NovemberBaby<3 Skrevet 4. september 2012 #1 Skrevet 4. september 2012 Det er min mann som foreslo Sirius. Jeg falt for det med en gang, men har tenkt om det kanskje blir for uvanlig og spesielt. Hva synes dere?
Chelseafan Skrevet 4. september 2012 #2 Skrevet 4. september 2012 Digger det Spesielt siden jeg er så stor Harry potter fan
NovemberBaby<3 Skrevet 4. september 2012 Forfatter #4 Skrevet 4. september 2012 Jeg er ikke Harry potter fan. Har aldri hørt om noen som heter Sirius før. Tror dere "Harry potters fans" at det er fare for at han kan bli mobbet, pågrunn av et en i Harry potter heter det.
najaden Skrevet 4. september 2012 #5 Skrevet 4. september 2012 Sirius Svaart i Harry Potter er jo kul, så det burde ikke borge for mobbing. Navnet er forøvrig henta fra stjernehimmelen (sirius svaart er en stjerne) og det er vel ikke galt? Uvanlig navn, men jeg liker det !
Chelseafan Skrevet 4. september 2012 #6 Skrevet 4. september 2012 Tviler på at han blir mobbet,tror fleste barn synes det er kult når de er større,han var veldig populær i Harry potter
Frøken Ubesluttsom Skrevet 4. september 2012 #7 Skrevet 4. september 2012 Sirius er navnet på en stjerne, også kalt hundestjernen. Ikke bare en karakter i harry potter. Jeg syns det er stilig. Min samboer vil også gjerne ha det navnet på en fremtidig sønn.
Suebird Skrevet 4. september 2012 #8 Skrevet 4. september 2012 Kult! Gå for det Og nei, Sirius Svart går helt greit. Dog strøk vi navnet Waldemar fra vår liste da det på engelsk blir litt for likt Voldemort - og han er det vel ikke noe å trakte etter på navnefronten...
NovemberBaby<3 Skrevet 5. september 2012 Forfatter #9 Skrevet 5. september 2012 Tusen takk for svar. Vi er begge veldig glad i stjerner. Han foreslo navnet for fire år siden, og liker det veldig godt fremdeles. Tror dere at det blir rart å hete Sirius i engelsktalende land? Det blir veldig likt "serious".
nerdybirdy Skrevet 5. september 2012 #10 Skrevet 5. september 2012 Tusen takk for svar. Vi er begge veldig glad i stjerner. Han foreslo navnet for fire år siden, og liker det veldig godt fremdeles. Tror dere at det blir rart å hete Sirius i engelsktalende land? Det blir veldig likt "serious". men bor dere i et engelskspråklig land da? Det er ike rarere enn å hete Bård, Randi, Odd, Sjur som også betyr noe på engelsk.... Personlig ville jeg ikke valgt navnet, fordi jeg synes det er et "tegneseriefigur" navn. Men dere som foreldre bestemmer
Giss Skrevet 5. september 2012 #11 Skrevet 5. september 2012 Utrolig bra navn! Grønlands nordøstområde patruljeres med hundeslede av en avdeling som kalles Siriuspatruljen. Maskulint og flott uten å være hardt eller rått.
Iona85 Skrevet 5. september 2012 #12 Skrevet 5. september 2012 Elsker det! Verken sukkersøtt eller alt for hardt, og helt etter min smak
Vipsenmamma Skrevet 5. september 2012 #13 Skrevet 5. september 2012 Liker ikke, merkelig navn. Det minner altfor mye om tegneserier og fantasifigurer.
sommertiara Skrevet 5. september 2012 #14 Skrevet 5. september 2012 Det er pent, men kunne aldri valgt det selv, forbinder det kun med stjerner også blir det litt veikt synes jeg.
Arna_Disa Skrevet 5. september 2012 #15 Skrevet 5. september 2012 Sirius Svart i Harry Potter var veldig kul, men han døde.. Sirius er veldig søtt og fint Ligner litt på Martinius..
Philomena Skrevet 5. september 2012 #16 Skrevet 5. september 2012 (endret) Kult navn, maskulint. Tenker først på stjernbildet og så på Sirius Black. Go for it! Endret 5. september 2012 av Philomena
NovemberBaby<3 Skrevet 6. september 2012 Forfatter #17 Skrevet 6. september 2012 Takk for mange svar.
Larviksjenta. nr4? Skrevet 7. september 2012 #18 Skrevet 7. september 2012 Kult/fint navn.. Men siden jeg kjenner artisten/rapperen Sirius, så forbinder jeg det med et artist navn desverre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå