Gå til innhold

Når komme seg til jordmor??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er 12 uker i dag, eller 11+5 alt etter hvilken termin. Jeg velger 12 uker etter beregningene her inne.

 

Legen var jeg hos nå på onsdag og jeg må ta blodprøver neste uke for jeg måtte være over 12 uker på vei. Hun sa jeg skulle bestille meg jordmor nå til om 2-3 uker...

 

Jeg ser noen er med jordmor i uke 13. Er det noe som kan bli for sent eller for tidlig eller ett eller annet? Er så distrè av meg og glemmer lett datoer å slike ting, så plutselig så går det for lang tid tenker jeg :S

 

 

Lykke på jord sier jeg bare om barnet holder seg som passasjer!!:) <3

Videoannonse
Annonse
Skrevet

2. kontroll pleier å være ca uke 16, før UL. Om du går til lege, jordmor, eller bytter på å gå til begge velger du helt selv :)

Skrevet

Ojjjj.. Må kontakte jordmor.... Hehe :)

har første kontroll hos lege mandag ca 13+1. Legen sa UL i ca uke 19, så håper jordmødrene har tid til meg i mellomtiden da :)

Skrevet

På seler jeg fikk fra lege så sto det første jordmorkontroll mellom uke 14-16. Men kjenner jordmor fra før (kollegaer) så hu sa jeg kunne komme alt i uke 13 for å høre hjertelyden:-)

Skrevet

Har fått innkalling til ul i veke 18. Og legen sa at jeg kunne komme tilbake til henne etter det. Mest praktisk å bare gå til jordmor... Jeg har risikosvangerskap så de stresser meg opp litt når jeg har litt forskjellige leger å meninger å forholde meg til :S Har bare lyst å pause litt..

 

Men det greit - jeg ringer jordmor å sier hvor langt jeg er på vei så setter nok hun opp en time som passer!:=) At jeg ikke tenkte på det før???

 

 

Takk for svar :) Og gratulere og lykke til til dere alle!

Skrevet

Jeg ringte jordmor for noen dager siden (er 11 uker på vei) , og fikk tilbud om gruppemøte neste uke, hvor vi som har termin i samme måned møtes. Kanskje det er samme tilbud for deg i din kommune, ring å hør på mandag du :) Gleder meg til å møte noen i akkurat samme situasjon. Er jo litt kjedelig å gå rundt å holde ting inne nå i første trimester :)

Skrevet

Første svangerskapskontroll hadde jeg hos legen i uke 8+6. Skal til legen igjen 12+6, deretter kun til jordmor. Så jeg er nok 16 uker når jeg skal dit ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...