SlENNA Skrevet 14. oktober 2012 #1 Skrevet 14. oktober 2012 Hei! Jeg er i uke 10/11, har kun vært på en undersøkelse, og da sjekket ikke jordmord hjertelyden. Er det normalt å vente så lenge? Har fått time til informasjonsmøte vedr u.l. i uke 12 på Rikshospitalet denne uken. Er det da u.l. skjer, eller får jeg ny time til u.l.? Takknemmelig for svar :-)
snart3barnsmor:) Skrevet 14. oktober 2012 #2 Skrevet 14. oktober 2012 I begge mine svangerskap har jeg fått høre hjertelyden i uke 13, men fikk beskjed før de forsøkte å finne den at det absolutt ikke var sikkert at de fant den, fordi den var vanskelig å finne før rundt uke 15. Du har krav på en ordinær ul, og den finner sted rundt uke 18, så mest sannsynlig får du bare info og ny time når du skal dit... Hvis det ikke er en spesiell grunn til at du trenger ul, da kan du få henvisning av legen din, eller du kan bestille hos en privat klinikk. Det har jeg gjort, var i uke 8 og betalte 950,-. Fikk da bekreftelse på hvor langt jeg var kommet, og så et lite hjerte som slo:)
Blomstogbier Skrevet 14. oktober 2012 #3 Skrevet 14. oktober 2012 (endret) Jeg har hørt at man kan høre hjertelyd så tidlig som i uke 6? Men det kan være vanskelig helt sikkert! Ja, ordinær UL er vel i uke 17-18 såvidt jeg har lest? Da kan man vel se kjønn også? Endret 14. oktober 2012 av Blomstogbier
Lykkeligmed2 Skrevet 15. oktober 2012 #4 Skrevet 15. oktober 2012 Man kan se hjertet fra uke 5/6 tror jeg, men det tar lengre tid før man kan høre det.. så vidt jeg har forstått Jeg så i allefall to sterke hjerter, men hørte ikke andre enn min og mannen min sine
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå