Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi må mest sannsynligvis ta taxi til sykehuset når fødselen starter. Vet noen om dette blir dekt?

Skal føde i Drammen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg vet ikke åssen det er nå.Men jeg fikk det da jeg fødet for 15 år siden.Men reglene har blitt veldig strenge etter det.Jeg fikk i allefall rekvisjon av jordmora.Så spør henne el evt lege.

Skrevet

Du kan søke om å få det dekket, se http://www.pasientreiser.no/

Pass på at du får med deg det du trenger av dokumentasjon, du kan for eksempel be om å få bekreftelse fra føden på at du måtte til sykehuset. Man kan risikere å få avslag med begrunnelse at man burde tatt kollektiv transport, derfor er det viktig med dokumentasjonen.

 

Jeg er ikke helt sikker på om du får rekvisisjon i og med at man ikke vet når en fødsel blir på forhånd, da søker du bare om å få det dekket i ettertid.

Skrevet

Jeg lurer litt på det samme.. Ingen av oss har bil.. Og jeg er satt opp til bærum sykehus, men bor i kolbotn.. Det blir fort opp til 2 timer med kollektivt.. Tror ikke jeg vil stå å vente på busser, i iskaldt vær, bytte, osv. Blir også en evt DYR taxitur..

Skrevet

Man må nok betale en egenandel, men resten kan bli refundert. Du må da sørge for tilstrekkelig dokumentasjon for behov av taxi og kopi av regning.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...