Gå til innhold

Den kvalmen....igjen:-)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er så fryktelig kvalm og kaster opp fra morgen til kveld.

Er bare knappe 13 uker på vei og trenger noen oppmuntrende historier om at dette snart slipper...

Skikkelig surkete idag kjenner jeg.:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er i uke29, ok kvalmen er her fortsatt hos meg.

Dette er mitt tredje svangerskap, og i de to forrige var jeg også ekstremt kvalm,og kastet opp til tider, helt fram til uke 16.

Så da varkeg sikker på at kvalmen skulle dabbe av i uke16 denne gang også..Men etter uke 10 ble det jevnt verre. Det nådde en topp i uke 19, hvor jeg han over doskåla konstant.

Deretter gikk det sakte litt tilbake.

Nå kan jeg aldri forutsi hvordan dagen vil bli,jeg kan ha 3 gode dager, for så å bli mega kvalm de to neste, for såå såå si gifte meg med doskåla di neste dagene... Ordentlig frustrerende.

 

Jeg har to gutter fra før, og venter tredje gutten,så dethar ikke noe å si hos meg hvilket kjønn det er.

 

Men dette er ekstremt da, håper du slipper endasnart, unner ingen det der!!

 

Lykke til og god bedring:)

Skrevet

Er så fryktelig kvalm og kaster opp fra morgen til kveld.

Er bare knappe 13 uker på vei og trenger noen oppmuntrende historier om at dette snart slipper...

Skikkelig surkete idag kjenner jeg.:-)

Å som jeg kjenner meg igjen... Jeg var mer eller mindre konstant kvalm til ca uke 14. I morgen er jeg akkurat 17 uker og har vært dårlig bare en dag den siste uken. For de aller aller fleste av oss så går det over i overgangen til andre trimester ;)

Skrevet

Kvalmen min ble borte etter uke 14:) da har hormone stabilisert seg litt, så det blir nok snart borte skal du se:) Hvis ikke så er det bare å være gla for kvalmen, det betyr jo bare at alt er bra:):):)

Lykke til:)

Skrevet

Anbefaller akupunktur, og så har jeg hørt at vit b6 (pyridoksin) skal hjelpe. Du google litt så finner du mer ut ;)

 

God bedring!! Føler meg deg - sliter med det samme.

Skrevet

Takk for svar, det er da litt trøst å høre at jeg ikke er alene..:-)

Skal sjekke ut akupunktur.

Nå er det så jævelig at jeg er klar til å prøve hva som helst:-)

Har prøvd sea band,piller,eplemost og gud hvet hva...

Skrevet

Det eneste som hjelper meg er medesinen zofran (og jeg har prøvd alt.....). Min kvalme/oppkast er nå historie, sluttet i uke 18-19 i begge mine svangerskap. Føler jeg har fått et nytt liv i gave nå :) (er i uke 21)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...