endaengang Skrevet 2. november 2012 #1 Skrevet 2. november 2012 ...som har verdens mest upraktiske og minste inngang og gang. Ikke plass til en driiit og så har man trappa rett på innsiden av inngangsdöra, snubler over haugevis av stövler og sko og man får absolutt klaustrofobifölelse når man begynner helgevasken i dette lille miniområde og spesielt deilig er det på denne årstiden når alt skal fram av vinter- og höstklär og stövler. Veldig passende til en familie på 5....stönn!! Stakkars gjester som innimellom tar en titt innom. Ikke mange plasser å henge fra seg jakker eller sette fra seg sko på!!! Under trappa har man prövd å lage litt plass til diverse men om man ikke stövsuger trappestega veldig jevnlig så drysser det ned stöv, hår og rusk fra den åpne trappa. Og trappa må nesten väre åpen ettersom under trappa, der henger det en radiator på veggen. FAEN Jaja, vi har nå engang bestilt og kjöpt dette huset. älvsbyhus Mimer. Riktig som de sier...man blir ikke sånn nogenlunde fornöyd för hus nr 3... Forbaska god helg!!
Gjest uni kum Skrevet 2. november 2012 #2 Skrevet 2. november 2012 Bygg på vindfang og bod, genialt Kan ikke skjønne hvordan vi klarte oss før vi gjorde det... Hadde gjerne bygd alvsbyhus igjen, men i en annen variant enn det vi har nå.
Gjest sug lut Skrevet 2. november 2012 #3 Skrevet 2. november 2012 Symp, det er en gåte hvordan så mange arkitekter antakelig aldri har bodd i hus før, når man ser på hva de presterer.
endaengang Skrevet 3. november 2012 Forfatter #4 Skrevet 3. november 2012 Ja, älvsbyhus var det billigeste alternativet dengang vi var meget ivrige etter å skaffe noe eget og hadde på oss stooore skyggelapper... Det blir litt som å handle på Jysk eller Rusta i grunn. Kan jo nevnes at barn nummer 3, som ikke var planlagt på noen måte men veldig velkommen, dukket opp etter Älvsbyhusplanene. Barna har hvert sitt soverom, faktisk...ikke de störste salene, men det duger. Men som sagt, den gangen......GAH!
endaengang Skrevet 3. november 2012 Forfatter #5 Skrevet 3. november 2012 Bygg på vindfang og bod, genialt Kan ikke skjønne hvordan vi klarte oss før vi gjorde det... Hadde gjerne bygd alvsbyhus igjen, men i en annen variant enn det vi har nå. Noe å tenke på!! Ikke så mye bruk for det åpne vindfanget vi har nå. Mest katten som sitter på gelendret der
Morten Rasmussen Skrevet 16. november 2019 #6 Skrevet 16. november 2019 Ser dette er en gammel tråd, men har dere ett bilde av påbygd vindfang? Har irritert meg også grenseløst over denne vindfangen/inngangspartiet som er rett og slett ubrukelig😅 Mvh Alvsbyhus eiger på vestlandet.
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #7 Skrevet 16. november 2019 Vi har et stort vindfang. Masse skapplass, og god plass til alle fem på en gang. Vi har et relativt stort älvsbyhus da, 160 kvm ca. Anonymkode: c16cd...872
Morten Rasmussen Skrevet 16. november 2019 #8 Skrevet 16. november 2019 Høres kjekt ut, men er dette inkludert i det huset dere kjøpte eller har dere bygget på vindfang selv?
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #9 Skrevet 16. november 2019 På 2.11.2012 den 10.19, endaengang skrev: ...som har verdens mest upraktiske og minste inngang og gang. Ikke plass til en driiit og så har man trappa rett på innsiden av inngangsdöra, snubler over haugevis av stövler og sko og man får absolutt klaustrofobifölelse når man begynner helgevasken i dette lille miniområde og spesielt deilig er det på denne årstiden når alt skal fram av vinter- og höstklär og stövler. Veldig passende til en familie på 5....stönn!! Stakkars gjester som innimellom tar en titt innom. Ikke mange plasser å henge fra seg jakker eller sette fra seg sko på!!! Under trappa har man prövd å lage litt plass til diverse men om man ikke stövsuger trappestega veldig jevnlig så drysser det ned stöv, hår og rusk fra den åpne trappa. Og trappa må nesten väre åpen ettersom under trappa, der henger det en radiator på veggen. FAEN Jaja, vi har nå engang bestilt og kjöpt dette huset. älvsbyhus Mimer. Riktig som de sier...man blir ikke sånn nogenlunde fornöyd för hus nr 3... Forbaska god helg!! Huff så jævlig livet ditt er... Anonymkode: b7bde...5e1
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #10 Skrevet 16. november 2019 41 minutter siden, Morten Rasmussen skrev: Høres kjekt ut, men er dette inkludert i det huset dere kjøpte eller har dere bygget på vindfang selv? De som bygde huset, bygget det sånn. Stort og romslig. Anonymkode: c16cd...872
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #11 Skrevet 16. november 2019 54 minutter siden, Anonym bruker skrev: Huff så jævlig livet ditt er... Anonymkode: b7bde...5e1 7 år gammel tråd. Hi er sikkert her fortsatt for å ta i mot din medlidenhet. Anonymkode: 75dd2...3b9
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #12 Skrevet 16. november 2019 1 time siden, Morten Rasmussen skrev: Ser dette er en gammel tråd, men har dere ett bilde av påbygd vindfang? Har irritert meg også grenseløst over denne vindfangen/inngangspartiet som er rett og slett ubrukelig😅 Mvh Alvsbyhus eiger på vestlandet. Det er stort sett alltid bedre å lage en ny tråd med en spesifikk og informativ tittel, à la "Er det noen som har bilde av påbygd vindfang til et Alvsbyhus?". Anonymkode: f1638...ad5
Anonym bruker Skrevet 16. november 2019 #13 Skrevet 16. november 2019 8 minutter siden, Anonym bruker skrev: 7 år gammel tråd. Hi er sikkert her fortsatt for å ta i mot din medlidenhet. Anonymkode: 75dd2...3b9 Å ja😂 Merkelig at gamle tråder stadig dukker opp... Anonymkode: b7bde...5e1
Morten Rasmussen Skrevet 16. november 2019 #14 Skrevet 16. november 2019 Googlet bare rundt dette med div om Alvsbyhus og fant denne tråden som jeg var ganske så enig i ang. vindfang.. Så hvorfor starte en ny tråd når jeg faktisk fikk noe svar her.. Så takker for svar av dem så tok seg tid til det👍 Div andre useriøse kommentarer som ikke angår Alvsbyhus bruker jeg ikke energi på å svare.
Admin Skrevet 17. november 2019 #15 Skrevet 17. november 2019 Tråden er ryddet for avsporinger. Admin
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå