Nirgal Skrevet 5. september 2012 #1 Skrevet 5. september 2012 Vi skal kjøpe oss ny seng og trenger litt hjelp til valget. Er en god reisevei i hver sin retning (2timer) til enten jysk eller ikea, så er ikke bare å reise ut for å prøve/titte.. Hvor har dem best seng? Er det på ikea eller jysk. Er rammemadrass / kontinentalseng vi er på utkikk etter, er det noen som har prøvd seng fra begge steder og kan si noe om forskjeller osv?
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #2 Skrevet 5. september 2012 Ikeas Sultan-madrasser scorer høyt i tester, så jeg ville helt klart ha satset på dem. De har dessuten 90 dagers angrerett dersom du ikke liker å sove i sengen, og 25 års garanti.
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #3 Skrevet 5. september 2012 Jeg har aldri kjøpt noe hos Jysk selv, men har erfart av andre at de møblene faller fra hverandre bare man "ser på dem". Ikea er mye mer kvalitet, og vi har både møbler og kjøkkeninnredning derfra som vi er kjempefornøyde med.
Nirgal Skrevet 5. september 2012 Forfatter #5 Skrevet 5. september 2012 (endret) men blir ikke ikea sengene små? Ser de har 160 x200 som standard for største mål. Vi har hatt 150 sengnå i en liten periode, og den blir for trang for oss så fort det er litt varmt under dyna, det blir for tett og klamt. Vil da 10cm hjelpe på det? Hadde de hatt 180 str så hadde jeg ikke vurdert jysk, men siden det da bare er ikea som fører 160 seng så må vi jo bytte ut alt av lakner osv og for det har vi liggende i 180. Syntes dette er vanskelig og slitsomt.. HI Endret 5. september 2012 av Frk Vimse
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #6 Skrevet 5. september 2012 Vi har prøvd både IKEA og Jysk, i samme prisklasse (noe av det billigere da). Ikea var helt bånn! Æsj, altså, skal aldri ha seng derfra igjen! Fysj. Vondeste senga noensinne. Så vi kjøpte ny på Jysk, og har nå hatt den i flere år. Knirker ikke noe som helst engang! Det gjorde absolutt Ikea sin, etter få mnd. Det eneste minuset, var overlagsmadrassen, da sambo har litt ryggproblemer, og overlagsmadrassen var litt tynn. Som sagt, dette var jo ikke akkurat en dyr seng. Så vi kjøpte en tykk og god overlagsmadrass fra Ikea, den dyreste de hadde! Kosta nesten halvparten av senga, gitt... Men verdt det. Dessuten, har de ikke bare små senger på Ikea? 160 cm? Små og små, men jeg foretrekker helt klart 180 seng.
Gjest Kira bjeffer! Skrevet 5. september 2012 #7 Skrevet 5. september 2012 IKEA har flere senger som er 180x200. Vi har denne på gjesterommet, og er veldig fornøyd: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/S69849849/#/S49849850
Nirgal Skrevet 5. september 2012 Forfatter #8 Skrevet 5. september 2012 IKEA har flere senger som er 180x200. Vi har denne på gjesterommet, og er veldig fornøyd: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/S69849849/#/S49849850 Ja hadde malm seng før, akkurat lik den du viste i linken, men den knirka så sinnsykt og ble veldig vaklevoren etter kort tid, prøv å kose eller ha sex 1,5m fra babyen som ligger å sover når senga knirker bare man løfter armen, det går bare ikke. så den solgte vi og kjøpte en 150 seng brukt enn så lenge, men som sakt det blir for trangt og klamt.. Vil gjerne ha en rammemadrass sånn at vi slipper sengerammer som knirker og vakler..
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #9 Skrevet 5. september 2012 Jeg har selv en rammemadrass fra Ikea(160 x 200 cm), og har faktisk ikke lyst å kjøpe ny Den er ca 20 år gammel nå, og kostet bare 3000 med hodegavl. Beste sengen jeg vet om, og de som har lånt den for å overnatte her, sier det samme. Den holder formen i madrassen på en utrolig måte. Det eneste jeg gjør, er å skifte ut overmadrassen med jevne mellomrom Jysk er faktisk mer rusk. Billigkjede uten skikkelig kvalitet på tingene. Der kjøper du ting som ikke har for stor slitasje og ikke har for lang forventet levetid...... Litt som Elkjøp.....
Frø73 Skrevet 5. september 2012 #10 Skrevet 5. september 2012 Vi kjøpte seng på Jysk for en uke siden. En av de dyreste modellene, men fortsatt billig i forhold til merker som Svane, Jensen etc. Så langt er vi strålende fornøyd. Synes den virker til å være av god kvalitet. Har ikke prøvd Ikea sine......
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #11 Skrevet 5. september 2012 Ikke for å kuppe tråden, men er det noen som vet om det er andre butikker enn Ikea som har 160 senger? Vi må bytte rom når lille kommer, og der er det ikke plass til vår herlige 180 seng, men 160 går. Jeg vil gjerne ha de 10 ekstra cm fra en 150 seng som jeg vet vil bli trang, men har kun funnet det på Ikea. Noen som vet om andre kjeder som kan tenkes å ha 160 senger?
Frøken Ubesluttsom Skrevet 5. september 2012 #12 Skrevet 5. september 2012 Jeg handlet seng på jysk en gang i tida og var veldig fornøyd med den. Er generelt fornøyd med varer fra jysk. Min erfaring er at det stort sett er det samme på jysk og ikea når det kommer til pris og kvalitet. Men ikea har litt mer utvalg.
kike77 Skrevet 5. september 2012 #14 Skrevet 5. september 2012 Har en springfjærmadrass og overmadrass til gjesteseng fra IKEA og er skikkelig fornøyd med den iallefall. Jeg ville definitivt gått for ikea,de har bedre kvalitet enn jysk på d meste
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #15 Skrevet 5. september 2012 Jysk helt klart ;-) Jysk er eksperter på senger og dyner. Ikea på møbler. Det gjenspeiler seg hos begge. Jysk har dårligere kvalitet på møbler og omvendt. Jysk har også egne fabrikker som produserer senger i store kvanta, derfor svært konkurransedyktige priser. Det som er bra for naboen, trenger derimot ikke være bra for deg. Gå til Jysk så får du hjelp til å velge riktig seng for deg og eventuelt sengepartner. Hva som er best for deg kommer an på hvordan du sover og vekt. I butikken vil en kundebehandler se hvordan kroppen din får støtte i de diverse sengene du ønsker / blir anbefalt å prøve.
ltcg Skrevet 5. september 2012 #16 Skrevet 5. september 2012 jeg har bare kjøpt rammemadrasser på jysk og de holder lenge og er gode og sove på.dattra mi fikk den billigste de har nå i 150,merker den er litt hard for meg men ho liker den godt.jeg har 180 i den nest billigste modellen,veldig god:-)
bobbelfru Skrevet 5. september 2012 #17 Skrevet 5. september 2012 Jeg tror det er hipp som happ mellom Ikea og Jysk. Men uansett hva du velger kjøp rammemadrass 2 enkeltsenger og dobbelovermadrass. Det varer lengst!
Anonym bruker Skrevet 5. september 2012 #18 Skrevet 5. september 2012 Da ville jeg heller ha lagt på noen lapper til, og kjøpt seng hos f.eks skeidar eller møbelringen. Du får kontinental med overmadrass hos Skeidar på salg nå til 13000 for 1,80, og møbelringen har også salg på noen madrasser nå. Det er verd de ekstra kronene du legger i det. Senga er tross alt det stedet du befinner deg flest timer sammenhengende i døgnet.
bobbelfru Skrevet 5. september 2012 #19 Skrevet 5. september 2012 men kontinental seng er ikke lurt, for den blir nedligget på på mideten og ubehagelig.
Gjest <3Barn&Engler<3 Skrevet 5. september 2012 #20 Skrevet 5. september 2012 Vi kjøpte vår på jysk for 2 år siden, og den er hvertfall toppers, kostet oss 6000 ca
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå