Gå til innhold

Gravid med prolaps, smertestillende?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er gravid i 7 uke, og fikk tidligere i sommer prolaps i ryggen.

Den har kommet kraftigere tilbake nå dessverre.

Jeg klarer å sitte i 5 min av gangen, vanskelig for å gå, og ved hver liten snu seg bevegelse så går det sterke stikkende smerter gjennom ryggen. Jeg får ikke sove mer enn et par timer om natten, hver gang jeg prøver å snu meg så kommer smertene.

Så kort sagt - det er veldig vondt.

I sommer holdt jeg smertene i sjakk ved å ta 2 paracat hver fjerde time døgnet gjennom, men det kan jeg ikke ta nå.

Noen som vet hvor mye paracet som er ok å ta når man er gravid?

Jeg prøver jo å ta så lite som mulig, men når smertene er som verst har jeg ikke annen mulighet enn å ta en paracet for å døyve smerten litt.

Jeg lurte på om det er bedre å ta barne smertestillende (mener jeg har sett det på apoteket)?

 

Jeg går i behandlign hos en manuellterapeut, men smertene er det fortsatt.

Jeg skulle ta MR av ryggen for å se hvor ille det er, men den måtte jeg avbestille når jeg fant ut at jeg var gravid.

 

Jeg har faktisk begynt å lure på om jeg skal ta abort for å kunne ta smertestillende og få sjekka ut ryggen skikkelig.

 

Takk for svar, tips og råd! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Paracet kan man følge vanlig dose av;) altså det som står i pakningsvedlegget;)

Har betennelse i begge beina så kjenner til smerte:(

Skrevet
Jeg er gravid i 7 uke, og fikk tidligere i sommer prolaps i ryggen. Den har kommet kraftigere tilbake nå dessverre. Jeg klarer å sitte i 5 min av gangen, vanskelig for å gå, og ved hver liten snu seg bevegelse så går det sterke stikkende smerter gjennom ryggen. Jeg får ikke sove mer enn et par timer om natten, hver gang jeg prøver å snu meg så kommer smertene. Så kort sagt - det er veldig vondt. I sommer holdt jeg smertene i sjakk ved å ta 2 paracat hver fjerde time døgnet gjennom, men det kan jeg ikke ta nå. Noen som vet hvor mye paracet som er ok å ta når man er gravid? Jeg prøver jo å ta så lite som mulig, men når smertene er som verst har jeg ikke annen mulighet enn å ta en paracet for å døyve smerten litt. Jeg lurte på om det er bedre å ta barne smertestillende (mener jeg har sett det på apoteket)? Jeg går i behandlign hos en manuellterapeut, men smertene er det fortsatt. Jeg skulle ta MR av ryggen for å se hvor ille det er, men den måtte jeg avbestille når jeg fant ut at jeg var gravid. Jeg har faktisk begynt å lure på om jeg skal ta abort for å kunne ta smertestillende og få sjekka ut ryggen skikkelig. Takk for svar, tips og råd! :)

 

Jeg fikk beskjed av min lege at det siste nye var at man heller ikke skulle ta paracet når man var gravid. Spesielt ikke tidlig i svangerskapet. Det hadde visst bltt påvist en sammenheng med misdannelser i gutters kjønnsorgang og paracet inntak av mor i svangerskapet.

 

Jeg vet det er litt sånn utenfor det medisinske, men har du prøvd akupunktur?

Skrevet

Hat aldri hørt og jeg har to barn på under to år. Siste er født i slutten av mars.

Legen har alltid sagt at paracet er greit,ikke ibux.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...