Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har funnet et navn som tydeligvis ikke brukes så mye i Norge.. og synes det er fint også på norsk! Litt ambivalent til å skrive det her, men samtidig fint å høre hva dere mener ;p

 

Allie eller Alie (uttales på norsk ikke engelsk)... navnet betyr "dyrebar" :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

uttales med eller uten e?

jeg liker uten best kjenner jeg, men syns det var fint med også:) liker spesielt godt navn som er gitt med mening, ikke bare fordi de er poppis;)

Skrevet

Uttales akkurat slik som det skrives... med E ;) Lettere med en L tror jeg, da Allie lett kan leses på engelsk og bli "ælli" :P Syns selv det er et søtt navn med en fin betydning ja :)

Skrevet

Foretrekker Alie, ellers blir det jo "Ællie". Uvanlig, men det klinger fint syns jeg.

Skrevet

Uttales akkurat slik som det skrives... med E ;) Lettere med en L tror jeg, da Allie lett kan leses på engelsk og bli "ælli" :P

Ja absolutt, men jeg har fortsatt problemer med å forstå hvordan det uttales, som slutten på Amalie? Eller med trykket mot slutten?

Når jeg søker på det får jeg opp at det betyr "opphøyet" og at det også kan brukes som guttenavn, men det virker som jentenavnet er "vanligst".

Jeg synes navnet var uvant og ble ikke noe umiddelbar fan, men langt fra stygt og pluss for originalitet.

Skrevet

Alie - uttalt på norsk - rett frem -med trykk på i - hm - rart navn.

Vel, vel - deres valg.

Skrevet

the meaning of Alie: "precious; awakening; noble, bright, famous; man's defender; noble, exalted"

Skrevet

Alien...?

 

Hehe... det uttales ikke i nærheten av "Alien" da :P

Skrevet

Jeg synes det blir finere om man uttaler det slik: "ally", med trykk på a. Da synes jeg det ble veldig fint fsktisk! :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...