Anonym bruker Skrevet 22. juni 2012 #1 Skrevet 22. juni 2012 Har dere noen tips til ukes meny når vi har 800 kr å handle for på en uke? Det skal da holde til middag, brød, pålegg, bleier, kaffe og brus. Tar i mot alt av tips.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2012 #2 Skrevet 22. juni 2012 Det spørs jo hvor mange dere er som skal leve for 800 kr og hva dere har i hus fra før men hadde hvertfall ikke prioritert penger på brus dersom en hel familie skal leve på 800 kr i en uke...
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2012 #3 Skrevet 22. juni 2012 Er fire stk. Trenger det meste. Brus må jeg ha da jeg er avhengig av det. Er ikke det jeg vil diskutere om man skal prioritere det eller ikke, vil bare ha til ukesmeny. kommer ikke til å svare mer på eller forsvare meg ang brusen. Sier takk til alle som svarer på det jeg spør om.
Gjest MMJ Skrevet 22. juni 2012 #4 Skrevet 22. juni 2012 Melk for en uke Rimelig pålegg for en uke Sekk med poteter. Billigste posene med gulrøtter. Fryste erter på pose Løk Tomatbønner Mel + gjær Risgrøt-ris Fryst laks med skinn på rema 1000 Pakke egg (til pytt i panne, løk, stekte poteter og egg og bønner) Fiskekaker/fiskepinner (med raspet gulrøtter) Tomatsuppe (med loff og egg) Pølse og hjemmelaget potetmos Rimelig kjøttdeig fra rema med løk og tomatpure Risgrøt Uff, 800 kr er jo ikke allverdens... vet ikke omd et er nok igjen til bleie og liknende.... Lykke til Dere kan jo ha brødmat en dag og, men omelett, det er jo snadder!!!
LilleVilje Skrevet 22. juni 2012 #5 Skrevet 22. juni 2012 Ukesmeny: Baconpannekaker laget med grovt mel (Fibra fra Mølleren er genialt), metter mye mer enn de med fint mel, holder i massevis med en baconskive per pannekake. Lasagne med kyllingkjøttdeig fra Rema (billig) og tomater på boks fra Rema - og så kjøper du en pose frosne grønnsaker og hiver oppi kjøttsausen, da drøyer du maten, og dere har nok til to dager. Pastaplater er ikke særlig dyrt, det som koster litt her er osten til å ha på toppen - men det inngår i pålegg også, og jeg ville kjøpt den billigste fra Landlord. Omelett med hva som helst i. Skipperpai: Stekt kjøttdeig og potetmos lagt i form med ost på toppen, stekes på 200 grader til osten er smeltet. Lag potetmosen selv, det er både billigere og mye bedre. Kan også lages i stor porsjon så dere har to dager Jo dårligere råd, jo mer poteter og mindre kjøtt Pytt-i-panne med poteter som basis, og med resten av baconet fra pannekakene og grønnsakene fra lasagnen, og noe fra omeletten hvis det er noe igjen Langbrødpizza: grove baguetter/grovt brød skjæres på langs, og så har du på tomatpuré, tomater, skinkepålegg og ost og setter det i ovnen til osten er smeltet og det ser ut som pizza. Evt dropp tomatpuré og lag hvitløkssmør i stedet - rør sammen presset hvitløk og ønsket krydder med noen skjeer smør og ha på før fyllet. Fiskegrateng, hjemmelaget - kjøp frossen fisk og makaroni, lag hvit saus og ha i egg, og bruk brødsmuler på toppen. Gulrot og poteter og smeltet smør til, dersom økonomien tillater det (det gjorde den sjelden hos meg før...) Wok med kyllingfilet og pakker med frosne wokgrønnsaker og ris. Så ville jeg kjøpt noe av Rema sitt 15-kr-pålegg (skinke, salami); det er ganske store pakker og helt OK! Bak brødet selv, det koster en fjerdedel av å kjøpe det og er enkelt som bare det. Mange tror det er så stress og tar sånn tid, men det er bare å tømme mel, vann, olje og gjær i en bolle, røre til du har en deig, la det stå til det har blitt dobbelt så stort, og så hive det rett i former og i ovnen - eller rett på bakepapir hvis du ikke har former. Det finnes masse bra og billige ferdige melblandinger du kan kjøpe! Brus og saft har jeg aldri drukket, men hvis økonomien min sier det, så kutter jeg også glatt ut juice, Biola og alle lignende ting - vann er gratis. Litt melk og egg prøver jeg å alltid ha i kjøleskapet, til matlagingsbruk - ikke melk til å drikke. Man tåler fint å drikke vann en periode, også barn. Generelt: Ikke kjøp noe ferdigmat! Kjøp ingredienser, let etter de billige pakkene fra butikkenes egne merker, og lag maten fra bunnen av. Det blir mye billigere! Det var noen minner fra studenttiden min
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 22. juni 2012 #6 Skrevet 22. juni 2012 Generelt er det billigere å lage maten fra bunnen av, og å kjøpe store kvanta fremfor små. skriv ukemeny og handleliste, gå gjennom skap og fryse og se hva du har. Grønnsaker er like sunne om de er frosne, og mye billigere. Erter, kål og løk er billige grønnsaker. 800 på ei uke er ikke uoverkommelig, men litt planlegging kreves kanskje om du ikke er vant til det fra før.
Hannasbananas Skrevet 22. juni 2012 #7 Skrevet 22. juni 2012 Vi lever godt på 800 kr i uka, men kan da selvsagt ikke unne oss brus og snacks hele tiden, vi klarer oss med 1,5 l brus og en first price bacon snacks gjennom helga. Her kan middager være: Laks med spinat og tomat, med pasta Spaghetti med kjøttsaus (tomater på boks, løk og hvitløk, nam!) Skinkebiff med sesamfrø og bulgursalat Pannekaker Seibiff med løk Fiskeboller med hvit saus Omelett Kyllingsalat Taco/fajitas Pai med grønnsaker Grønnsakssuppe med el uten pølse Middagspølser med rotstappe Fiskeburger Koteletter stekt i ovn med båtpoteter Rema har billige varianter av det meste. Vi handler kun der. De har også bleier (som er bedre i test enn både libero og pampers) til 14 kr(!!!!!) for 50 stk. Lykke til, men vær forberedt på å forsake noe..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå