Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk brev fra NAV og fått innvilget permisjon. Jeg skal ha all ferien min fra i år 5 uker etter at barnet er født. De ukene skal vel permisjonen fryses og fortsette som normalt etter ferieukene mine. Men datoen som stod på brevet når jeg skal tilbake på jobb har ikke regnet med den perioden på 5 uker " ekstra". Hva står det til dere? Og hvor mange uker har jeg krav på med 100% permisjon, 80% lønn hvor far skal kun ha 12 uker pappaperm?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

57 uker med 80 % dekningsgrad, dvs hvis far bare skal ha 12 uker, så er det 45 uker du skal ha. 3 av ukene er før termin, så 42 uker etter termin :-)

 

På mine papirer fra Nav er ferien inkludert i permisjonen, så permisjonen er flyttet de ukene jeg har ferie. :-)

Skrevet

Husk at du er pliktet å ta ut 6 uker mammapermisjon/barselpermisjon etter fødselen, ferien må da forskyves litt slik at den kommer etter dette. Permisjonen skal fryses/stoppes når du har ferie og begynne igjen når ferien er over. Stemmer ikke dette i papirene dine ville jeg tatt en telefon til NAV og hørt hva som har skjedd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...