cindy85 Skrevet 28. juli 2012 #2 Skrevet 28. juli 2012 På ICA kjøper jeg min salami.. Og er så overlykkelig for at jeg fant den.(samme merke)har vært og er helt hekta..22 uker nå så har blitt noen pakker kan enn si:)
2blå1rosa Skrevet 28. juli 2012 #3 Skrevet 28. juli 2012 Men de har jo funnet ut at salami ikke er "farlig" for gravide lengre.
LilleFru Skrevet 28. juli 2012 #4 Skrevet 28. juli 2012 Men de har jo funnet ut at salami ikke er "farlig" for gravide lengre. Hvor har du dette fra? Ifølge matportalen skal gravide fortsatt holde seg unna ikke varmebehandlet spekemat.
Miss 84 Skrevet 28. juli 2012 #5 Skrevet 28. juli 2012 Da jeg var gravid hadde jeg sååå lyst på spekeskinke, men kunne jo ikke spise det. Helt på slutten fant jeg ut at om man varmer det i ovnen (samami, spekeskinke ol.) kan man fint spise det. Eks lage seg ostesmørbrød med salami. bare et lite tips;)
Wilma+baby Skrevet 28. juli 2012 #6 Skrevet 28. juli 2012 Men de har jo funnet ut at salami ikke er "farlig" for gravide lengre. Ja det leste jeg også på jordmorsiri.no
cindy85 Skrevet 28. juli 2012 #7 Skrevet 28. juli 2012 Å varme salamien og spekeskinke syntes jeg smaker helt forferdelig.. Ok salami går ann på toast/ostesmørbrød..jeg er helt hekta på salami og mayo på brødskiva og det må være kaldt:)Legen sier fortsatt at salami samt spekemat er forbudt så jeg tar ikke sjansen ..
2blå1rosa Skrevet 29. juli 2012 #8 Skrevet 29. juli 2012 Jeg spiser salami til grøt, noe som er kansje 1 gang annen hver mnd. Jeg tar sjansen. Kan jo ikke være hysterisk. Rart at d finnes 30, 40, 50 åringer nå i dag for å si det slikt.. Alt som er "farlig" nå var jo ikke farlig før.. En sjelden gang unner jeg meg litt salami, men det er når pakken er nyåpnet.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 29. juli 2012 #9 Skrevet 29. juli 2012 Jeg har et familiemedlem som er blind pga hun ble utsatt for toksoplasmosesmitte på fosterstadiet- og det kom fra spekemat-, så jeg tar ingen sjanser, nei. Spiser kun slikt om det er varmebehandlet.
Panterjenta85 Skrevet 29. juli 2012 #10 Skrevet 29. juli 2012 Hmm... Jeg har tenkt på salami som annet kjøttpålegg og spist så lenge det er lang holdbarhet på det jeg... Har ikke vært mye, men trodde det var helt greit jeg.... Men da veit jeg det... Kun salami på pizza og ostesmørbrød da...
Oktoberbarnetmitt Skrevet 29. juli 2012 #11 Skrevet 29. juli 2012 jippi! Det sier jeg også da!!! I morgen skal jeg på butikken ihvertfall
Tunfisken Skrevet 30. juli 2012 #12 Skrevet 30. juli 2012 Jeg spurte legen om fårepølse og salami og hun sa det gikk fint sålenge det var lang tid til utløpsdato og det var sånn påleggssalami. Spekemat var fremdeles fyfy men jeg forstod det sånn at dette ble regnet som annerledes enn spekemat. Forstå det den som kan.... Holder meg unna alt annet enn fårepølse jeg da
LillaGorilla♥♥ Skrevet 30. juli 2012 #13 Skrevet 30. juli 2012 Salami er fremdeles "rått" kjøtt, og kan ha listeria og tokosplasmose i seg.
Kremtopp Skrevet 31. juli 2012 #14 Skrevet 31. juli 2012 Les denne :-) http://jordmorsiri.no/artikler/141/article/item
AkPa Skrevet 31. juli 2012 #15 Skrevet 31. juli 2012 Det blir sakt så mye forskjellige over alt at jeg tar ingen sjanser:-) holder meg unna spekemat og salami i de 9 måndene jeg er gravid.. Savnet er der, men det er verdt det for risikoen som er der..
LilleFru Skrevet 31. juli 2012 #16 Skrevet 31. juli 2012 Jeg stoler fortsatt mere på Matportalen enn produktsjefen på Nortura...
fikas Skrevet 31. juli 2012 #17 Skrevet 31. juli 2012 Men dere- da kan vi være enige om at "vanlig" salami ikke er ok MEN siden alle er enige om at varmebehandlet er ok (til og med matportalen) så er salami fra Grillstad ok siden den er kokt!! Og jeg sier bare JIPPI! Det er vel ikke helt ok å si at når man ser reklamen med to matbokser og den sier noe som "noen barn spiser for å bli mette, andre for å overleve" så er det eneste jeg tenker "ååå, den skiva med salami- giiiii meg!!!"
2blå1rosa Skrevet 2. august 2012 #18 Skrevet 2. august 2012 Kokt eller fryst. Bakterier dør uansett på begge måtene
LillaGorilla♥♥ Skrevet 2. august 2012 #19 Skrevet 2. august 2012 Kokt eller fryst. Bakterier dør uansett på begge måtene Feil, listeria overlever kulde... http://jordmorsiri.no/artikler/100/article/item "Toxoplasmose tåler ikke kuldebehandling og dør ved minus 20 grader i 2 døgn eller mer. Listeria er litt mer seiglivet og tåler frost, men ikke varme"
2blå1rosa Skrevet 3. august 2012 #20 Skrevet 3. august 2012 Må vell begynne å koke brødskivene også, såfremst mann ikke baker selv. vet jo aldri hvem som har tatt på brødene i butikken, kan jo hadd jord under neglene og påført brødet bakterier.. Nei, her i huset er vi ikke hysteriske.. Vi skulle bare vist hva alt vi spiser KAN inneholde..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå