kaklemor Skrevet 31. juli 2012 #1 Skrevet 31. juli 2012 Nå er det barnehagestart her i morgen og jeg kjenner jeg blir litt fortvilet men samtidig så vet jeg at det kommer til å gå bra Jeg er gravid i uke 30 med lillebror og er så spent på alt mulig nå!
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 31. juli 2012 #2 Skrevet 31. juli 2012 Lykke til Husker følelsen, spenningen og nervøsiteten da Jubelguri skulle begynne i barnehage i fjor høst, men det gikk over all forventning og det har vært et veldig fint barnehage år.
Zana123 Skrevet 31. juli 2012 #3 Skrevet 31. juli 2012 Jeg har to uker igjen å grue/glede meg på... Nesten litt glad det er pappaen som skal ha innkjøringen og ikke meg! Lykke til!!
Valiana Skrevet 31. juli 2012 #4 Skrevet 31. juli 2012 Vi har også start i morgen! Jeg er spent, men gleder meg i grunn også - komme i gang med dette nye kapittelet liksom. Ser at hun i økende grad kjeder seg hjemme. Håper bare at vi får et godt inntrykk av avdelingen, og at vi kommer til å føle at hun er trygg og har det bra der. Lykke til!
IreneUtålmodig Skrevet 31. juli 2012 #5 Skrevet 31. juli 2012 Gruer meg litt her, blir rart og bli alene morgene/formiddan igjenn. Men skal bli morsomt å se hvordan han liker seg på innkjøringen Han har sett de voksne og stedet i over 1 år så er ikke bekymret egentlig.
Junifrue Skrevet 31. juli 2012 #6 Skrevet 31. juli 2012 Vi begynte i dag! Eller, vesla gjorde Var bare noen få timer i dag da, gikk hjem når hun skulle sove. Det var litt skummelt i begynnelsen, men hun ble fort varm i trøya. I morgen skal hun få sove i barnehagen og få være der alene en stund, er spent på hvordan det går
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #7 Skrevet 1. august 2012 Lykke til Husker følelsen, spenningen og nervøsiteten da Jubelguri skulle begynne i barnehage i fjor høst, men det gikk over all forventning og det har vært et veldig fint barnehage år. Ja, gleder meg til å se hvordan dette går!
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #8 Skrevet 1. august 2012 Jeg har to uker igjen å grue/glede meg på... Nesten litt glad det er pappaen som skal ha innkjøringen og ikke meg! Lykke til!! Hehe, hadde tre mnd igjen men vips så var dagen her! Her tar vi tilvenning begge to
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #9 Skrevet 1. august 2012 Vi har også start i morgen! Jeg er spent, men gleder meg i grunn også - komme i gang med dette nye kapittelet liksom. Ser at hun i økende grad kjeder seg hjemme. Håper bare at vi får et godt inntrykk av avdelingen, og at vi kommer til å føle at hun er trygg og har det bra der. Lykke til! Ja, blir godt når dagene er i gang for jeg merker ifm svangerskapet at jeg er sliten på dagen og tror lillegutt vil ha mer glede av å leke med andre barn enn å kun være hjemme!
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #10 Skrevet 1. august 2012 Gruer meg litt her, blir rart og bli alene morgene/formiddan igjenn. Men skal bli morsomt å se hvordan han liker seg på innkjøringen Han har sett de voksne og stedet i over 1 år så er ikke bekymret egentlig. Ja, jeg kommer til å frike ut etter å ha vært hjemme med Lillegutt siden juni i fjor og alltid hatt han hjemme på dagen! Så blir neglebiting de første dagene så blir det vel mer senking av skuldrene :-)
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #11 Skrevet 1. august 2012 Vi begynte i dag! Eller, vesla gjorde Var bare noen få timer i dag da, gikk hjem når hun skulle sove. Det var litt skummelt i begynnelsen, men hun ble fort varm i trøya. I morgen skal hun få sove i barnehagen og få være der alene en stund, er spent på hvordan det går Å, så bra hun ble fort komfortabel ja ! Vi har ikke hatt barnevakt på lillegutt så er veldig spent på hvordan i morgen og fredag går! Prøvde overnatting når han var 5 mnd men det gikk ikke så bra og endte med at jeg måtte hente en hysterisk baby så det er jo 9 mnd siden så håper han er litt bedre nå!
Valiana Skrevet 1. august 2012 #12 Skrevet 1. august 2012 (endret) Første dag gjennomført, og det gikk veldig fint :-) Veldig kjekt med nye leker og andre barn på egen alder, så hun fløy rundt og koste seg. Spiste lunsj der før vi dro. Fikk veldig godt inntrykk av ped.leder og de to assistentene som var der. De virket reflekterte og svært opptatt av at hun skal ha en trygg og god oppstart. Blir spennende i morgen når jeg skal gå en liten stund - håper det går like greit. Da skal hun også prøve å sove der - veldig spent på det, siden hun normalt sover i vogn på dagtid, mens de bruker madrasser. Hvordan gikk deres dag da Kaklemor? og hvordan var deres dag 2 Metemoren? Endret 1. august 2012 av Valiana
kaklemor Skrevet 1. august 2012 Forfatter #13 Skrevet 1. august 2012 Første dag gjennomført, og det gikk veldig fint :-) Veldig kjekt med nye leker og andre barn på egen alder, så hun fløy rundt og koste seg. Spiste lunsj der før vi dro. Fikk veldig godt inntrykk av ped.leder og de to assistentene som var der. De virket reflekterte og svært opptatt av at hun skal ha en trygg og god oppstart. Blir spennende i morgen når jeg skal gå en liten stund - håper det går like greit. Da skal hun også prøve å sove der - veldig spent på det, siden hun normalt sover i vogn på dagtid, mens de bruker madrasser. Hvordan gikk deres dag da Kaklemor? og hvordan var deres dag 2 Metemoren? Så bra at hun koste seg! :-) Her gikk det også bra! Han var litt overveldet ett par ganger men koste seg fælt Tullet og underholdte under lunsjen der I morgen skal han få sove duppen sin der og vi skal stort sett være i bakgrunnen og bare være der. Så blir moro og se hvordan det blir på fredag når vi ikke er der og kun leverer og henter. Skal levere han 09:00 og hente rundt 15:00
Junifrue Skrevet 1. august 2012 #14 Skrevet 1. august 2012 2. dag gikk veldig bra. Vi kom klokka 9, så gikk mamma og pappa klokka 10. Hun vinket og sa hadet først, men ble litt bekymret da hun oppdaget at vi begge skulle gå. Men de satt og spiste frukt, så hun fikk raskt noe annet og tenke på Vi kom tilbake og la henne for å hvile. Hun hviler i seng uten noen form for vegger, var veldig spent på dette, men hun sovnet faktisk med en gang. Vi dro igjen da hun sov, hun var våken da vi kom tilbake, men det hadde ikke vært noe problem i det hele tatt at vi ikke var der da hun våknet. Hun hadde slettes ikke lyst å dra hjem, så dette går jo kjempefint Hun er faktisk den av de nye barna som har funnet seg best til rette og ikke sutret en eneste gang *stolt*
IreneUtålmodig Skrevet 1. august 2012 #15 Skrevet 1. august 2012 Fin at det gikk fint for dere da , heldigvis går det bra i de fleste tilfeller. Var på bhg i 3 timer i dag selv, han gikk rundt i huset og lekte med alle leker de hadde og bare ignorerte meg. Blir å la han være der en time alene i morgen.
kaklemor Skrevet 2. august 2012 Forfatter #16 Skrevet 2. august 2012 Her var vi i bhg fra halv ti til halv to. Han våknet tidligere enn vanlig i dag så ble en tidligere dupp. Han sov fra 10-11:30 i bhg og ble både lagt ned og tatt opp uten at vi var der. Han fikk mat når han våknet også sa det pang; for da var ikke mamma eller pappa der lenger. Vi dro når han sov dupp så ble ringt kvart over tolv og da dro vi tilbake igjen. Vi har ikke hatt noe barnevakt på Lillegutt så vi kommer til å være der en del mer enn vanlig neste uke også tenker jeg til han blir helt trygg
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 2. august 2012 #17 Skrevet 2. august 2012 Høres ut som det har gått ganske så bra Så flott!
Valiana Skrevet 2. august 2012 #18 Skrevet 2. august 2012 Her gikk dag to over all forventning :-) Kom der halv ti, jeg ble der til ti, da gikk jeg ut. Hun hadde ikke savnet meg da jeg stakk nesen innom en halvtime senere. Så da dro jeg igjen, og kom tilbake kl to. I mellomtiden hadde hun da spist lunsj, sovet og spist frukt, og de hadde akkurat kommet ut på lekeplassen. Ble der en liten halvtime ekstra, for hun var overhodet ikke interessert i å dra derfra ;-) Hadde vært i godt humør hele tiden - eneste gangen hun gråt var da vi skulle dra ..jaja ;-) Hun hadde sluknet øyeblikkelig på madrassen - det var deilig å høre, siden hun vanligvis bare sover i vogn - så var litt nervøs for akkurat det. Sov ca 1 t 15 min - helt greit. Håper på at det går like greit fremover!
kaklemor Skrevet 3. august 2012 Forfatter #19 Skrevet 3. august 2012 så bra det gikk bra Er det hel dag i dag eller?
Valiana Skrevet 3. august 2012 #20 Skrevet 3. august 2012 Nesten hel - vi skal være der litt før frokost, dvs rett før halv ni, og blir sikkert til to-halv tre.
kaklemor Skrevet 3. august 2012 Forfatter #21 Skrevet 3. august 2012 Oki Her ble Lillegutt trøtt før vi dro så ble spent på hvordan dette skulle gå! MEN, det gikk kjempefint! Han har blitt trygg på hun som har tilvenning på han og de har tuslet rundt i bhg og han sovnet til første dupp ti over halv ti, og de skal spise kl 11:00 så vi er hjemme til de ringer oss Gikk bedre enn det jeg trodde så nå får vi se hvor lenge det går bra uten oss
kaklemor Skrevet 3. august 2012 Forfatter #22 Skrevet 3. august 2012 Da ble det full dag i dag på Lillegutt Vi hentet han 13:40, og han har hatt d så fint i bhg!
Valiana Skrevet 3. august 2012 #23 Skrevet 3. august 2012 Da ble det full dag i dag på Lillegutt Vi hentet han 13:40, og han har hatt d så fint i bhg! Lillemor var i bhg fra 8.15 til 14.30 og det hadde gått strålende :-) Så da blir det full dag på mandag (dvs ca 7.45 til 15.00 - både jeg og mannen skal jobbe 90 %).
kaklemor Skrevet 3. august 2012 Forfatter #24 Skrevet 3. august 2012 Da ble det full dag i dag på Lillegutt Vi hentet han 13:40, og han har hatt d så fint i bhg! Lillemor var i bhg fra 8.15 til 14.30 og det hadde gått strålende :-) Så da blir det full dag på mandag (dvs ca 7.45 til 15.00 - både jeg og mannen skal jobbe 90 %). Så bra da Jeg er spent på mandag iom vi er hjemme i to dager
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå