Gå til innhold

Har håret deres forandret seg?


Anbefalte innlegg

Jeg har lest flere steder at håret kan endre seg iløpet av graviditeten. For mange blir det mørkere, noen kan få krøller som i utgangspunktet hadde glatt hår og omvent de med krøller kan miste disse. Har også hørt at man får tykkere og mer glansfult hår mens man er gravid også mister man mye og det kan bli tynt og kjafsete mens man ammer.

 

Jeg er førstegangsfødende, lurer derfor på om det er noen som har noen erfaringer rundt dette?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143938254-har-h%C3%A5ret-deres-forandret-seg/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg fikk nr1 i fjor, og før jeg ble gravid hadde jeg begynt å få litt grå hår her og der. Under graviditeten forsvant de grå hårene og håret mitt føltes tykkere og penere enn på lenge. Da jeg hadde ammet i et par måneder begynte håravfallet som jeg tror nesten alle får etter fødsel. For meg varte dette lenge, faktiskt helt til etter jeg var blitt gravid med nr2.(fødte i februar ble gravid med nr 2 i starten av november). Det falt ikke så mye av at det ble veldig tydelig for andre altså, men jeg fikk litt viker ved tinningene etc. Nå er jeg 30 uker på vei med nr 2 og synes ikke håret mitt er like tykt og pent som i sist graviditet. Det har også kommet mye mere grått i det nå, så jeg har sett meg nødt til å farge håret for første gang :( Men egentlig så er vel mine forandringer "småting" i forhold til det noen kan oppleve. Har ikke skiftet farge eller fått krøller ;)

I forrige graviditet ble håret mitt skikkelig mørkt! Og når jeg hadde ammet litt mistet jeg MYE hår...flaks jeg har mye å ta sv fra før:) men det kjipeste var etter 6 Mnd med amming fikk jeg masse grå går, hadde ikke et eneste ett før dette ....er nå 25 uker med nr to og finner bare mer og mer grått! Heldigvis er jeg forholdsvis lys og fet blir kamuflert av å tone håret å stripe det! (skal sies bare jeg som har lagt merke til mine grå, så jeg føler sikkert selv at det er mer enn hva det er) ellers har jeg fått lenger hår på armene, kona mi rister oppgitt på hodet når jeg forteller jeg har stusset på de med saksa:)

Var hos frisøren på onsdag som sa at håret mitt hadde blitt stivere i bunnen... Og jeg merker at håret blir mye mindre fett.. Før måtte jeg helst vaske det hver dag, nå kan jeg gå tre dager med like fint hår :) Ellers tror jeg det har blitt litt mørkere (er blond), men ikke lett å se siden jeg farger det.. Men syntes etterveksten jeg hadde nå var mørkere.. Er i uke 27.

Annonse

Jeg har alltid vært helt lys, og jeg har blitt ganske så mørk. Litt frustrerende egentlig, for nå må jeg farge ettervekst, noe jeg slapp tidligere. Ellers er håret omtrent som det pleier, men føler det vokser fortere. Det vet jeg ikke om det er noe hold i da, eller om det bare føles sånn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...