Gå til innhold

Noen her som har blitt sykemeldt pga stress på jobben?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Om du har en jobb som er så stressende at du ikke tåler det, så bør du vel først og fremst ta en samtale med sjefen din om det går an å tilrettelegge for å unngå sykefravær, eller lete etter en annen type jobb. Det å være sykemeldt ei uke eller to vil jo ikke hjelpe deg om du kommer tilbake til den samme situasjonen etterpå.

Om du har en jobb som er så stressende at du ikke tåler det, så bør du vel først og fremst ta en samtale med sjefen din om det går an å tilrettelegge for å unngå sykefravær, eller lete etter en annen type jobb. Det å være sykemeldt ei uke eller to vil jo ikke hjelpe deg om du kommer tilbake til den samme situasjonen etterpå.

 

Det vet jeg jo selvsagt. Men det er ikke bare-bare å bytte jobb sånn på sparket. Og akkurat nå føler jeg det er en umiddelbar krise. En oppsigelsestid på 3 mnd ville også blitt for mye.

 

Det er heller ikke slik at det er like stressende hele tiden. Har hatt jobben i 5 år, og hittil har det gått bra. Men akkurat nå er det flere ting som har skjedd samtidig som forårsaker dette.

 

HI

Jeg har vært fullt sykmeldt fem uker pga stort press på jobb. Jeg tok ikke veien om sjefen før sykmeldingen, det var jeg faktisk ikke i stand til der og da. ønsket bare å forsvinne fra jobben, orket ikke tanken på en eneste dag til der uansett... Men etter et par uker og gode samtaler med gode kollegaer var hodet mitt klarere. Jeg måtte ha en "pause" for å ikke bukke totalt under (for min del var det så ille at jeg nesten ikke orket å snakke med mine egne barn engang). Jeg har brukt tiden godt til å jobbe med å skille jobb/familie og jeg har vært meye ute/trent en del. Nå har jeg jobbet en dag denne uka, og skal jobbe to dager i uka fra neste uke. Ledelsen har sett presset, og min sykmelding har ført til en voksen til i personalgruppa. Så for min del har denne sykmeldingen uten tvil vært til hjelp, men en - to uker ville vært litt lite ja. Hvis jeg ikke får det til å fungerer nå(det skal jeg!), så må jeg finne en annen jobb, da tror jeg ikke det hjelper å gå inn i en ny sykmelsingsperiode.

 

Lykke til:) Vet hvor tøft dette kan være

Jeg hadde det med nr.1. jeg jobba på bakeri, og det var stress fra jeg kom om morgenen til jeg gikk på kvelden, vi prøvde med diverse tilrettelegging men det aller meste besto av å stå, gå og gjerne tunge løft, så etter litt prøving så ble jeg arb.giver og legen enige om at jeg bare måtte få sykmelde 100%. Plagene jeg fikk var vond rygg, konstant utslitt, kom hjem fra jobb i fem seks tiden og spiste meg litt mat og sovna etterpå, og det er ikke noe liv...

Fikk i tillegg trøbbel med at det kjentes ut som at babyen låg og presset på og ville ut.... Ingen god følelse i det hele tatt..

Annonse

Jepp.

Jeg havnet i ambulanse til sykehus først da. Kolapset på jobb, skalv, var svimmel, mistet føligheten i beina etc etc.

 

Jeg merket ikke noen symptomer før der, men jeg VAR jo stresset. Både av jobb og at det var sykdom i nærmeste familie.

Var sykmeldt 50% i en måned.

Jeg ble sykemeldt en uka pga stress og spenningshodepine. kunne få lengre også, men jeg klarte ikke å være borte fra jobb, fikk så dårlig samvittighet. sliter fortsatt i jobben, men får meg bare ikke til å gå veien til legen. jeg er utslitt og skulle absolutt hatt tilrettelegging eller sykemelding, men jeg er bare i vikariat så jeg biter sammen tennene i håp om en god attest kanskje også fast jobb. men det er jo barna og mannen det går utover. han jobber også veldig mye så situasjonen er ikke bra for familien! får se hvor lenge det varer!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...