Gå til innhold

Gravid og unormal atferd hos hund


Anbefalte innlegg

Hei. Jeg har ei hund som er litt over 3 år, hun har altid ønsket å ligge sammen med oss i sofaen og har vært urolig avhening av oss. Nå viker hunden fra oss og ønsker ikke sitte sammen med oss. Den ligger ved veranda døren og det virker som den passer på. Har vært hos dyrlegen i dag og det er ikke tegn på noe infeksjon eller sykdom. Kan dette være at den skjønner at matfar og matmor skal få en liten baby? Noen som har erfaring på dette område?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143985113-gravid-og-unormal-atferd-hos-hund/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Høres ut som det kan være sjalusi.

 

En kamerat hadde to hunder når de ventet et barn, den ene ble forferdelig klengete og ulte helt til den fikk lov til å sove på soveromsgulvet mens den andre ville ikke være nærheten av dama.

Det kom seg når de gjorde mer sammen med hundene slik at de følte seg fortsatt viktige i familien :)

Altså, vi har to hunder, rottweiler på 1år og grand danois på 9mnd.

Virker som jeg er 4uker på vei nå, og den siste uken har de vært veldig vare med meg. Lukter meg i skrittet, noe de ikke har gjort før, granden legger hodet inntil magen når han skal kose og den utrolig stae tenåringen av en rottweiler er mye mer ydmyk med meg enn tidligere, så tror nok absolutt at det kan være det som er årsaken!

Annonse

Lurer litt på om det kan være sjaulusi ja, for hun er altid kosen men ikke nå. Den er veldig var og ved vær minste lyd kvekker den til. ville tro som dere andre skriver at hunden ville vist mer interesse og ikke uinteresse ovenfor oss. Den er glad når den er ute og på tur, men ikke når den er inne. Noen tips man kan prøve om det viser seg at den er sjalu, når den ikke ligger stille vandrer den bare rund og med disse hormonene går jeg snart på veggen ;)

Vi har 2 hunder på snart 3 år. Den ene behandler meg normal mens den andre som har hatt valper skal følge etter meg, sitter å glor på meg og ligger atme meg på natten. Og vi passer hunder av og til å disse får ikke komme bort til meg vis hu er på fange eller på siden av meg. Eg føle meg trygg med hundene mine eg:) di merker dette før vi merker det.

Utrolig merkelig at dyr merker slikt, har nå fått kjøpt dap- diffuser som vist nok skal fungere får å forebygge stress og uro hos hunder. Og det virker som hunden vår har funnet litt roen, har hatt den i stikk kontakten i ca 3 timer. Håper virkerlig dette har effekt. Hun ligger tilog med sammen med meg i sofaen og virker totalt avslappene :)

Noen som har hørt at andre dyr kan oppføre seg merkelig? Vi har en kanin på 5mnd, som vi har hatt fra han var halvannen uke gammel siden moren ikke ville ta seg av den. Har matet den med melk osv, nå er den jo blitt stor og klarer seg selv. Bor i bur i stua, har gått løs i blandt siden den kunne gå, siste ukene har den blitt helt gal inne i buret når jeg kommer inn i stua. Den flyr frem og tilbake og herjer rundt. Er den løs, eller jeg putter armen inn i buret, begynner det å markere og skal parre på meg. Han gjør ikke sånt mot min samboer. Noen med erfaring, eller noen som kan ane hvorfor han oppfører seg slik? Begynner å bli ganske irriterende i grunn! Men den er jo så fantastisk snill og tam ellers! :-) er 6+1 uker. Mulig han bare merker forskjell på jenter og gutter..

Gjest pizzadilla

Vi har en gammel grinebiter i hus. Han er ni år og har alltid vært en sprek sprek kar. Men nå på lørdagen måtte jeg ta han til dyrlegen, jeg syntes jo han har vært så rar de siste mnd...

Så daff og chill liksom!

 

Ingenting feil med han såklart....Så kom jeg på at jeg er gravid og at han ligger å glor på meg hele dagen av den grunn:-)

 

hele vesenet forandrer seg, så da er det naturlig at hunder og plukker det opp:-)

Vi har ei dachs på snart 3 år og hun er totalt overbeskyttende ovenfor meg.. Hun skal helst trå oppe på magen min og ligge på den.. Hver gang jeg er på toalettet for å tisse så kommer hun løpende og lukter.. Akkurat som om hun lukter om alt er bra..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...