Gå til innhold

en stor pupp og en liten pupp....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lang tid tar det før melkeproduksjonen er på null?

 

Har så vonde sår på det ene brystet, mens det har grodd bra å er ikke så vondt lenger på det andre. Så ammer selvfølgelig nesten bare på det gode brystet, men har nå begynt å bekymre meg for om melka kan forsvinne helt på det som det ikke ammes på.

 

Ammer jo fra det om natta og kanskje 2-3 ganger om dagen, men er det nok til å holde melke produksjonen vedlike?

Når det har grodd skikkelig så håper jeg det framdeles er litt melk der sånn at jeg kan øke på med masse ammerunder og få opp melka igjen.

 

Ser jo litt rart ut med en stor melkefyllt pupp og en slunken flat en med bare noen munnfuller i.

Fortsetter under...

Skrevet

Hva med å pumpe den innimellom? Helt tom, slik at den stimuleres til å produsere mer melk? Det kan nok være veldig lurt:)

Skrevet

Jeg ammet kun fra det ene i flere uker pga sårhet, går helt fint! Du blir nok ikke å miste melken av det. Er bedre at brystet får være i fred så sårene får gro.

 

Skrevet

men hvor lenge skal jeg pumpe da?

annenhver time i 10min, hvor lenge holder dere på

 

takk :)

Skrevet

Jeg pumpet maks 3 min, da jeg ble veldig sår av det også.

  • 11 måneder senere...
Skrevet

Jeg er ikke sår, men har lite melk i høyre i forhold til venstre...det syns jo også på str av de..men slik har det vært siden amming av førstemann..bikini når kroppen er på plass?? Må lage en selv da, liten og stor cup..haha kanskje jeg skal prøve pumping av høyre ofte så produksjonen går opp..hvis det funker er jo det knall..

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...