S_Dreams Skrevet 18. september 2012 #1 Skrevet 18. september 2012 Har lest litt om bilstoler og står mellom disse 3: BeSafe Izi Go Britax BabySafe Plus Maxi Cosi Pebble Noen som vet vekten på disse stolene? Heller mest mot Besafe, men syns det er dumt den ikke har base uten isofix. Noen som har fordeler og ulemper ved disse?
S_Dreams Skrevet 20. september 2012 Forfatter #2 Skrevet 20. september 2012 Funnet ut at: Besafe Izi Go veier 3,8 kg. Britax BabySafe veier 3,9 kg. Noen som har vekten på Maxi Cosi Pebble?
Mini&Meg Skrevet 20. september 2012 #3 Skrevet 20. september 2012 4,1 kg veier Pebble ifølge hjemmesiden deres
S_Dreams Skrevet 21. september 2012 Forfatter #4 Skrevet 21. september 2012 Takk:) Da fant jeg også vekten på Maxi Cosi Cabriofix som var 3,5 kg. Skjønner ikke helt forskjellen på Cabriofix og Pebble, men har nå bestemt oss for BeSafe:) Likte solskjermen bedre på den, samt det er mange flere farger å velge i. Også ikke minst at det har gjort det veldig bra i tester:)
SnartToGull Skrevet 5. oktober 2012 #5 Skrevet 5. oktober 2012 Ulempen er at pebble har 3-punktsele. Go og Britax har 5-punktsele! Britax er den eneste av disse du kan kjøpe beltebase til (hvis du synes det var dumt med bare isofixbase).
Edda83 Skrevet 7. oktober 2012 #6 Skrevet 7. oktober 2012 Vi skal ha Britax. Det er visstnok den som har fått høyest score i tester noen gang (ble vi fortalt i butikken). Regner ikke med at de hadde sagt det siden denne ikke var den dyreste..
cath1978 Skrevet 28. oktober 2012 #7 Skrevet 28. oktober 2012 Pebble er den nyeste av maxi cosi, ny forbedret utgave. Basen piper om setet er satt feil på plass. Vi har kjøpt dette setet.
cath1978 Skrevet 28. oktober 2012 #8 Skrevet 28. oktober 2012 Har lest litt om bilstoler og står mellom disse 3: BeSafe Izi Go Britax BabySafe Plus Maxi Cosi Pebble Noen som vet vekten på disse stolene? Heller mest mot Besafe, men syns det er dumt den ikke har base uten isofix. Noen som har fordeler og ulemper ved disse? Pebble kan brukes med og uten isofix, finnes to typer baser. Vi har isofix men foreldrene mine skal kjøpe basen for deres bil uten isofix
Vogndilla Skrevet 30. oktober 2012 #9 Skrevet 30. oktober 2012 Har lest litt om bilstoler og står mellom disse 3: BeSafe Izi Go Britax BabySafe Plus Maxi Cosi Pebble Noen som vet vekten på disse stolene? Heller mest mot Besafe, men syns det er dumt den ikke har base uten isofix. Noen som har fordeler og ulemper ved disse? Pebble kan brukes med og uten isofix, finnes to typer baser. Vi har isofix men foreldrene mine skal kjøpe basen for deres bil uten isofix Sikker? Kan ikke pebble kun brukes med familyfix basen?
cath1978 Skrevet 30. oktober 2012 #10 Skrevet 30. oktober 2012 Jepp, det er den mine foreldre skal kjøpe. Det vi ble fortalt på babyshop, og jeg har lest meg frem til. Pebble har bare ikke kommet så godt frem enda, cabriofix har hele tiden regjert på markedet, mens det andre er på vei dit nå. Siste nytt!
cath1978 Skrevet 30. oktober 2012 #11 Skrevet 30. oktober 2012 Skrev feil morges, den andre basen heter http://www.babyshop.no/bilseter-og-tilbehor/baser/beltebase-easybase-2
SnartBaby<3 Skrevet 31. oktober 2012 #12 Skrevet 31. oktober 2012 Vi har kjøpt besafe izi go isofix! Kjempefornøyde, og kommer bare til å gå for besafe bilstoler fremover!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå