Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

vi hadde tenkt å vente til uke 12, men måtte til å fortelle det på jobb denne uka da jeg sliter med kvalme og en kropp som ikke er helt med på notene om morgenen, og jeg er nå 8+3.Jeg bor på ett lite sted så jeg tror kanskje at jeg må si det litt før planlagt til vordende besteforeldre også..Så leker med en liten plan om å fortelle det til de under en nærstående bursdagsfeiring:) men vi får se hvordan,for det vet jeg ikke enda...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144643585
Del på andre sider

Jeg er i uke 12 nå.. Skulle gjerne holdt det hemmelig så lenge så mulig, men ser ut til at jeg må fortelle det i slutten av måneden. Vill fortelle det til mamma og de først, og i begynnelsen av November reiser vi til nederland for å besøke barnefars familie, og da orker jeg ikke å gå rundt å være uhøffelig og si nei takk til alle oster og forskjellig, når de vet at jeg er glad i å spise og prøve ny mat og hadde mast meg ihel om jeg ikke hadde smakt.. Dessuten er det greit å kunne fortelle dem det personlig når vi først får sjangsen til det :)

 

Til mamma (og pappa og søstera mi) blir det på bursdagen min jeg forteller det. Da har jeg lyst å gi litt garn og skrive på en lapp: ''Hei. Her har du litt garn, har du lyst å strikke noe fint til meg så jeg slipper å fryse sånnt når jeg kommer ut av magen'' :)

 

Gleder meg til å se reaksjonene!

Endret av Laluuna
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144643614
Del på andre sider

Spennende! Kunne tenkt meg å fortelle det på bursdagen til mamma 14 november, men det blir desverre for sent.. Dessuten tror jeg nok det vises for godt allerede da.. :P

 

Typen min klarte å forsnakke seg så ei veninne av oss gjettet seg frem til det. Hun skulle ikke si det til noen da.. Men da vi var på fest i helga fikk vi vite at hun hadde fortalt det til søstrene sine, for de deler alt sammen, slik måtte det jo bare være.. Og mannen hennes såklart.. Litt senere visste hele festen det og hun gikk rundt og presenterte meg som ''førstegangsmamma''..

 

Heldigvis kjennte vi ingen på festen så det gjør ingenting :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144643648
Del på andre sider

Annonse

Vi har fortalt det til besteforeldrene. Til hans foreldre gjorde vi det da jeg ble tilbudt et glass vin, og kjæresten svare med "Nei takk, hun er gravid". Tok noen sekunder før de skjønte hva han hadde sagt :P

 

Resten av venner og familie får vente til vi er ferdige med uke 12. Det føles nok litt mer ekte da enn det gjør nå...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144643947
Del på andre sider

Jeg er i 8. svangerskapsuke og har fortalt nyheten til næreste familie. Jeg dør etter å fortelle det til hele verden, venter bare til de magiske ukene er forbi og tidlig UL som sier alt ser bra ut! Eneste grunnen til at vi ikke har fortalt det til verden ennå er at vi har litt historie med SA og MA.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144644148
Del på andre sider

Hehe, jeg tenker det kan være greit å spare litt på godene og. Blir lenge å vente til neste ting om man sier det med en gang.. Det blir vell dagen før uke 15 jeg forteller det. Passer fint synes jeg, så kan magen begynne å komme skikkelig i sånn uke 17, også er det spark sikkert rundt uke 20. Høres bra ut, håper bare den lille er enig :)

 

Spennende med prøverør! Masse lykke til! Lilleøstera mi er prøverørsbarn :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144644374
Del på andre sider

Annonse

Har en liten plan om å vente til 1. desember, selv om jeg er over i 12. uke 22. november (eller noe sånt) Men vet ikke om jeg kommer til å klare å holde det skjult så lenge..

 

Planen er:

 

Bilde på FB av dattera's julekalender (luke 1) med en lapp der det står: Du skal bli STORESØSTER!

 

(men til familien vil jeg fortelle det face 2 face når jeg bikker 12. uke)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144645921
Del på andre sider

godt med støtte :) Er en spennende tid! Hvor langt er du kommet da?

Hvis det er meg du spør så er jeg 10+6 i dag. Ca en uke til de magiske tolv :-) Ser fram til det. Synes det har og er i overkant spennende disse ukene.

Var deg jeg spurte, ja :) Håper tiden går fort for deg da og at alt går bra :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144647129
Del på andre sider

Har en liten plan om å vente til 1. desember, selv om jeg er over i 12. uke 22. november (eller noe sånt) Men vet ikke om jeg kommer til å klare å holde det skjult så lenge..

 

Planen er:

 

Bilde på FB av dattera's julekalender (luke 1) med en lapp der det står: Du skal bli STORESØSTER!

 

(men til familien vil jeg fortelle det face 2 face når jeg bikker 12. uke)

 

Kult! Jeg har ikke facebook lengre :D :D Så her blir det bare de nermeste vennene som får vite det, alle de gamle facebookvennene får heller få det som et sjokk når de ser meg med en unge på armen ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144647147
Del på andre sider

Barnefar hadde vist andre planer og vil fortelle det nå med en gang.. Så vi får prøve å ta en tur innom mamma og pappa og svigerforeldre før vi reiser til mommor og moffar i morgen, blir kjekt å kunne fortelle det til dem også personlig. Men såg liksom for meg middag eller noe slikt med mamma og de, ikke bare ''hei jeg er gravid, hade..'' :P

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144647149
Del på andre sider

Jeg er 9+6 i dag. Min nærmeste familie har visst det siden vi begynte prøverør i februar, mens til alle andre begynte vi å spre nyheten for et par dager siden. Har fått såååå mange hyggelig reaksjoner - altså, jeg trodde jo folk skulle bli glade, men ikke Sååå glade - flere har felt noen tårer. Kjempekoselig og rørende! Og deilig å ikke holde det hemmelig lenger ...

Endret av mira76
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144647747
Del på andre sider

Denne gange sa vi det ganske tidlig til besteforeldre. Var 7 uker på vei. Vi sa vi trengte hjelp med å fjerne garderoberommer slik at vi får mer plass. (vi valgte å bruke et helt soverom til garderobe en gang i tiden) Det tok litt tid før de forstod hva vi mente. Så jeg måtte tilføye at vi trengte flere soverom. he he

Vi valgte å si det tidlig denne gangen slik at vist det går galt så vet de hvorfor. Men det er helt opp til den enkelte å velge. :) kjekt er det alikevel. :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144647946
Del på andre sider

Forrige gang fortalte vi det tidlig, men denne gangen har jeg et håp om å klare å holde det skjult litt lengre :) (bare fordi det gjør ventetiden kortere!)

 

Men uansett er jeg av den oppfatningen at delt glede er dobbel glede, og en eventuell sorg er delt sorg.. Så for meg er det ganske viktig at de nærmeste vet hva vi går gjennom, sånn i tilfelle det ikke skulle gå veien!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144649553
Del på andre sider

Her er jeg nokså treg...tenkte vente til jeg er i uke 12, men samboeren min har fortalt sine foreldre for et par uker siden. Tenkte fortelle på en koselig måte til mine, men ikke finni rette anledningen - så forteller de det etterpå :)

Ellers får resten av familie og venner vite det nå snart

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144649687
Del på andre sider

I dag er jeg uke 13 :D

Og begynner å forstå at jeg er veeeldig treg, kommer nok ikke til å si det før i uke 15 likevell slik at typen Må bli med på det, for da er det familieselskap for meg her hjemme. Hihi :)

- Men blir bare besteforeldre og søstera mi i første omgang. De må få kose seg med å være de eneste som vet det litt først :)

 

Men merker jo buksene begynner å stramme da, så spørst om jeg klarer å skjule det så lenge..

Noen flere som begynner å få en liten mage eller? :D

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144650080
Del på andre sider

Er 6+6 i dag og vi skal på tidlig ul til uka for å sjekke at det er liv :)

Jeg har lyst til å fortelle det til tanter/onkler/besteforeldre etter at vi får de gode nyhetene fra ul-undersøkelsen men mannen vil nok vente litt så får se hva vi blir enige om.

Tror nok også en middag el. passer i en slik anledning :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144650141
Del på andre sider

Vi kommer til å vente til jeg er i uke 13. Da har faren min bursdag, og jeg synes det er en fin anledning. Han har fått bursdagsgaven allerede, så da kommer jeg til å si noe sånt som at "bursdagsgaven har du fått, men jeg har en bursdagsoverraskelse". Må bare passe på at moren min også er hjemme, slik at de får vite det sammen.

Jeg er 36 år, og dette har mine foreldre ventet på lenge, så noen bedre gave enn det kan de nok ikke få :)

Mannen ringer vel sin far ganske samtidig, vil jeg tro - det er en like etterlengtet nyhet for ham.

 

Og etter det er det vel bare å ta runden...

Spekulerer litt på å finne en kul måte å offentliggjøre det på Facebook på, men har ikke kommet opp med noe ordentlig smart. Jeg er bare 7+1, så jeg har enda mange uker å tenke på :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144650570
Del på andre sider

I dag er jeg uke 13 :D

Og begynner å forstå at jeg er veeeldig treg, kommer nok ikke til å si det før i uke 15 likevell slik at typen Må bli med på det, for da er det familieselskap for meg her hjemme. Hihi :)

- Men blir bare besteforeldre og søstera mi i første omgang. De må få kose seg med å være de eneste som vet det litt først :)

 

Men merker jo buksene begynner å stramme da, så spørst om jeg klarer å skjule det så lenge..

Noen flere som begynner å få en liten mage eller? :D

Jeg begynner å få en liten mage nå, spesielt om kvelden. 12 uker i morgen ;)

Magen kom så mye fortere med nummer to. Folk som ikke kjenner meg ser det ikke, men de som så meg for to måneder siden må skjønne det nå for fra å gå til helt stram mage og få litt utovermage er jo mistenkelig...

Du er overhodet ikke treg. Med førstemann fortalte jeg det først etter ordinær UL ;) nærmeste familie visste det, men et fåtall av venner. Denne gangen blir det uke 12 på nærmeste familie, og nære venner utover fordi jeg ikke kan skjule det særlig mye lenger :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143981204-spre-nyheten/#findComment-144650699
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...