Anonym bruker Skrevet 20. mars 2012 #1 Skrevet 20. mars 2012 Vår vennekrets har tatt helt av! De kan ikke lenger samles til et hyggelig måltid. Nå skal det kjøpes inn diverse viner de har lest bøker om og vinen blir selve hovedtemaet hele fuckings kvelden. Og samme fuckings vin skal også bestemme meny. Står det i en bok at den passer best til and så ja da serverer vi and. Eller scampi dampet i brut.. Og kjenn denne ettersmaken viskelær og skinn! Mmmm.. Dån! Jeg er glad i vin og god mat. Når det gjelder mat er jeg faktisk veldig god. Men god mat er liksom ikke et tema lenger. For nå skal det velges mat som kler vinen og maten må ikke overkjøre vinnen. Og vi kjører 3-4 retter for at alle de innkjøpte vinene skal passe inn. WTF?? Stopp! Jeg vil av sier bare jeg. Puh!
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2012 #2 Skrevet 20. mars 2012 Vår vennekrets har tatt helt av! De kan ikke lenger samles til et hyggelig måltid. Nå skal det kjøpes inn diverse viner de har lest bøker om og vinen blir selve hovedtemaet hele fuckings kvelden. Og samme fuckings vin skal også bestemme meny. Står det i en bok at den passer best til and så ja da serverer vi and. Eller scampi dampet i brut.. Og kjenn denne ettersmaken viskelær og skinn! Mmmm.. Dån! Jeg er glad i vin og god mat. Når det gjelder mat er jeg faktisk veldig god. Men god mat er liksom ikke et tema lenger. For nå skal det velges mat som kler vinen og maten må ikke overkjøre vinnen. Og vi kjører 3-4 retter for at alle de innkjøpte vinene skal passe inn. WTF?? Stopp! Jeg vil av sier bare jeg. Puh! kjøp to flasker, også bytter du om innholdet. også ler du av dem når de sier "ååå.. jeg smaker den krydrete sjokoladesmaken". når det egentlig ikke er det som den smaker alikevel. det gjorde jeg. eller jeg tok pappas vonde hjemmelagde vin og serverte fisefine mannen til venninnen min, som holdt et langt foredrag om hvor den var laget å hvordan druer og slikt. han sa aldri noe mer om det etter at jeg fortalte at det var pappa som hadde laget den... mohaha
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2012 #4 Skrevet 20. mars 2012 Vi var nylig på hyttetur med vinkjennere. De hadde kjøpt 4 flasker av virkelig eksklusive saker. Smakte kjeller og sur sokk.
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2012 #6 Skrevet 20. mars 2012 Hehe.. Black tower og dopio passivo er selve selvmordene innen vin mener min omgangskrets. Skåål! Hi
thricane Skrevet 20. mars 2012 #7 Skrevet 20. mars 2012 Hehe, likte tipset til hun som hadde byttet ut med pappas hjemmelagde. Hahaha. Fantastisk. Ser ikke helt hvorfor man ikke kan lage den maten man liker og kjøpe en flaske vin om passer til det? Trenger ikke 3-4 retter og en haug dyre viner for å oppleve det. Ellers er det jo litt moro når vin og mat passer sammen, men trenger jo ikke bli fisefint bare for å oppleve det.
Anonym bruker Skrevet 20. mars 2012 #8 Skrevet 20. mars 2012 Nei. Poenget er at man kan like vin og mat. Men at det blir slitsomt når det tar litt av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå