kan se den, men ring de i morgen å hør. Håper det går bra.
<3 2G <3 Skrevet 4. november 2012 #6 Skrevet 4. november 2012 Er det lenge siden undersøkelsen og når hadde du siste mens?
Anonym bruker Skrevet 4. november 2012 #7 Skrevet 4. november 2012 Om du var bare noen uker på vei vil det ikke synes, da synes det ikke på ultralyd heller. Vet at fostre tåler en del stråling, men siden man vet lite om akkurat hvor mye de tåler så er det frarådet å gjøre det i svangerskap. Snakk med legen din du, så får du skikkelig svar.
AnTiLoPeSvIn Skrevet 4. november 2012 #8 Skrevet 4. november 2012 mensen min er ganske "rar" siste menstruasjon var 11 august. tok en test før skanningen den 8 oktober og den var negativ. men jeg kunne jo ha vært 2 eller 3 uker den 8 oktober siden testen var negativ da. Er veldig redd med tanke på strålingen den kan ha blitt utsatt for. Hvis det har blitt utsatt for noe hva kan skje med fosteret da?
Nickey Mouse Skrevet 4. november 2012 #9 Skrevet 4. november 2012 Tok ct og mr med kontrast av bekken og hofter da jeg bar 6 uker på vei. Visste det selvfølgelig ikke da :-( Ble beroliget i etterkant, selv om det ikke var å anbefale. Jenta er nå 2, 5 og friskeste ungen jeg har vært borti... Snakk med legen om bekymringene dine er vel mitt beste råd! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå