Lille- MO Skrevet 5. april 2012 #1 Skrevet 5. april 2012 Hei, sønnen min på 1 år har hatt 2-3 fulle diarebleier hver dag siden mandag. Gul og svært illeluktende diare.. Han har ikke like mye matlyst og sover mer enn hva som har vært vanlig. han er veldig kosete og surver ofte når jeg setter han på gulvet og går for å gjøre ting i huset(noe som har gått bra før). Men virker ikke som om han har vondt i magen. Drikker bra så er ikke bekymret for dehydrering. Men burde jeg ringe legen eller vil de bare si at jeg skal se det an? Noen som har vært borti det samme? Og evnt vet hva årsaken kan være?
Blabb00 Skrevet 5. april 2012 #2 Skrevet 5. april 2012 Jeg ville sett det ann til i morgen Så lenge han får i seg væske og han tisser, så er det ikke stort mye man kan gjøre
sillyfilly og Olivia Skrevet 5. april 2012 #3 Skrevet 5. april 2012 Det eneste legen kommer til å anbefale deg å gjøre er å passe på våte bleier og kanskje anbefale deg å blande eplemost med farris så han får i seg salt og litt sukker(som er næring til kroppen når alt annet går rett gjennom kroppen med diare). Du kan gi han kull for å stoppe diareen, men det smaker jo høgg så spørs om du får det i han.
Lille- MO Skrevet 5. april 2012 Forfatter #4 Skrevet 5. april 2012 Ja det er godt at han drikker i allefall. Får både vann og mm. men nå nektet han å spise middag.. så fikk ikke i han annet enn bittelitt frukt og mm.. helt bakerst i hodet så surrer det en liten mistanke om cøliaki, men håper dette bare er noe forbigående og at avføring går tilbake til normalen og matlysten kommer tilbake noen andre som har opplevd gul diare i flere dager? det her er i allefall ikke smittsomt for da hadde jeg hatt det.
Honningmelon Skrevet 5. april 2012 #5 Skrevet 5. april 2012 Jeg hadde ringt legen i mårra jeg, ettersom det er helg. Da har en i allefall rådført seg litt før helga kommer. Ellers husker jeg min eldste hadde skikkelig diarè i ei uke da han var 1 år. Var helt hudløs på rumpa, stakkar, men da ga seg etter hvert.
Lille- MO Skrevet 5. april 2012 Forfatter #6 Skrevet 5. april 2012 huff da, det hørtes ikke noe godt ut... ja jeg ser an i morgen om han har like ille diare og fortsatt nekter mat.. er jo påske så må i såfall ringe på legevakten. tipper legekontoret er stengt.
Honningmelon Skrevet 5. april 2012 #7 Skrevet 5. april 2012 Huff, ja, herregud, det er jo påske :-p Da haster det jo øke før helga ;-) Må jo på legevakt uansett. Da kan du jo bare se ann litt da, og vurdere. Kan jo uansett bare ta en tlf på legevakta for råd. Det har jeg gjort når vi egentlig ikke trenger å dra dit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå