Anonym bruker Skrevet 6. september 2012 #1 Skrevet 6. september 2012 Og jeg aner ikke hvordan jeg skal kunne fikse dette.. Får meg ikke jobb, og skal begynne på høgskole i januar.. Jeg ANER ikke hvordan jeg skal klare meg, jenta mi trenger klær, både inne og uteklær, og jeg har ikke penger.. Har snakket med banken idag, og de kan ikke gi meg ett lite lån for å klare meg engang.. Jeg HAR ingen å låne av.. Seriøst, jeg har fullstendig panikk her jeg sitter.. Hvordan skal jeg klare å forsørge oss?
Kliko Skrevet 6. september 2012 #2 Skrevet 6. september 2012 Men hva har du av utgifter / inntekter da? Har vært i eksakt samme situasjon ( alenemor med lite penger) så kan være jeg kan hjelpe deg litt
Gjest Juliea - kukløsklan Skrevet 6. september 2012 #3 Skrevet 6. september 2012 Hvor bor du da? Hvor gammel er lille? får du betalt bhg regningen av Nav, tror de kan dekke det. Du kan fra på fattighuset å få mat, vet ikke om det finnes der du bor da. Så kan du følge med på bruktklær sider så kan dere bytte du kan få noe til jenta di og gi noe som er for smått til henne:) Får du barnebidrag? Kjøp billigere forsikringer, internett, tlf. Kjøp alltid mat på tilbud. Følg med på reklamen i posten. Rema 1000 er jevnt over den billigste daglivarebutikken. First price har mye bra og billig.
Lykke26 Skrevet 6. september 2012 #4 Skrevet 6. september 2012 Får du ingen jobb da? Altså bare ta det du kan få frem til januar? Uten å være kresen? Kan du spare inn på matbudsjettet kansje? Strøm? Bytte tlf abonnent ol?
Anonym bruker Skrevet 6. september 2012 #5 Skrevet 6. september 2012 Inntekter: Os= 12000 Barnetrygd + småbarnstillegg = 2600 Barnebidrag = 1200 Inn: Ca 16 000 Utgifter: Husleie=4500 kr Barnehage=2600 kr Lån=2800 kr ( det er det minste jeg kan betale, og har ikke flere avdragsfrie mnd ) Forsikringer = 1100 kr Måndlig avdrag på Tven = 220 kr Telefon = 500 Internett = 500
Pesta Skrevet 6. september 2012 #6 Skrevet 6. september 2012 Kan desverre ikke hjelpe, men føler så inderlig med deg! Vil bare tipse om at mange gir bort klær, sjekk ut ulike Facebooksider (om du har konto der da:) Lykke til
SmellyCat Skrevet 6. september 2012 #7 Skrevet 6. september 2012 Har du søkt om bostøtte? Når du begynner på skole kan du søke om utd.støtte og stønad til barnetilsyn fra Nav. Men seriøst, ingen mulighet for noen form for jobb fra nå til januar???
fikas Skrevet 6. september 2012 #8 Skrevet 6. september 2012 Vi ha en lønn i to år nå mens samboeren er student, han kommer til å tjene noe her og der men ikke noe fast. Ett av våre tiltak for å få ned kostnadene er å kutte ut tv og Internett. Vi har nett på telefon (min dekket av jobb), og kan bruke tlf som modem på pc, selv om samboeren min må opp på ett litt dyrere tlfabn så sparer vi allikevel 3500 i året. På tv så kutter vi ut eget abn og får tvillingkort fra mamma og pappa, der sparer vi 3700 i året på. Jeg ville prøvd å få en jobb, aldershjem, butikker ol er steder som alltid trenger ekstra vikarer. To vakter i mnd kan gi 1000 kr i ekstra inntekt (bedre betalt på aldershjem//sykehjem enn butikk!).
Kliko Skrevet 6. september 2012 #9 Skrevet 6. september 2012 Hmm, ja det virka jo egentlig litt låst. Du kan prøve å søke om bostøtte da, selv om du egentlig har liten husleie. Du kan også gå til sosialkontoret og søke om hjelp til livsopphold ( de kan også hjelpe deg med et lite lån ). Du kan betale 0 i skatt, da sitter du igjen med litt mer i mnd. I tillegg bør du søke om å få utvida barnebidrag ( regner med at du har forskuddsbetaling? ) =) I tillegg søker du kommunen om å få redusert barnehagebetaling. Føler veldig med deg jeg. Har stått med akkurat samme inntekt som deg og veit at det ikke er lett!
Anonym bruker Skrevet 6. september 2012 #10 Skrevet 6. september 2012 Inntekter: Os= 12000 Barnetrygd + småbarnstillegg = 2600 Barnebidrag = 1200 Inn: Ca 16 000 Utgifter: Husleie=4500 kr Barnehage=2600 kr Lån=2800 kr ( det er det minste jeg kan betale, og har ikke flere avdragsfrie mnd ) Forsikringer = 1100 kr Måndlig avdrag på Tven = 220 kr Telefon = 500 Internett = 500 Jeg jobber på nav og jeg kan jo si litt om hva jeg tenker. For det første bør du jo finne deg en jobb, hvertfall en ekstra jobb slik at du kan få en liten inntekt. Meld deg som vikar, og vær litt "på'n", det nytter. Jeg vil også anbefale deg å søke bostøtte. Litt usikker på om du har krav på dette, men det regnes ut i forhold til inntekt/husleie. Verdt å søke Ellers har du veldig lite å leve for. Dersom jeg skal gjøre en kjapp utregning på deg, så skal du og jenta di ha ca. 7500kr igjen å leve etter at husleie, bhg, strøm og boligforsikring er betalt (dvs godkjente utgifter). TV, internett, mat, aktiviteter, lån osv må gå av de 7500kr. Samtidig skal ikke barna lide under dette, så det går an å søke ekstra for f.eks vinterklær (spesielt for de som er langtidsmottakere). Men når dette er sagt så skal økonomisk sosialhjelp være siste utvei. Da skal du ikke ha noe stående i banken, eller ha mulighet for å skaffe deg annen inntekt. Håper det ordner seg for deg. Kan evt hjelpe å snakke med en gjeldsrådgiver som kan tipse deg om hvordan du kan kutte ned/utsette lånet ditt... Lykke til
Gjest Juliea - kukløsklan Skrevet 6. september 2012 #11 Skrevet 6. september 2012 Søk om bostøtte, vil tro du får det. Søk om stønad til barnetilsyn, tror det er slik at Nav kan dekke 60% av bhg regningen din. Søk deg jobb overalt, matbutikk, vikar i barnehage, klesbutikk, cafe... Har du sjekket kommunene du bor i om de har noe form for maleveringer? Det finnes flere steder der man kan få noen bæreposer med mat tror jeg. Hørt om det iallefal =)
Anonym bruker Skrevet 6. september 2012 #12 Skrevet 6. september 2012 Det var fryktelig dyrt internett og telefon du har? Der bør du kanskje undersøke om det er noen hundrelapper å spare. Ellers bør du søke bostøtte. Det tror jeg du vil få. Fort deg nå før søknadsfristen 14. sept.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå