Rds Skrevet 17. juni 2012 #1 Skrevet 17. juni 2012 Husker ikke hvordan de skrives.. Noen som har tatt eller tar det? Hvorfor? Hvilket merke? Og hvem anbefalte det? Pulver eller tablett ? Smaker pulver pyton?
L-8 Skrevet 17. juni 2012 #2 Skrevet 17. juni 2012 Bio acidophilus. Står kjølig i helsekosten. Suverent for immunforsvar og eventuelle fordøyelsesbesvær.
Anonym bruker Skrevet 17. juni 2012 #3 Skrevet 17. juni 2012 Alle burde ta det etter en antibiotikakur! Dette fordi antibiotikakurer ødelegger balansen i tarmbakteriene, og det å bare drikke Biola er som regel ikke i nærheten nok for å rette på denne ubalansen. Tarmbakteriene står for 70-80 % av immunforsvaret vårt, så det er viktig å holde dette optimalt. Har man en ubalanse i tarmsystemet så har man som regel også dårligere næringsopptak av det man spiser. Jeg er litt "lat", så jeg synes det er enklest med tabletter og bruker som #2 nevner enten Bio acidophilus fra Bio Care eller Bio-dophilus fra Bio Life. Jeg veksler litt på fordi det er litt ulike bakteriestammer i dem, men hovedsaklig det samme. Ellers har du NDS i pulverform som også er veldig gode produkter - de er også skreddersydde ift forskjellige helseproblemer. Udo's Choice har også flere gode typer. Velg de som står i kjøledisken og som du også må oppbevare i kjøleskapet, de er de beste. Er magen veldig ømfindtlig eller man har vært veldig syk lenge kan det være lurt å bruke en flaske med Vita Biosa før man går på tablett-typene. Vita Biosa er flytende og dermed enda mer lettopptakelig, smaker litt spesielt, men et fantastisk produkt! Det finnes også aldersbestemte produkter, BioCare har f.eks. flere gode for alder 0-1 år og oppover. Mange små som kunne unngått magesmerter med disse produktene
Anonym bruker Skrevet 17. juni 2012 #4 Skrevet 17. juni 2012 Jeg tar Idoform en gang iblant, når magen kjennes "sur" ut. Altså ikke sykdom, men luft og denslags.
Anonym bruker Skrevet 17. juni 2012 #5 Skrevet 17. juni 2012 Idoform eller nycopro fra apoteket er kjempebra! Tas når det tas antibiotika eller en er dårlig i magen,har mage eller skal på ferie til syden,asia eller andre plasser med litt anderledes mat enn her hjemme
Anonym bruker Skrevet 17. juni 2012 #6 Skrevet 17. juni 2012 1 pille med idoform tilsvarer ca 3 liter biola,så det sier seg selv at det er mye bedre å heller ta en pille. Nycopro sine er inndelt i forskjeellige bakterestammer som hjelper mot de forskjellige tingene
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå