kaklemor Skrevet 15. mai 2012 #1 Skrevet 15. mai 2012 Noen her som har babyer som sikler så at dem får utslett på halsen??
FirstAidKit Skrevet 15. mai 2012 #2 Skrevet 15. mai 2012 Lurer på om det kanskje er det min tuppe har. Hun har utslett rundt munnen i allefall. All logikk sier meg at det er pga fukt. Aner ikke hva man gjør med det, riktignok.
kaklemor Skrevet 15. mai 2012 Forfatter #3 Skrevet 15. mai 2012 Lurer på om det kanskje er det min tuppe har. Hun har utslett rundt munnen i allefall. All logikk sier meg at det er pga fukt. Aner ikke hva man gjør med det, riktignok. Her sa legen at det under haken er hud mot hud, og når det er så mye fuktig så blir det sopp. Så jeg skal smøre med canesten og om det ikke hjalp så skulle jeg bruke krem m kortison. Rundt munn anbefaler jeg barrierekrem. Da trekker ikke siklet seg inn Det hjalp veldig her, både rundt munn og på hender da han åt på dem konstant!
cent Skrevet 15. mai 2012 #5 Skrevet 15. mai 2012 Det beste er å prøve å holde det tørt, dvs. prøv og tørk det vekk med jevne mellomrom. Blir det for ille bør du ta en tur til legen for å sjekke om det kan være sopp, det er bare dumt å selvmedisinere Vi klarte å holde utslettet under haka sånn ca. i sjakk ganske lenge med potetmel, det tørket det opp, inotyol ble bare gris (det tiltrekker seg alt av støv og møkk). Etterhvert endte vi opp med åpent sår under haka og fikk en krem av legen med antisopp+kortison som vi smører på med jevne mellomrom.
julibaby10 Skrevet 15. mai 2012 #6 Skrevet 15. mai 2012 Min lille har ofte utslett under haka. Smører med a-krem først, og har hatt pudder på etterhånd. Har hjulpet her faktisk! Og utslett rundt munnen har han også hatt. Vi byttet smokk, da ble det bra med en gang:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå