VestlandsPrøver Skrevet 24. april 2012 #1 Skrevet 24. april 2012 Jeg begynte på spis deg gravid dietten i går, men syns det er litt vanskelig å spise rett! Lurer derfor på om det er noen som har erfaring med den og som kan dele litt om hva de spiser?? Håper på mange svar!!
PeppaPig Skrevet 24. april 2012 #2 Skrevet 24. april 2012 Denne dietten har jeg ikke hørt om før. Hva er det du skal spise, ikke spise? Er det noen matvarer du skal holde deg unna og andre du skal spise mye av?
Marolla Skrevet 24. april 2012 #3 Skrevet 24. april 2012 Dietten er mye lik lavkarbo tror jeg. Jeg spiser lavkarbo, men ikke for å bli gravid ( selv om jeg prøver på det også) Jeg har slitt med depresjoner i ti år og har et stort utbytte av å kutte ut sukker.
VestlandsPrøver Skrevet 24. april 2012 Forfatter #4 Skrevet 24. april 2012 Tja, det er fokus på insulinsenkende kost. Som da også betyr lite sukker og lite karber fra stivelsesrik kost (poteter, rotgrønnsaker, mel, pasta osv) samt sukker i ren form, men det er ikke lavkarbo i vanlig forstand. En skal ha 1/3 protein, 1/3 fett og 1/3 karber i hvert måltid! Er det som gjør det vanskelig!! Lavkarbo generelt er ikke så veldig vanskelig!!
Marolla Skrevet 24. april 2012 #5 Skrevet 24. april 2012 Jeg tenker egg og spekemat/Bacon eller fløtegrøt til frokost. Dette har en del fett og gjør deg mett et stykke ut på dagen. Nøtter som mellommåltid og en eller to fiberrik med makrell i tomat eller no sånt til lunsj. Fettfattig kjøtt og grønne grønnsaker til middag. Da har du fett til frokost, fiber og protein til middag. Til kvelds kan du spise frukt. Ved å vente til senere på dagen med karbo, så produserer kroppen mindre insulin enn om du du spiser karborike måltider tidligere på dagen.
VestlandsPrøver Skrevet 25. april 2012 Forfatter #6 Skrevet 25. april 2012 Tja, er ikke helt slik det fungerer, Marolla! En skal ha protein, fett og karber likt fordlet til hvert måltid!! Er det som gjør det så vanskelig! En får heller ikke spise ubegrenset av noen av delene, men må holde seg til antall gram av hver sort... Virkelig vanskelig i starten, men tenker jeg kommer inn i det etterhvert! Kreves bare en del studering og planlegging!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå