Gå til innhold

Påskefrokost i barnehagen....


Anbefalte innlegg

Har en gutt på nart 2 år som går i barnehagen og imorgen skal de ha påskefrokost fra klokken 8-10...

 

Hva gjør de når de har påkefrokost?

 

Jeg begynner ikke på jobb før klokken 10 imorgen og tenkte vi skulle ha en rolig og koselig morgen bare jeg og han til han må i barnehagen...men vet ikke om det blir teit?:S

Vi har deltatt på alt annet i forbindelse med barnehagen...

 

hva ville dere gjort?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/143923362-p%C3%A5skefrokost-i-barnehagen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

De dekker nok på med noe vanlig frokost mat og påskepynt :) Jeg var på påskefrokost i dag. Kjempe koselig og prate litt med de andre foreldrene og ansatte :) Og så ser du litt hvordan sønnen din er i bhg :) Hadde dratt på påskefrokost jeg :) En rolig og koselig morgen kan dere ha mange av ellers i året :)

Gjest Heartbroken

Jeg hadde absolutt deltatt på påskefrokosten. Det er kjempekoselig og det vil være stas for minsten av mamma spiser frokost sammen med h*n i barnehagen.

 

I vår barnehage betød påskefrokost rundstykker med godt pålegg og kanskje litt underholdning av de eldste barna.

 

Det er med på å skape gode minner fra barnehagen for både store og små.

Det blir vår første påskefrokost også imorgen. Det kan tenkes at bhg skal vise frem påskepynten som barna har laget. Kanskje sønnen din synes det er stas? Tror de skal gjøre det i bhg vår.

Vi skal ta oss en tur.

Men tror nok ikke sønnen din vil merke om dere ikke går heller.

Tror ikke jeg var mye til hjelp her hehe

God Påske :)

Annonse

uææ what to do...har ikke skrevet oss opp på lista heller, føler meg nesten slem om jeg ikke går med han på det:S

 

Hvis dere har det litt tøft om dagen med mye grining ved levering og føler det er bedre å ha en rolig morgen hjemme, så gjør dere det med god samvittighet. Påskefrokost er koselig, men det er ikke så kjempeviktig når han er så liten. Bare si det som det er til de ansatte, regner med at de har forståelse for det.

 

Hilsen ei som selv jobber på småbarnsavdeling med barn fra 8 mnd til 2 år

Jeg hadde definitivt gått på påskefrokost! Det skjer jo bare en gang i året, og som en sier over her kan dere jo ha rolige morgener ellers i året. Jenta mi virker så stolt når jeg er med hun, "mammaen min!" sier hun, henvendt til de andre :) Så det er sikkert stor stas for gutten din også at du er med dit. Dessuten pleier det å vanke mye god mat på slike tilstelninger da :)

Hos oss er det vanlig frokost med masse godt pålegg og mye frukt. Fint pyntet av barna som har gjort seg flid.

 

Har du ikke hastverk i morgen ville jeg tatt turen til barnehagen, kost deg der sammen med barnet. Veldig hyggelig å ikke måtte stresse for å rekke jobb. Og har du ekstra tid kan du og barnet finne dere en bok og en ledig krok der dere kan sitte og lese sammen. Mine barn syns det var kjempekoselig når jeg hadde dager der jeg kunne bli med inn på avdelingen og være litt sammen med de. Trenger ikke å være hjemme for å ha det koselig med barnet, tror barnet dittt faktisk syns dette er veldig stas. Også tror jeg ikke det blir like morsomt for barnet når det kommer i barnehagen og hører alle de andre barna snakke om at foreldrene dems var på frokost i barnehagen.

Jeg jobber i bhg. Synes ikke at det er så gale at noen ikke kommer ;) Det spiller jo ingen rolle for oss, som jobber der. Har du andre planer, så gjør det du hadde tenkt.

Når ungene er småe, så skjønner dei uansett ikke hvorfor foreldra skal være der så plutselig å spise med dem og da etter barna har begynt å kose seg, så skal dei gå. Da er det gråting. Mere gråting enn til vanlig.

Men det er jo mere for foreldra sin skyld, hele påskefrokosten. å bli kjent med dei som jobber, med andre foreldra, kan sitte og prate litt. Man ser jo lite hvordan ungen din er der, når du sitter på en plass og ungene springer rundt.

Takk for svar alle:)

 

Ja, er MYE styr med levering, og han er i tillegg gått fra å gå i barnehagen bare 2 dager og nå til full uke pga jobben min...stor overgang:S

 

Jeg føler jeg får så liten tid med han, men samtidig må jeg jo jobbe...

Uff har dårlig samvittighet,(selv om du sier jeg ikke kal ha det hehe)...jeg vil jo delta på alt for han, men uff jeg vet ikke...

Annonse

Jeg ser at flere over meg her allerede har skrevet det som jeg tenkte å si, så jeg støtter meg til dem og sier at du kan være hjemme med god samvittighet. Jeg hadde samme problemstilling for noen dager siden med min lille jente, som for tiden synes det er vanskelig når jeg går fra barnehagen. For henne som enda ikke har fylt to er en påskefrokost et stort avvik fra de etterhvert etablerte rutinene hennes i forbindelse med levering, og hun hadde nok blitt fryktelig lei seg når hun først hadde opplevd det som jeg skulle være med henne i barnehagen, for og så gå igjen etterpå. Som min gode venninne småbarnspedagogen sa; "mantraet når man jobber med de aller minste er trygghet, forutsigbarhet og pålitelighet. En påskefrokost er ingen av delene!". Jeg hørte på henne, og valgte å bli hjemme, og så gleder jeg meg masse til neste år når jeg kan forklare henne på forhånd hva det går i. Men i år har hun ingen glede av det, og hun vil heller ikke forstå at de andre snakker om det, og dermed vil hun ikke føle seg frarøvet en opplevelse. Kos dere med frokost hjemme, og gå i barnehagen etterpå.

Sånn er vi mødre skapt, med en evig dårlig samvittighet for ting vi skulle ha gjort, eller føler vi må...syns ikke du skal ha dårlig samvittighet for å ikke dra på påskefrokost, det kommer flere år;)

Og en liten en på snart 2 år har bedre med å ta det med ro å være hos mamman sin tror nå jeg:)

Selv er ikke min snart 2-åring i barnehage i hele tatt:):)

Jeg støtter deg også på at dette er ditt valg og at dere blir hjemme hvis du kjenner at det frister mest. Men jeg lurer jo litt på hvorfor du ikke har spurt i bhg om hva en påskefrokost er, og hva det går ut på? Er helt sikker på at du hadde møtt masse forståelse der også om du la frem dette til de :)

påskefrokost var veldig koselig i barnehagen vår i allefall. Barna hadde bakt rundtstykker og pyntet med påskepynt i barnehagen. De gledet seg og syntes det var veldig stas å ha foreldre hos seg i barnehagen. Min jente ville gjerne vise oss mange ting og hun tøyset og fjollet veldig mye og koste seg skikkelig fordi vi var der.

Sånn er vi mødre skapt, med en evig dårlig samvittighet for ting vi skulle ha gjort, eller føler vi må...

Jeg vil veldig gjerne presisere at jeg er mor, og at jeg ikke har evig dårlig samvittighet. Sjelden jeg har dårlig samvittighet i det hele tatt faktisk.

4-åringen vår gleder seg skikkelig til vi alle skal være med i barnehagen i morgen, men han er jo et par år større da;)

 

Lykke til, og god påske uansett hva du velger!! Men selv om det virker litt stress akkurat nå, så blir det nok hyggelig når du først kommer dit altså. Og du får jo vært sammen med barnet ditt uansett om det blir hjemme eller i bhg=)

Er jo veldig riktig d som mange skriver her. En unge på 2 år skjønner ikke like mye av dette som en på 3++ gjør. Har et barn på 3 år, og vi droppa St.Lucia feiringen i bhg i fjor. Begynte kl 8 og vi var så vandt til og sove lenge og ha rolige morraer hjemme. Hadde litt dårlig samvittighet den dagen, men d gikk fort over :P

De vet jo ikke hva de går glipp av. I år syns mitt barn d var veldig stas at jeg skulle spise med han i bhg. Men da vi var ferdige med maten kunne jeg mere enn gjerne gå hjem for da ville han leke med vennene sine :)

Sånn er vi mødre skapt, med en evig dårlig samvittighet for ting vi skulle ha gjort, eller føler vi må...

Jeg vil veldig gjerne presisere at jeg er mor, og at jeg ikke har evig dårlig samvittighet. Sjelden jeg har dårlig samvittighet i det hele tatt faktisk.

 

Vi er alle forskjellige, men har inntrykk av at de fleste har det da..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...