Gå til innhold

Noen som har tips om hvordan jeg kan pynte sjokoladekake til en dåp?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er ikke særlig flink til å pynte, så har ikke så mange ideer. Har lyst at kaken skal se knakende flott ut:) Såg i butikken at det var en masse fint rosa/lilla strøssel og små hjerter som hadde passet hvis det var jente som skal døpes. Men siden kaken skal i en guttedåp så kan jeg ikke bruke de fargene. Såg ingenting spennende pynt i blåfarger.. Blir veldig glad for tips og ideer!!

Skrevet

kjøp en bamseform fra cacas (de har den på jernia osv) og pynt bamsekaken med lyseblå glasur. veldig enkelt å farge hvit smørkrem lyselå og å pynte:) ser fancy ut, men er veldig enkelt!!

 

http://www.cacas.no/Produkt/2105-1193

Skrevet

Dersom det er en kake som tåler en del glasur har jeg ofte laget kurvmønster, og det har vekket beundring hver gang. Det tar litt tid, men blir pent dersom du øver litt på forhånd. Øv på benken eller et annet sted hvor det er lett å skrape opp og prøve på nytt.

 

Her kan du se hvordan det lages:

www.villaperlesukker.no/2010/10/24/lills-sjokoladekake/

 

Flat tupp på en sprøytepose, så to parallelle streker glasur, så en tversgående strek med en tupps avstand fra litt før første parallelle strek, over første og stopp inntil parallell nr2. Deretter innimellom de tversgående fra tett etter parallell strek 1 til over og litt forbi parallell2.

Skrevet

Å det er sÅ mye du kan gjøre :)

Du kan jo farge pynt selv.. kondittorfarge eller wilton farge (mange selger, men de fleste jernia har det). farg kokkos eller perlesukker. Lekkert.

Trenger du tips er googel en fin side Å se pÅ bilder, eller sjekk ut www.villaperlesukker.no

 

Lykke til

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...