Gå til innhold

Synspunkter på sjeldent jentenavn?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har aldri vært noen stor fan av "sære" navn, men har nå falt pladask for navnet Alaska. Kom over det i boka "Looking for Alaska" av John Green. Noen andre som liker det? Eller absolutt ikke? Og hvilket navn ville dere kombinert med det i et dobbbeltnavn? Alaska som fornavn eller mellomnavn?

 

:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Enig i at det er fint, pene lyder.

Synes personlig det blir litt sært, men kanskje som mellomnavn?

Jonas Alaska...? .;-)

Skrevet

Må desverre si at Alaska bare var rart og sært. Likte ikke! Man lurer på, er d gutt eller jente.

Skrevet

Greit navn, men hadde vært litt usikker på om det var gutt eller jente..

Skrevet
Greit navn, men hadde vært litt usikker på om det var gutt eller jente..

Det har jeg tenkt også, selv om a-ending på navn ofte er feminint. Derfor jeg lurer på det med dobbeltnavn.

Sophie Alaska, Aurora Alaska e.l.

Skrevet

Oi, det var veldig amerikansk, og ikke på en positiv måte, syns jeg.

Jeg ville i såfall valgt et kort navn først, men kommer ikke på noen som ikke slutter på -a...

Skrevet

vet ikke helt. synes nesten at det lyder bedre aleine....eller som første navn....Alaska Sofie (med stum e)

synes det er litt sært selv om jeg liker for eksempel Kenia og Koriander som jentenavn ;-)

Skrevet

Det er jo ikke et jentenavn... Det ble FOR sært..

Tenker bare stedet Alaska jeg...

Skrevet

Nei, dette ble litt for sært etter min smak. Har man en link til Alaska som stat kunne man jo vurdert det som et mellomnavn, men ellers....nei..

Skrevet

Tenker at om man ikke har en forbindelse til selve staten Alaska så er det litt rart å bruke det...om man har familie der eller har vært der på ferie eller noe så kan man jo si det når folk spør hvorfor akkurat det navnet. Men hvis ikke så virker det for meg litt unødvendig merkelig. Pene lyder i navnet da, enig i det. Tenker med en gang at det høres ut som et jentenavn.

Skrevet
Enig i at det er fint, pene lyder. Synes personlig det blir litt sært, men kanskje som mellomnavn? Jonas Alaska...? .;-)

 

enig med holaho - funker som mellomnavn: Jonas Alaska ;) *fnis*

Skrevet

Alaska........njei beklager men det syns jeg ikke ble noe særlig på et norskt barn med norske aner...

 

Alaska Henriksen.......nei det blir feil i mine ører.

 

Men om DU liker navnet, så er det vel det som teller :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...