inimini Skrevet 12. juni 2012 #2 Skrevet 12. juni 2012 Hvordan uttaler du det? Jeg syns Ellinor er et nydelig navn:)
SingSing Skrevet 12. juni 2012 Forfatter #3 Skrevet 12. juni 2012 Rett fram, uten noe spesielt trykk noe sted.
magica fra tryll Skrevet 12. juni 2012 #4 Skrevet 12. juni 2012 Jeg liker Ellinor og Eleanor bedre...
SingSing Skrevet 12. juni 2012 Forfatter #5 Skrevet 12. juni 2012 Ingen som vil syns mer, og gjerne begrunne?
Vipsenmamma Skrevet 13. juni 2012 #6 Skrevet 13. juni 2012 Elanor virker som feilstaving. Jeg liker bedre Eleanor - eller enda bedre Ellinor. Ellinor er virkelig et pent navn.
sommertiara Skrevet 13. juni 2012 #7 Skrevet 13. juni 2012 Helt greit, liker det ikke noe særlig. Uvant og litt merkelig på norsk, enig i at det kan se ut som en feilstaving.
♥ perla ♥ Skrevet 13. juni 2012 #8 Skrevet 13. juni 2012 Synes Elanor er et fint navn, og skjønner med en` gang hvordan det skal skrives og uttales Eleanor synes jeg blir vanskeligere å uttale, litt som om tungen slår krøll på seg..
Cornelianelia Skrevet 13. juni 2012 #9 Skrevet 13. juni 2012 Synes det er litt rart, uvant og unorsk. Ellinor og Leonora fungerer mye bedre i mitt hode. Evt Eleonora, men det blir jo litt langt og tungt igjen.
SingSing Skrevet 13. juni 2012 Forfatter #10 Skrevet 13. juni 2012 Det er en blomst, og betyr stjernesol på sindarin, et av alvespråkene til Tolkien. Jeg er ikke blodfan, men er selvfølgelig glad i Ringenes herre og de andre bøkene hans. Navnet har liksom alle kvaliteter jeg er ute etter tre stavelser, begynner på E, ikke for søtt, fin betydning. Men det er kanskje litt sært?
LilleTrille med en tulle Skrevet 13. juni 2012 #11 Skrevet 13. juni 2012 Jeg er jo spesielt glad i Eleanor da... Elsker navnene Elea og noor, og sytnes det blir veldig pent satt sammen til Eleanor. Også er det jo av historisk betyning, ( Eleanor av Aquitaine og Eleanor Roosvelt) Men jeg liker også Elanor veldig godt. Det er pent og sjeldent. Var ikke helt upåvirket av Ringenes Herre Elanor da vi valgte Eleanor... Også inspirert av Ellinor som også er et nydelig navn... Eleanor er jo det første barnet til Sam og Rosie <3
LilleTrille med en tulle Skrevet 13. juni 2012 #12 Skrevet 13. juni 2012 Jeg er jo spesielt glad i Eleanor da... Elsker navnene Elea og noor, og sytnes det blir veldig pent satt sammen til Eleanor. Også er det jo av historisk betyning, ( Eleanor av Aquitaine og Eleanor Roosvelt) Men jeg liker også Elanor veldig godt. Det er pent og sjeldent. Var ikke helt upåvirket av Ringenes Herre Elanor da vi valgte Eleanor... Også inspirert av Ellinor som også er et nydelig navn... Eleanor er jo det første barnet til Sam og Rosie <3 Mente selvsat ELANOR nederst der ikke Eleanor
*Dubsgirl* Skrevet 14. juni 2012 #13 Skrevet 14. juni 2012 Syns det er fint jeg! Elanor - enkelt og greit! Liker også Eleanor, men syns Elanor er enklere å si!
Suebird Skrevet 16. juni 2012 #14 Skrevet 16. juni 2012 Nyyydelig Og det er jo så utrolig forfriskende at noen tenker på Elanor og Eleanor fremfor dørgende kjedelige og trauste Ellinor...
SingSing Skrevet 16. juni 2012 Forfatter #15 Skrevet 16. juni 2012 Hyggelig svar fra siste taler, men vil gjerne høre evt. motforestillinger også. Hva er evt. problem ved navnet?
SingSing Skrevet 19. juni 2012 Forfatter #17 Skrevet 19. juni 2012 Hvor er Treholt når jeg trenger henne (ham)?
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 19. juni 2012 #19 Skrevet 19. juni 2012 Eleanor synes jeg er penere skrevet Men det er uansett et nydelig navn
forevermamma Skrevet 19. juni 2012 #20 Skrevet 19. juni 2012 Jeg har ikke hørt navnet før, og må innrømme at det ikke låter bra i mine ører. Mulig det bare er uvant, men jeg foretrekker helt klart Ellinor. Henger meg på flere andre her; jeg syns Elanor ser feilstavet ut.
vårbaby21 Skrevet 8. september 2012 #21 Skrevet 8. september 2012 Dersom vi får ei lille jente, skal hun hete Elanor - pga Ringenes herre. Sam og Rose sitt første barn :-) Navnet betyr stjernesol , jeg syns det er virkelig pent.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå