Januarbaby2014 Skrevet 8. juni 2012 #1 Skrevet 8. juni 2012 Her er jeg "bare" 1 dag over termindatoen... Noen som vet når man eventuelt settes i gang på SUS? Hadde vært greit å hatt en dato å tellt ned til.
Mrs Georgine Skrevet 8. juni 2012 #2 Skrevet 8. juni 2012 4 her.... På det sykehuset jeg skal, settes det igang 11 dager på overtid.
Leirha Skrevet 8. juni 2012 #3 Skrevet 8. juni 2012 På SUS ringer du til føde poliklinikk 6 dager etter termin, så blir det satt opp en kontrolltime til dagen etter,hvis det er kapasitet. Da vurderer de om du skal settes i gang den dagen, eller om skal gå lenger tid. Det settes ikke i gang i helger. Tror det er 8-9 dager over termin som er max, hvis du absolutt ikke vil ga lenger selv da Men jeg er litt usikker.
Hilde35 Skrevet 9. juni 2012 #4 Skrevet 9. juni 2012 Jeg fikk satt inn ballong i går og så blir jeg satt igang i dag. Så det er noen steder de gjør det i helga. :-)
Bamsemams74 Skrevet 9. juni 2012 #5 Skrevet 9. juni 2012 Jeg fikk satt inn ballong i går og så blir jeg satt igang i dag. Så det er noen steder de gjør det i helga. :-) Det er tydelig at den babyen din trives der den er;) Lykke til i dag!
Januarbaby2014 Skrevet 9. juni 2012 Forfatter #6 Skrevet 9. juni 2012 Jeg fikk satt inn ballong i går og så blir jeg satt igang i dag. Så det er noen steder de gjør det i helga. :-) Lykke til i dag!!
Januarbaby2014 Skrevet 9. juni 2012 Forfatter #7 Skrevet 9. juni 2012 På SUS ringer du til føde poliklinikk 6 dager etter termin, så blir det satt opp en kontrolltime til dagen etter,hvis det er kapasitet. Da vurderer de om du skal settes i gang den dagen, eller om skal gå lenger tid. Det settes ikke i gang i helger. Tror det er 8-9 dager over termin som er max, hvis du absolutt ikke vil ga lenger selv da Men jeg er litt usikker. Da har jeg kanskje ikke så altfor mange dager igjen uansett! Kjenner at kroppen begynner å bli fryktelig sliten nå, men jeg skal holde ut noen dager til.
Cordelie Skrevet 9. juni 2012 #8 Skrevet 9. juni 2012 Hei! Jeg ble satt i gang på SUS nå 2 juni. Det var en lørdag, så de setter i gang i helger også. De kan ikke sende hjem folk som bør få babyen ut bare fordi det er helg. Da var jeg 7 dager på overtid. De tar veldig godt vare på deg der.
pusenin Skrevet 9. juni 2012 #9 Skrevet 9. juni 2012 Ballong på meg også i går og satt i gang i dag. 7 dager over.
Januarbaby2014 Skrevet 9. juni 2012 Forfatter #10 Skrevet 9. juni 2012 Hei! Jeg ble satt i gang på SUS nå 2 juni. Det var en lørdag, så de setter i gang i helger også. De kan ikke sende hjem folk som bør få babyen ut bare fordi det er helg. Da var jeg 7 dager på overtid. De tar veldig godt vare på deg der. Hadde du noen spesielle komplikasjoner som gjorde at dem ikke ville vente til over helgen? Tipper at dem ikke ser noen grunn til å starte min fødsel så "tidlig".
Januarbaby2014 Skrevet 10. juni 2012 Forfatter #14 Skrevet 10. juni 2012 Fremdeles gravid jeg også... 3 dager over nå.
Mrs Georgine Skrevet 10. juni 2012 #15 Skrevet 10. juni 2012 6 dager over.... Kjenner jeg er sur, sint , frustrert og LEIIIIII!
junicelin Skrevet 10. juni 2012 #16 Skrevet 10. juni 2012 6 dager over her også... overtidskontroll i morgen:) Har egentlig gitt opp - innstilt meg på å gå gravid resten av sommeren;)
Mrs Georgine Skrevet 11. juni 2012 #19 Skrevet 11. juni 2012 7 dager over..... Vært på overtidskontroll i dag, og alt ser fint ut. Babyen er ca 3,5 kg. Tok akupukntur, så håper det setter i gang noe. Ellers kan jeg bli satt i gang til fredag.
Cordelie Skrevet 11. juni 2012 #21 Skrevet 11. juni 2012 Hadde du noen spesielle komplikasjoner som gjorde at dem ikke ville vente til over helgen? Tipper at dem ikke ser noen grunn til å starte min fødsel så "tidlig". Ja, jeg er over 35 år pluss at det var litt lite fostervann. Du kan stole på at de ikke sender deg på dør dersom babyen må ut i alle fall, helg eller ikke:)
Januarbaby2014 Skrevet 11. juni 2012 Forfatter #22 Skrevet 11. juni 2012 Jeg er fremdeles her jeg også... 4 dager over. I dag har jeg vært sinnsykt lei, håper det blir en bedre dag i morgen! Er overbevist om at denne ungen ikke kommer ut før dem setter i gang fødselen. :/
Januarbaby2014 Skrevet 12. juni 2012 Forfatter #23 Skrevet 12. juni 2012 Fremdeles her... 5 dager over nå. *sukk*
Januarbaby2014 Skrevet 12. juni 2012 Forfatter #25 Skrevet 12. juni 2012 5 dager over Det er litt godt å se at du enda er her, slipper å føle at jeg er den eneste som ikke føder... Skal du også på overtidskontroll på dag 7 over termindatoen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå