Askepott 3 barnsmor Skrevet 4. oktober 2012 #1 Skrevet 4. oktober 2012 Jenta mi er 13 mnd og jeg gir fortsatt MME.
Flaggermusa Skrevet 4. oktober 2012 #2 Skrevet 4. oktober 2012 Rett rundt året tror jeg, han fikk bare flaske på morgenen da så bare kutta vi den ut og det gikk bra
Gjest <3Barn&Engler<3 Skrevet 4. oktober 2012 #3 Skrevet 4. oktober 2012 ca 11,5 mnd på storebror, fikk smake litt ku melk da, og var ikke snakk om å gå tilbake til mme hvertfall. Mens lillesøster sluttet med mme når hun var 4,5 mnd, da gikk vi over til kumelk pga at hun ikke tåler mm eller mme..
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 4. oktober 2012 #4 Skrevet 4. oktober 2012 Sluttet å gi MME som måltidserstatter da hun var rundt 10 mnd. og hun fikk NAN4 i en måneds tid. Da var boksen tom og vi gikk over til kumelk. Ga lettere oppvarmet kumelk til å begynne med og gradvis over til kald melk.
Studentmamma88 Skrevet 5. oktober 2012 #6 Skrevet 5. oktober 2012 Min er 17 mnd og drikker enda mme en-to gang om dagen, men hun har melkeallergi så hun kan ikke drikke vanlig melk.Legene sier til oss at de kan godt drikke mme frem til de er to år for å få de viktige proteinene og noen andre næringsstoffer (husker ikke hvilke) så fremst de ikke drikke vanlig melk. Så da tenker jeg at det kanskje det er vanlig å slutte å drikke mme når barnet har lært seg å drikke vanlig melk.
mbea Skrevet 5. oktober 2012 #7 Skrevet 5. oktober 2012 Jenta mi drikker vanlig melk i Bhg og Nan hjemme. Vet ikke hvorfor, men det har bare blitt sånn. Får en flaske om morgenen og en om kvelden. E vel i grunnen mer vane enn at hun trenger dette. Hun er 13 mnd, har i grunnen i tenkt at jeg bør slutte med dette.. Men føler kanskje jeg bør slutte å gi det på flaske? Hun er jo litt for stor for flaske i grunnen. men er veldig kos å ha henne på fanget å kose når hun drikker melken sin
Gjest Mafan Skrevet 5. oktober 2012 #8 Skrevet 5. oktober 2012 Jenta vår på 14 mnd får fortsatt en 200 mm flaske med NAN (husker ikke om det er NAN3 eller 4 men det er ihvertfall etter alderen): om kvelden. Det er en del av kveldsritualet, hun får flaske i et mørkt rom, tannpuss og så legges hun. Hun blir rolig og søvnig av det og det er nok en trygghet for henne så tror nok vi blir å fortsette med det en stund fremover fortsat.
Håpefull77 Skrevet 5. oktober 2012 #9 Skrevet 5. oktober 2012 Vi sluttet med mme ved 12 mnd. Får fortsatt varm kumelk på flaske. Er 17 mnd.
2,5barn+1engel Skrevet 5. oktober 2012 #10 Skrevet 5. oktober 2012 Frøkner her måtte bruk nan ha1 pga tålte ingen annen mme. Fant også ut da hun var ca 6 mnd at hun ikke tålte laktose.. Da frøkner var 10,5 mnd så kuttet vi ut nan ha1 og startet med laktosefri melk ( legen sa det var helt greit).. Brukte det og litt nan avogtil til hun var 13 mnd.. Da startet vi med laktoseredusert melk i stedet og det gikk fint. Hun er nå 18 mnd og har brukt kumelk siden hun var 14 mnd. Så glad hun vokste fra seg laktoseallergien. Hun liker fortsatt å få melk da hun skal sove, men det er ikke mer enn 90-100 ml. Er bare oksen hun vil ha.
Jojo x3 Skrevet 5. oktober 2012 #11 Skrevet 5. oktober 2012 12måneders alderen. Gikk over til vanlig kumelk da. Ventet til 12 mnd siden vi skulle til utlandet og da var det greit å ha med mme.
cheni Skrevet 5. oktober 2012 #12 Skrevet 5. oktober 2012 Ca 12 mnd, hun fikk riktignok infatrini som er litt mer kaloririk enn vanlig mme. Nå er vi over på helmelk eller minimax (fullernæring), men bruker det nesten bare i grøten.
Raych Skrevet 12. oktober 2012 #14 Skrevet 12. oktober 2012 Jenta vår på 18 mnd drikker fortsatt ei flaske NAN morgen og kveld. Vi har to eldre jenter som begge har laktoseintoleranse, og ble derfor anbefalt til å ikke introdusere vanlig kumelk 2 årsalder. Da er fordøyelsessystemet bedre utviklet og legene mener vi kanskje kan unngå at også hun utvikler laktoseintoleranse.
Mamma til tre gutter Skrevet 12. oktober 2012 #15 Skrevet 12. oktober 2012 1 år.. Gikk over til vanlig mjølk
Askepott 3 barnsmor Skrevet 13. oktober 2012 Forfatter #16 Skrevet 13. oktober 2012 Takk for svar,prøvde vanlig melk her om dagen og det ville hun ikke ha så bruker nan litt til.
Prompeloff Skrevet 13. oktober 2012 #17 Skrevet 13. oktober 2012 Snuppa er 15mnd, og vi har nesten nettopp sluttet. Vi har prøvd å venne henne til vanlig melk side hun var året, men hun har ikke villet ha det. Nå drikker hun en liten flaske oppvarmet melk morgen og kveld. Kald melk drikker hun fortsatt ikke.
me_87 Skrevet 14. oktober 2012 #18 Skrevet 14. oktober 2012 ca 11 mnder så sluttet vi. Nå får han valig lettmelk.
M-M-M-mamma Skrevet 15. oktober 2012 #19 Skrevet 15. oktober 2012 Vi sluttet da hun var 12 mnd, da fikk hun oppvarmet morgen og kveld på flaske. Hun får nå kald melk i kopp til frokost og svakt oppvarmet på flaske til kvelds, hun er 18,5 mnd Vi skal kutte ut på kvelden snart, men er noe med den kosen også..hun elsker det! Og siden baby får flaske (hun er 4 mnd) så har jeg ikke hjerte til å kutte den ut enda
Madolyn Skrevet 16. oktober 2012 #20 Skrevet 16. oktober 2012 (endret) Slutta med MME når Muffin var 12 mnd. Han aksepterte og ble glad i kumelk med en gang, så da gikk jo byttet veldig problemfritt. Han er nå 18 mnd og får fremdeles oppvarmet melkeflaske på kvelden i sofaen før tannpuss og legging på rommet Kuttet den ut i noen uker, men da ble han så hard i magen. Går vel over til kopp etterhvert, syns det er deilig med noe varmt å drikke selv på kvelden så ser ikke hvorfor jeg skal nekte Muffin denne kosen heller Endret 16. oktober 2012 av Madolyn&Muffin
Carina har to små gull Skrevet 16. oktober 2012 #21 Skrevet 16. oktober 2012 Her er snuppa 17 mnd og hun får fortsatt en flaske i sofaen før hun legger seg på kveldstid. Kunne sikkert godt over til vanlig melk, men har nå bare blitt slik. Når det nærmer seg sengetid ber hun selv om å få den og hun elsker å ligger å kose seg med den.
Regina Phalange Skrevet 18. oktober 2012 #22 Skrevet 18. oktober 2012 Vi sluttet med MME rundt 12-14 mnd. Om du sliter med å få baby til å like kumelk, kan du prøve å blande 50/50 en periode. Det gjorde vi, og etterhvert aksepterte han varm kumelk. En stund etter det drakk han også kald kumelk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå