MammaTilEnPrins-ØnskerNr2<3 Skrevet 3. april 2012 #1 Skrevet 3. april 2012 Bare Vanlig shorts, eller te-skjorte med solfaktor i?
Gjest happyfeet<3 Skrevet 3. april 2012 #2 Skrevet 3. april 2012 Vi skal til syden i sommer når mini er 1 år. Jeg gidder ikke kjøpe uv drakt, satser på badebleie og høy solfaktor, t shorte og solhatt og SKYGGE. Barnebassengene har som regel sånn sol-seil som skygger for sola, og vi kommer til å være inne i leiligheten midt på dagen når det er varmest, da skal mini sove. Men en anne ting jeg lurer på er hva er vanlig å som "underlag" i vogna i syden?? Her hjemme har vi skinn med hull til selene men hva gjør man i syden? Ser så varmt og vondt ut å sitte bar rett på sete i vogna.. Forslag?
MammaTilEnPrins-ØnskerNr2<3 Skrevet 3. april 2012 Forfatter #3 Skrevet 3. april 2012 Lillegutt her blir 21 mnd når vi drar. Jeg tror vi går for det samme som deg.. kjøper inn en god del badebleier, også et par badeshortser. Også smøre han godt inn med solfaktor 50 Underlag i vognen hmm... jeg tror vi bare tar med et bomullssteppe som vi kan bruke som underlag.
sillyfilly og Olivia Skrevet 3. april 2012 #4 Skrevet 3. april 2012 Badebleier og faktor. Noen ganger brukte vi badedrakt.
Marsipanmor Skrevet 3. april 2012 #5 Skrevet 3. april 2012 Jeg ville ikke kjøpt UVdrakt.. vi hadde det i fjor og det var egentlig ingen vits.. den ble fort våt, han badet jo mye.. så da måtte den av og tørkes ofte.. vi smurte han jo uansett og han ble ikke solbrent i det hele tatt.. gikk mye badebleier.. anbefaler å kjøpe med før dere drar for det er ikke noe billigere der (var ihvertfall ikke det i hellas).. ellers er det jo kjekt med badetruse/shorts..
Gjest happyfeet<3 Skrevet 3. april 2012 #6 Skrevet 3. april 2012 (Dumt) Spørsmål ang badetruse; Da har man ikke bleie/badebleie under? Men vil ikke det lekke??? Så noen på hm men ser for meg at det vil lekke ut på sidene, og grisete hvis det blir gjort noe stort?? Eller tar jeg feil?
Blabb00 Skrevet 3. april 2012 #7 Skrevet 3. april 2012 Hei Angående badetruse, så anbefales det heller at barn bruker badetruse enn badebleie.. Vi har vært mye på babysvømming, og de barna som har hatt badebleie har hatt flest uhell.. Med badetruse så holdes faktisk alt på plass. Og til de minste så finnes det badetruser med stramming på lårene og i midjen, og de er helt geniale KJøpes på lindex! Dessuten, et korthåret lammeskinn er supert å ha i vogna Uansett vær og vind.. Ull regulerer ikke bare kulde, men varme også
Gjest happyfeet<3 Skrevet 3. april 2012 #8 Skrevet 3. april 2012 Takk for svar:) Da kjøper vi begge deler! Foreløpig kan man omtrent stille klokka etter når mini gjør noe "stort", he he
oslo37 Skrevet 5. april 2012 #9 Skrevet 5. april 2012 Vi kom akkurat hjem fra Tenerife med vår på straks ett år. Vi hadde uv drakt fra Polern og pyret, badebleier og badetruse med. Brukte uv drakten når han ikke badet! De er jo mest på land og med en veldig aktiv unge er det umulig å holde dem i skyggen. Så med uv drakt ble det mindre å smøre. Han gikk uten bleie i uv drakten på stranda (helt regelmessig på bæsjinga, aldri midt på dagen) og vi brukte badetrusa eller badebleie i bassenget. Anbefaler uv drakt altså. Gjør det tryggere å la dem fyke rundt på stranda. Og stor solhatt er et must!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå