muy muy feliz!! Skrevet 28. juni 2012 #1 Skrevet 28. juni 2012 Småen har kun prøvd mam, men er ikke spesielt fan av den. Kan hende han ikke er så glad i smokk generelt, men tenkte å prøve noen andre typer for å sjekke om det er mer populært. Har du noen anbefalinger?
PetitAnge Skrevet 28. juni 2012 #2 Skrevet 28. juni 2012 Min jente likte faktisk Meda-smokkene (kjøpte på Barnas Hus) da hun var liten (0-5 mnd ca.) Etter det fikk hun dilla på MAM Air og nå er de det eneste som duger!
Hobbiten Skrevet 28. juni 2012 #3 Skrevet 28. juni 2012 Her har vi brukt Avent sine hele tiden, vil ikke ha andre
me_87 Skrevet 29. juni 2012 #5 Skrevet 29. juni 2012 Min baby vil også bare til MAM sine. Her i huset er avent sine smokker de verste.
Løvemamman Skrevet 29. juni 2012 #6 Skrevet 29. juni 2012 Som bitteliten var det bare nuk sine i silikon som dugde. Nå funker alle, men mam air er favoritten her også
Ooops I did it AGAIN Skrevet 29. juni 2012 #7 Skrevet 29. juni 2012 Mine to små har begge bare ville ha Nuk. Prøvde med MAM til yngste for at hennes ikke skulle friste når bror skal slutte, men hun ville ikke ha den. Prøvde Nuk, og den satt som et skudd med en gang;)
Lilla-Turkis Skrevet 30. juni 2012 #8 Skrevet 30. juni 2012 er det silikon eller latex smokk du har prøvd? ofte vil ikke de minste ha silikon smokk fordi den blir for hard. Mens latex er mykere. Ellers funket det her i starten å dyppe den litt i kokende vann før den gikk i munnen slik at den var kroppstemp. Hver gang den var "kald" kom de verste grimaser og full hyling:)
1jente2gutter Skrevet 30. juni 2012 #9 Skrevet 30. juni 2012 er det silikon eller latex smokk du har prøvd? ofte vil ikke de minste ha silikon smokk fordi den blir for hard. Mens latex er mykere. Ellers funket det her i starten å dyppe den litt i kokende vann før den gikk i munnen slik at den var kroppstemp. Hver gang den var "kald" kom de verste grimaser og full hyling:) Latex smokker skal ut av sortementet,så ville prøvd å fått barnet over på silikon med det samme. Mam sine er de beste her i huset. Ingen av mine ville ha smokk til å begynne med,men etter noen mnd med å putte den inn,tok de den tilslutt.....og det var herligt
muy muy feliz!! Skrevet 30. juni 2012 Forfatter #10 Skrevet 30. juni 2012 Takk for tips! Kun prøvd silikon. Har nå prøvd nuk, og det er litt mer populært enn mam.. Dvs når jeg holder den der, skjønner fortsatt ikke helt hvordan han skal beholde den i munnen ellers. Men håper virkelig det går opp for han snart! Helt greit å holde den i munnen hans når jeg bærer han, mildt sagt litt verre når han ligger i vogna på tur..
Ella-bella Skrevet 1. juli 2012 #11 Skrevet 1. juli 2012 Et tips hvis babyen vil ha smokk men stadig mister den ut, er å velge en smokk med bøyle, og så tre en lett klut gjennom bruka. Da blir sminket liggende ganske stabilt, men babyen kan klare å spytte den ut. Det var en helsesøster som lærte meg dette en gang :-)
Ella-bella Skrevet 1. juli 2012 #12 Skrevet 1. juli 2012 *bøyla* og *smokken*...tror jeg må slutte og bruke ordbok når jeg skriver ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå