Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en liten prinsesse som er helt hvit på tungen, og tildels blemmer rundt om i munnviken.. jeg syns det ser fryktlig ut, men er det noe som er farlig, leger det seg selv? virker ikke som hu plages så mye.. noen som har erfaring med dette ?? hva kan jeg gjøre...?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vet ikke om det er trøske det du beskriver, men det kan jo høres sånn ut.

Et tips for å fjerne belegget på tungen er å dyppe en q-tips i blå farris og vaske tungen med den etter hvert måltid.

Og så bør du kanskje få helsesøster til å ta en titt på jenta.

Lykke til :)

Skrevet

Hvis det er trøske må både du og barnet ha behandling (hvis du ammer). Du må ha salve (canesten tror jeg) til brystene og barnet må ha flytende medisin på tungen.

Skrevet

Jeg har god erfaring med å vaske tunga med farris. Jeg syntes det var skummelt å bruke q-tip, så jeg tok et sterilt kompress og trinnet det rundt lillefingeren min, dyppet det i farris og vasket i vei på tunga. Holdt på Moen dager, så var det borte, og har forblitt borte! Vektlegger var ganske tykt, men blemmene du beskriver, har jeg ikke vært borti.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...