VestlandsPrøver Skrevet 24. april 2012 #1 Skrevet 24. april 2012 Jeg begynte på spis deg gravid dietten i går, men syns det er litt vanskelig å spise rett! Lurer derfor på om det er noen som har erfaring med den og som kan dele litt om hva de spiser?? Håper på mange svar!!
Tussi skalblimamma <3 Skrevet 24. april 2012 #2 Skrevet 24. april 2012 og hva går denne dietten ut på?
VestlandsPrøver Skrevet 24. april 2012 Forfatter #4 Skrevet 24. april 2012 Tja, det er fokus på insulinsenkende kost. Som da også betyr lite sukker og lite karber fra stivelsesrik kost (poteter, rotgrønnsaker, mel, pasta osv) samt sukker i ren form, men det er ikke lavkarbo i vanlig forstand. En skal ha 1/3 protein, 1/3 fett og 1/3 karber i hvert måltid! Er det som gjør det vanskelig!! Lavkarbo generelt er ikke så veldig vanskelig!!
dincene Skrevet 24. april 2012 #5 Skrevet 24. april 2012 Det der høres jo litt ut som fra Fedon sin bok Er jo i grunnen bra for alle å spise en potet og mere grønne ting istedenfor den andre poteten. Og riktige oljer/fett. Fedon snakker mye om det der å spise ting som holder blodsukkeret stabilt, det vil si ikke ha de tinga som gjør at det fyker i været for så falle enda lengre ned igjen. Linser/bønner og lignende er bra. Og sukkeret er jo bare bra å kutte ut Jeg har lest før at man bør kutte ut sukkeret og koffein under ruginga.
TanteTroll Skrevet 24. april 2012 #6 Skrevet 24. april 2012 Hei! Jeg har lest boka, og orket ikke å legge om kosten (i følge boka er jeg da en skikkelig karb-junkie. Hvilket kan stemme.). Men jeg bruker (he he, ikke akkurat nå) noe av det som står der til å gjøre smartere valg ved å bruke sukkerindeks tabellen. I forhold til frukt velger jeg eple i steden for banan, rå gulrot i steden for kokt osv. Jeg har også laget frokostblandingen det er oppskrift på der, og den er ganske god. Jeg droppet tørket frukt, for det tok vinter og votter før den var ferdig. Og blåste i kunstig søtstoff. Serr absolutt at boka har noen poenger da
Gjest Trulte med to små Skrevet 24. april 2012 #7 Skrevet 24. april 2012 Jeg sliter også med vekten og har nok 15 kg for mye og jeg vet inderlig godt hva som skal til for min del for at jeg skal gå ned i vekt...det er bare den motivasjonen til å trene mere som jeg aldri helt får. Jeg ble gravid etter 7 mnd prøving med min samboer og da var jeg tynn ( tynn i mine øyne da ) og det er ca 7 år siden og vekten gikk opp etter det da jeg spontanaborterte i uke 8/9. Har aldri blitt gravid etter dette og først nå i januar i år etter at vi startet med ivf begynte ting å skje...Har fått flere positive tester men det gikk galt igjen så det var nok 3 kjemiske jeg har hatt. Jeg er sikker på at vekten har noe å si for min del, og er det ikke villt at man ikke bare kan ta seg selv i nakken og få trent og spise litt mindre søtsaker når det er å bli gravid! det er snakk om!!! å gå ned i vekt er ikke bare bare... Motivasjon kom til meg!
mayflower Skrevet 24. april 2012 #8 Skrevet 24. april 2012 Jeg har meldt meg inn i vektklubb.no. Det funket for meg. Gikk ned 12 kg første runde bare ved å trene like mye som jeg spiste. Jeg gikk masse tur, minst en time hver dag og det i tillegg til å passe på at jeg ikke spiste for mye mat så gikk det på 3 måneder. Anbefales! Men man må være flink til å veie all mat og følge anbefalingene for mat og treningsopplegget for at det skal funke. Begynner man å sluntre unna og spise masse så hjelper ikke de gåturene ved siden av. Er i gang med ny runde nå fordi jeg vil gå ned de siste 5-7 kg som jeg har for mye. Liker å gå tur så det funker for meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå