Gå til innhold

Kan man farge ullklær med vanlig konditorfarge?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Evt. er det en annen enkel og billig måte å farge de på? Alle ullklærne er stygge og flekkete, men dumt å kaste de når de er hele.

Fortsetter under...

Skrevet

kjøp farge på butikk eller lev med flekker. kondiorfarge er ikke vannbestandig

Gjest Juliea - kukløsklan
Skrevet

Du får kjøpt klesfarge på pandur. Super enkelt. Du åpner bare boksen seter den oppå tøyet i vaskemaskinen og setter å program =)

Skrevet

Litt billigere er klesfarge i de store dagligvarebutikkene. Ullet bør helst tåle 40 gradersvask (fungerer ikke på nøstebarn-/heliosull). Fargene blir litt annerledes på ull enn bomull. F.eks ble kongeblå til dyp lilla, så vær obs på det. Jo mindre du har i maskinen, desto sterkere farge. ønsker du at flekkene skal forsvinne anbefaler jeg de mørkeste fargene (fargene er noe transparente). Har farget masse og blitt veldig fornøyd med fargene orange, kongeblå som ble lilla og mørk blå. Turkis blandet med gressgrønn ble også fin, litt aqua-aktig resultat. Fargene "sand" og olivengrønn ble ikke fint. Som et spare tips har jeg og flere venninner spleiset og farget sammen- samlet opp litt ultøy. Da har vi fått flere farger og det har blitt billigere;)

 

Hilsen farge-nerd

Skrevet

Aner ikke om det fungerer, men hva med rødbetsaft og blåbærsaft/juice?

Skrevet

Saft fungerer men blir veldig lys farge og tar ikke flekker. Te fungerer også for å farge klær, men med samme "svake" resultat. Plantefarger blir svakere og svakere for hver vask.

 

Farge-nerden

Annonse

Gjest Mamma til 3 små Gull
Skrevet

Jeg vet ikke om det fungerer, men du kan jo prøve med et tøystykke for å se om det fungerer :) jeg kjøpte klesfarge på Fargerike til 40-50 kr om jeg ikke husker helt feil. Ble veldig fornøyd med både lilla- og rosafargen.

  • 4 måneder senere...
Skrevet

Noen som har erfaring med å farge ullklær med rødbetsaft??

 

 

Anonym poster: 6a1703522942989f615df90784c53c67

Skrevet

krystall fiolett hos apoteket kan kanskje funke?

Skrevet

Wilton kakefarge fungerer utmerket, men vanlige konditorfarger blir for blasse.

 

Anonym poster: 17c40921916eb2aa50dff37c33e2a540

Skrevet

Kakefarge kjøpt i dagligvarebutikk? Hvordan gjør man det? :)

 

Anonym poster: 6a1703522942989f615df90784c53c67

Skrevet

Jeg bruker å kjøpe Wilton-farger på Ebay, siden de er langt billigere der. Men de har i noen dagligvarebutikker, og på Jernia.

 

Du vasker ulltøyet i eddikvann, varmer vann i en gryte til rett under kokepunktet, slenger i litt farge og putter i ulltøyet. Beveger det saaaakte rundt så fargen får tak, men ikke røre-røre. La det ligge i vannet til det er kaldt. Ferdig.

 

Anonym poster: 17c40921916eb2aa50dff37c33e2a540

Annonse

Skrevet

Wow, tusen takk! :) Hvor mange plagg til en pakke Wilton?

 

Anonym poster: 6a1703522942989f615df90784c53c67

Skrevet

Har kjøpt og farget ull med farge fra www.omegadyes.co.uk

Koker det med fargen. Får flere små krukker med pulver under 200 krs-grensen = flere ulike farger :)

 

Anonym poster: e6bec6ae1a7966cfd5efcb42a919b73f

Skrevet

Blir spennende å prøve, takk for svar!! :)

 

Anonym poster: 6a1703522942989f615df90784c53c67

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...