Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Annonse

Jeg tok også tilskudd for første trimester. Mener det var lifeline ja. Jeg syns den hvite og den blå tabletten var forferdelig å svelge!! Den hvite er ALT for stor, og det blå smaker helt forferdelig :P

Så derfor gikk jeg over til noe anna. Pluss at jeg hadde blodprosent på 15 så måtte ikke ta jern.

Uten jern tilskudd ligger den nå på 12 :) visstnok veldig bra :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144403471
Del på andre sider

Etter hypermesis i 16 uker så klarer jeg ikke ta tran, jeg bare brekker meg :( jeg startet på lifeline sine tabletter i 1 trimester , men fikk en voldsom allergisk reaksjon med utslett på hele meg, og måtte derfor slutte på de, og har kun tatt folat frem til 2.tri...nå tør jeg ikke ta noe da det er så mange innholdsroffer i de gravid tablettene, og jeg vet ikke hvilket av de jeg er allergisk mot( fikk bare beskjed av lege og apotek at jeg bare måtte holde meg unna...)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144404564
Del på andre sider

For en ekkel opplevelse da lillebie :-(

 

Eg slutta nylig å ta folat men vurdera å begynne igjen.. og fortsette med tran. Målte opp 5 ml i sta og i følge 2 forskjellige tranflaske så tilsvara det på den ene - ei lita barneskei og den andre skrive at 5 ml tilsvara ei ts. Men da vi målte opp så fikk vi ikkje plass til 5 ml på ei spiseskei engang. Og eg som va så redd for at eg hadde tatt for mye, for en periode tok eg 1 ss tran kver dag..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144404586
Del på andre sider

Gjest Shanti ♥

Tar omega3 kapsler uten A/D/E-vitaminer, og ekstra D-vitamintablett 10 mikrogram.

 

villmusa1, det skal ganske mye til før det blir for mye A-vitaminer, men gravide bør ikke spise tilskudd med over 1000 mcg per dag og totalt daglig inntak av vitamin A bør ikke være over 3000 mcg. Når det er sagt er det rikelig med A-vitamin i vanlig kost og ingen grunn til å ta tilskudd, derfor velger jeg omega3 uten A/D/E, og heller ekstra D-vitamin i tillegg. :) Grunnen til at man anbefaler tran er jo D-vitaminet, også har det vært publisert noen studier som tyder på at man får smarte barn av omega3 :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144404688
Del på andre sider

Annonse

Tusen takk for svar Shanti :-)

 

Eg har fiskeallergi så har lenge tatt tilskudd med tran. Jammen godt å vite at det skal mye til for at det blir for mye :)

 

Trur eg skal gå på apoteket å få tak i sånne kapsla som du tar og heller ta D vitamin utenom. Lurt :)

Endret av villmusa1
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144404731
Del på andre sider

Min mor var "gravid-dilla" eller hva heter, når hun gikk rundt med meg, så hun slurket i seg tran hele tiden.

 

Og det har gidd meg positiv virkning jeg har nesten aldri i mitt liv vært syk, jeg har faktisk vært kun 2 ganger på sykehus det var da jeg var født, og da jeg skulle på UL på mandagen som var, Ellers frisk som en fisk (utenom spysyken som kommer og går igjennom tiden og 1 mnd med morgekvalme.)

 

Så jeg kommer sikkert å begynne å slurke i meg litt tran de siste mnd som er igjen.

 

Jente, 19

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143955792-tran/#findComment-144405182
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...