Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #1 Skrevet 1. april 2012 Vi bor i en horisontal tomannsbolig og vi bor oppe - altså et barn på 4,1/2år og en på 1,1/2år. Under oss bor det en familie på fire med 2 store barn - de er 10 og 22. Vi bor i et gammel hus og det er litt lytt her,ungene våre våkner mellom 06:00 og 06:30 vær dag de vil leke når de våkner. Vi har en del leker på stua men det meste er på rommet deres. Det som er litt kjedelig er at jeg blir gående og hysje på ungene fordi jeg vet at foreldrene under her sover på stua og ungene mine tømmer som regle ut lego eller vil leke med leker som bråker eller noe, de har sagt en gang før at vi ikke har respekt for de og at vi er respektløse. Barna under sover under rommet til ungene og de banker i veggen når minstemann våkner på natta innimellom - helt håpløst. Spes.ved feber eller når det er tenner på vei. Dette er kjempekjedelig - noen som har forslag til hva vi skal gjøre. Flytte blir ikke aktuelt. Vi trives godt rundt her ) Har snakket med de flere ganger men de bryr seg ikke.
Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #2 Skrevet 1. april 2012 Har dere nok golvtepper Kan isolere lyden endel.
kaklemor Skrevet 1. april 2012 #3 Skrevet 1. april 2012 Slutt og ta hensyn! du har to barn og gjett hva? Barn våkner tidlig, de kan våkne sent.. Dere er i deres hjem og der bestemmer du så om du ikke vil hysje på dem så ikke gjør det:)
Musemorbr / Skrevet 1. april 2012 #4 Skrevet 1. april 2012 Selvfølgelig tar man hensyn til naboene. Man løper ikke inne, fordi det ikke er god folkeskikk, enten man har noen under seg eller ikke. Man roper heller ikke, fordi det er noe som heter innestemme og utestemme. Man dunker ikke med ball eller andre uteleker. Og det skal vel være stille i et hus mellom 23 og 8? Er det ikke sånn det er? Det at barna våkner tidlig, betyr ikke at de ikke kan leke med legoen sin oppå et teppe. Det er mulig å ta litt hensyn, uten at det krever så mye. Spesielt når du vet naboene under plages, og har klaget til dere. Og det skader ikke å fra tidlig av lære barna å ikke bråke så mye, siden de en dag skal være noens leieboere og da være helt nødt til å kunne respektere andre i huset. Selvfølgelig kan ikke små barn være lydløse, men visse begrensninger kan de helt fint tåle å ha. Desuten kan du jo oppleve at barna dine liker at de får gjøre noe fint for andre. Vinkler du det riktig, blir regelendringene fort en positiv opplevelse for dem.
Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #5 Skrevet 1. april 2012 Du kan jo kanskje prøve å holde på med rolige aktiviterer fram til 08.00, men skjønner at det ikke er så lett. Men at de banker i veggen når den lille gråter om natten er ikke riktig. Det er ikke noe dere får gjort noe med. Har de et problem med at det bor små barn over seg så burde de flytte. De har jo hatt små barn selv og burde vite hvordan det er!
Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #6 Skrevet 1. april 2012 Vi bor i en horisontal tomannsbolig og vi bor oppe - altså et barn på 4,1/2år og en på 1,1/2år. Under oss bor det en familie på fire med 2 store barn - de er 10 og 22. Vi bor i et gammel hus og det er litt lytt her,ungene våre våkner mellom 06:00 og 06:30 vær dag de vil leke når de våkner. Vi har en del leker på stua men det meste er på rommet deres. Det som er litt kjedelig er at jeg blir gående og hysje på ungene fordi jeg vet at foreldrene under her sover på stua og ungene mine tømmer som regle ut lego eller vil leke med leker som bråker eller noe, de har sagt en gang før at vi ikke har respekt for de og at vi er respektløse. Barna under sover under rommet til ungene og de banker i veggen når minstemann våkner på natta innimellom - helt håpløst. Spes.ved feber eller når det er tenner på vei. Dette er kjempekjedelig - noen som har forslag til hva vi skal gjøre. Flytte blir ikke aktuelt. Vi trives godt rundt her ) Har snakket med de flere ganger men de bryr seg ikke. Slutt å ta hensyn. ærlig talt, det er da ikke ditt problem at de voksne sover i stua under, da får de flytte da hvis de plages sånn av normal støy fra en småbarnsfamilie.
Musemorbr / Skrevet 1. april 2012 #7 Skrevet 1. april 2012 Må bare påpeke en ting. Selv om jeg mener dere skal ta hensyn om morran, er det aldeles ikke greit at de banker i veggene om natta, uansett hvor mye den lille måtte bråke. Der er det de som skal ta hensyn. Men de bør få slippe det verste bråket før klokka 8.
cheni Skrevet 1. april 2012 #8 Skrevet 1. april 2012 Legg ut et pledd når de skal bygge lego, det blir jo så lett å rydde opp etterpå også Syns det er bra at du tar hensyn, men barn er barn, og må få lov å leke.
Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #9 Skrevet 1. april 2012 Selvfølgelig tar man hensyn til naboene. Man løper ikke inne, fordi det ikke er god folkeskikk, enten man har noen under seg eller ikke. Man roper heller ikke, fordi det er noe som heter innestemme og utestemme. Man dunker ikke med ball eller andre uteleker. Og det skal vel være stille i et hus mellom 23 og 8? Er det ikke sånn det er? Det at barna våkner tidlig, betyr ikke at de ikke kan leke med legoen sin oppå et teppe. Det er mulig å ta litt hensyn, uten at det krever så mye. Spesielt når du vet naboene under plages, og har klaget til dere. Og det skader ikke å fra tidlig av lære barna å ikke bråke så mye, siden de en dag skal være noens leieboere og da være helt nødt til å kunne respektere andre i huset. Selvfølgelig kan ikke små barn være lydløse, men visse begrensninger kan de helt fint tåle å ha. Desuten kan du jo oppleve at barna dine liker at de får gjøre noe fint for andre. Vinkler du det riktig, blir regelendringene fort en positiv opplevelse for dem. 23:00-07:00
Anonym bruker Skrevet 1. april 2012 #10 Skrevet 1. april 2012 Barn er barn, og den regelen om ro fra 23.00 til 07.00 er god...De kan godt se på tv og være litt rolige frem til 08.00 vel? Men barn er barn, og alle som har hatt barn vet at de ikke kan skrues av og på når det passes! De bråker generelt, slik er det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå