Gå til innhold

Noen med erfaring? Hofteproblemer


Anbefalte innlegg

Jeg aner virkelig ikke hva skaden jeg har heter, men skal forklare så godt jeg kan.

 

Det er vel som hofteleddsdysplasi, bare at jeg ikke er født med det.

 

Mens jeg var i puberteten, og mens skjelletet mitt vokste, vokste hoftekula seg ut av hofteleddet.

Man skal egentlig operere når den så vidt har rørt seg litt utover, mens jeg løp og spilte aktivt fotball med skaden i over et år, så hoftekula var HELT på kanten av leddet, og fikk beskjed om at hadde jeg gått EN dag til på beinet, hadde jeg antakleig sittet i rullestol for resten av livet. Men jeg fikk operert i tide, og hofta mi er nå skrudd sammen med en stor skrue.

 

Mitt spørsmål da, er; Har dette noe å si mtp fødsel?

 

Hofta mi er litt "låst" fast. Kan gi det eksempelet, at hvis jeg setter meg på rumpa med beina bøyd (så knæra peker oppover), kan jeg bøye begge beina til høyre, men prøver jeg det samme til venstre, stopper det høyre beinet helt opp. Det er "låst" fast pga skrua. Eller hvis jeg har begge beina rett ut mens jeg sitter på rumpa, og slapper helt av i beina, detter høyrefoten slik at tærne peker mot høyre, mens den venstre foten holder seg oppe som vanlige bein skal :P

 

Så hofta er jo ikke låst så jeg ikke kan sprike, for den veien går fint, men det blir ubehagelig å ligge i en slik stilling over lengre tid. (Vet jo det finnes utallige fødestillinger men)

 

Merker også i det siste at jeg få¨r ekstra vondt i sammenheng med bekkenplager hvis jeg løfter, arbeider osv. Da gjør det spesielt vondt i den hofta jeg har operert i..

 

Det som er hovedgrunnen til at jeg spør, er at jeg harhatt litt smerter i hofta de siste 2 årene.. (Uten å være smart nok til å gå til lege... ) og det er IKKE normalt. Vet ikke om det bare er slitasjesmerter eller hva det heeter, eller om det er noe som er på vei til å skli ut igjen.

 

N¨å som jeg er gravid kan jeg jo ikke ta røngten..

 

Er det noen som har samme skade som meg, eller kjenner noen som har hatt samme operasjon? Og om det skal ha noe og si mtp fødsel?

 

Har jo fått beskjed om at hvis hoffta mi blir ødelagt på nytt, kan den IKKE repareres.. Og vil jo ikke at det skal skje noe under fødselen som gjør at noe blir gærli og jeg ender opp i rullestol :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143959106-noen-med-erfaring-hofteproblemer/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Vil anbefale deg å ta en telefon til føden og få en samtale med gynekolog der. Tror det vil være den letteste måten å få et ordentlig svar på.

 

Ja, må nok det til slutt, tenkte bare høre her først.

Jeg spurte jo da jeg var på Ul, da sa legen at det ikke skulle være noe problem, men jeg likte ikke den legen helt, av en eller annen grunn jeg ikke klarte sette fingeren på.

Men bedre å være sikker, så får nok ta en telefon =)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...