Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #1 Skrevet 15. mars 2012 Vi skal prøve det når vi skal til Oslo neste uke. Har aldri vært borti det før, men syns det ser spennende ut. Er mannen som er mest gira på å prøve dette,men lovte å bli med han,selv om jeg ikke har sånn kjempelyst på Noen som vet om noen bra sushi restauranter i Oslo?
☆☆☆ Skrevet 15. mars 2012 #2 Skrevet 15. mars 2012 Ja, det er kjempegodt! Er ikke kjent i Oslo, så jeg er ikke til mye hjelp...
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #3 Skrevet 15. mars 2012 Ja, det er godt. Men jeg syns at de første bitene smaker godt, så på en måte daffer det litt av. Hjelper mye hvis du spiser en liten bit ingefær etter en sushibit. Det syns hvertfall jeg. Ellers syns jeg maki er litt bedre. Det er de rullene med det svarte greiene. Maki har mer smak i seg.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #4 Skrevet 15. mars 2012 Jeg liker det ikke, men så har jeg ikke sansen for ting som røkelaks heller. Veldig mange liker det godt. Om det ikke faller helt i smak så velg en suppe.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #5 Skrevet 15. mars 2012 Jeg elsker sushi! Anbefaler Alex Sushi i Oslo.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #6 Skrevet 15. mars 2012 Alex Sushi er veldig bra, ja. Det er dyrt, men hvis dere skal prøve for første gang er det jo greit å gå et sted man vet de serverer kvalitet. Jeg elsker sushi, men jeg brukte litt tid til å venne meg til det, så i starten var det ikke favoritten min. Jeg anbefaler at dere tar litt annen mat ved siden også, f.eks. vårruller eller noe annet, så det ikke bare blir sushi første gang. Ellers er et tips til nybegynnere å bestille noen sånne maki som er frityrstekt, det er kjempegodt og kanskje litt enklere start for sushi n00bs.
Cat.68 Skrevet 15. mars 2012 #7 Skrevet 15. mars 2012 Sushi er det beste jeg vet. Er ikke kjent i Oslo så kan ikke hjelpe deg der, men var på restaurant I Oslo jeg spiste den beste Sushi jeg smakt så langt. Husker selvsagt ikke ha ven heter. GLED DEG!!!
Myrsnipa-med1blå&2rosa Skrevet 15. mars 2012 #8 Skrevet 15. mars 2012 Synes ikke det smaker noe som helst jeg da... Men alle anbefaler Alex sushi her i Oslo ja.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #9 Skrevet 15. mars 2012 Takk for svar Jeg googlet litt før jeg spurte her inne og da fant jeg også ut at Alex Sushi skulle være best, men greit å spørre om personlig erfaring også Men hvordan ligger de an i pris da? Dere sier det er dyrt, men hva er dyrt? HI
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #10 Skrevet 15. mars 2012 Sushi er kanskje det beste i hele verden. Tror jeg kunne spist det hver dag om jeg hadde hatt råd Prøv Alex Sushi (dyrt!), Noodee (litt billigere, men ikke billig det heller) eller Nippon Art. De to siste har litt forskjellig, så man ikke har noe annet å spise om sushi ikke faller i smak.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #11 Skrevet 15. mars 2012 Sushi er kanskje det beste i hele verden. Tror jeg kunne spist det hver dag om jeg hadde hatt råd Prøv Alex Sushi (dyrt!), Noodee (litt billigere, men ikke billig det heller) eller Nippon Art. De to siste har litt forskjellig, så man ikke har noe annet å spise om sushi ikke faller i smak. Så man HAR noe annet å spise om sushi ikke faller i smak...
Gjest Juliea+gullet07.03.11 Skrevet 15. mars 2012 #12 Skrevet 15. mars 2012 Alex er godt, men den aller beste ligger i pilestredet, en liten veldig ukjent sushi rest. Der er det bare japanere som spiser noe som er et godt tegn ellers er japo sushi veldig god. Ligger også en relativt dyr restaurant i gaten ved siden av tordenskiold, husker ikke navnet, men den er rå god;) hehe ikke mye hjelp i meg ser jeg, men ja det er godt! Lurt å starte med litt av hvert, Maki er veldig populært:)
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #13 Skrevet 15. mars 2012 Menyen deres ligger på nettet så du kan sjekke der. Du kan enten velge selv hvilke biter du vil ha eller gå for en meny. Tror menyene ligger på fra ca 450 pr pers.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #14 Skrevet 15. mars 2012 Jeg kan aboslutt anbefaler en restaurant ved Colosseum kino på Majorstuen.Husker ikke hva den heter, men ligger rett overnfor kinoen. Har spist der flere ganger og det er bra der. Ikke så gode sushi som på Alex, men de har rullebånd. Så istedenfor at dere da bestiller meny, så kan dere betaler en fast pris og bestemmer selv hva dere vil spise. Kan aboslutt anbefaler det. Men som andre sier, Alex sushi er best, men bare hvis du tar deg råd til det. Søk på alex sushi på google.
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #15 Skrevet 15. mars 2012 Jeg kan aboslutt anbefaler en restaurant ved Colosseum kino på Majorstuen.Husker ikke hva den heter, men ligger rett overnfor kinoen. Har spist der flere ganger og det er bra der. Ikke så gode sushi som på Alex, men de har rullebånd. Så istedenfor at dere da bestiller meny, så kan dere betaler en fast pris og bestemmer selv hva dere vil spise. Kan aboslutt anbefaler det. Men som andre sier, Alex sushi er best, men bare hvis du tar deg råd til det. Søk på alex sushi på google. Den restauranten du mener er rett og slett skikkelig dårlig. Smakløs og hard ris. Var grei før, men har tapt seg veldig. Gå heller noen hundre meter lenger nedi gata på Noodee. Mye bedre!
L-8 Skrevet 15. mars 2012 #16 Skrevet 15. mars 2012 Alex, noodee eller jonoe! Alex spesielt er vel litt sushi for viderekommende. Bonzaimenyen til jonoe er veldig fin, da får du litt av hvert og det er ikke avskrekkende dyrt. Sushi kan også være billig og bra, f eks sushihuset ved Carl Berner...
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #17 Skrevet 15. mars 2012 Jeg heier også på Alex (dyrt), Jonoe (litt dyrt, men ikke horribelt), men om dere vil ha noe rimeligere kan dere prøve Mitsu Sushi (Møllergata, sentrum) eller Nam Kang i Torggata (også sentrum). På Mitsu er det ikke så kjempekoselig interiør og sånn, men det er deilig mat! Nam Kang er litt hyggeligere, og der har de også mye annet å velge i. Dette er en fin oversikt: http://oslopuls.afte...article6951.ece Gled dere!
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 15. mars 2012 #18 Skrevet 15. mars 2012 Vi skal prøve det når vi skal til Oslo neste uke. Har aldri vært borti det før, men syns det ser spennende ut. Er mannen som er mest gira på å prøve dette,men lovte å bli med han,selv om jeg ikke har sånn kjempelyst på Noen som vet om noen bra sushi restauranter i Oslo? Nei, det er ikke godt. Ekkel konsistens Men smaken er som baken, så du får prøve selv
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #19 Skrevet 15. mars 2012 Sushi er noe av det beste som finnes Men første gangen er det ingen gastronomisk opplevelse. Du må nesten lære deg å like det, sånn som oliven f.eks. Men det er himmel når du har spist det noen ganger. Nam!
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #20 Skrevet 15. mars 2012 Om man liker røkelaks, så er ikke laksesushi så veldig vanskelig å like, da. Sushi er enda bedre, bare.
:) liris Skrevet 15. mars 2012 #21 Skrevet 15. mars 2012 For nybegynnere er det gjerne greit å starte med mest maki (de rullene).. noen biter nigiri (ris med fisk på toppen) og sashimi (kun fisk). Det følger wasabi med (grønn sterk guffe) og enkelte smører dette på maten - noe jeg ikke anbefaler fordi det er veldig sterkt og fordi det fjerner smaken av maten. Jeg blander litt wasabi oppi soyasausen som jeg dypper maten oppi. Spis ingefæren imellom bitene - for å nøytralisere smaken i munnen og man blir klar for en ny bit = ny smaksopplevelse Si ifra på restauranten at dere er nybegynnere, så gir de dere litt tips og råd om hvordan spise osv.. Det er bare gøy Bryggen sushi på Aker brygge er god service og god mat.. til en ok penge. Der har de oxo noe annen mat, tilfelle sushien ikke faller i smak. Ellers er det jo nevnt mange andre bra steder God fornøyelse!
Anonym bruker Skrevet 15. mars 2012 #23 Skrevet 15. mars 2012 Jeg har ikke sansen, synes ikke om hverken konsistensen eller smaken. Men jeg har prøvd noen ganger, og kan da spise litt av det, men ikke hva jeg foretrekker om jeg skal spise ute. Synes absolutt dere skal prøve da, kan ikke gå gjennom livet uten å ha prøvd
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå